5 Egzersiz Boyunca Fönünüzün Kalıcı Olmasını Sağlayacak İpuçları

Sık sık spor yapan herkesin bileceği gibi, hiçbir fön bir saat süren terli bir spor seansına dayanacak kadar güçlü değildir. Kabarma, uçuşma ve yağlanma ile mücadele etmek için tasarlanmış bir dizi güçlü ürünle şekillendirilmiş olsa bile, saçınızın o antrenmandan zarar görmeden çıkma şansı yoktur.

Neyse ki, iyi bir saç günü için spor gününüzü feda etmek zorunda değilsiniz. Fönünüzü antrenman boyunca kalıcı hale getirmenin sayısız yolu var. Her şey egzersizden önce saçınıza nasıl şekil verdiğinize ve terleme seansınızdan sonra kullandığınız ürünlere bağlı.

Aşağıda saç uzmanı, antrenman sonrasında fönünüzün nasıl kalıcı ve taze kalacağına dair en iyi ipuçlarını paylaşıyor.

1. Saçınızı Toplayın

Hiçbir şey saçınızı düzeltmek için egzersizin ortasında durmak zorunda kalmaktan daha can sıkıcı olamaz. Saçınızın terli yüzünüze yapışmasını önlemek için, saçınızı yukarı kaldırıp vücudunuzdan uzak tutmak isteyeceksiniz çünkü bu daha az ter üretecektir. Fönünüzün gövdesini korumak için saçınızı bir topuz haline getirmenizi öneriyor.

 

2. Kafa Bandı Takın

Egzersiz yaparken egzersiz dostu bir kafa bandı veya ter bandı takın. “Bunlar saçın terden ıslanmasını önlemek için harika yöntemlerdir” diyor.

 

Saçınızı güvenli bir şekilde sabitledikten sonra, antrenman sırasında biriken teri emmesi için bu aksesuarlardan biriyle görünümünüzü tamamlayın.

Ancak saçlarınızı herhangi bir lastikle yerine sabitlemeyin. Lastik bir bant kullanarak saçınızı sıkı bir at kuyruğu veya topuz haline getirmek saç kırılmasına neden olabilir ve fönünüzde korkunç bir çukur bırakabilir. Bunun yerine, kendinize yaptığınız o pahalı fönün mahvolmasını önlemek için tel toka, klips veya kıvırcık saç bağları kullanın.

3. Kuru Şampuan Kullanın

Saçınızı yıkamak istemiyorsanız, kuru şampuan fönünüzü kurtarmak için en iyi arkadaşınız olacaktır. Antrenmandan sonra L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Air Volume Kuru Şampuana ulaşın.

 

Bu saç bakım kurtarıcısı, saç derinizdeki her türlü nemi (fazla yağ ve teri düşünün) emerek saçınızın tazelenmiş ve yenilenmiş hissetmesini sağlar. Ayrıca tüm saç tipleri için, özellikle de koyu tonlara sahip olanlar için harikadır çünkü saç diplerinizde asla hoş olmayan beyaz bir kalıntı bırakmaz.

En iyi sonucu almak için, terleme seansınızdan önce saçınıza biraz kuru şampuan sıkın, böylece nemi emebilir. Antrenmanınızdan sonra da biraz daha ürün sürün.

4. Saçınıza Dokunmaktan Kaçının

Saçınıza dokunmamak zaten yeterince zor. Ancak bir antrenmanı yeni bitirdiyseniz, parmaklarınızı yelenizde gezdirmemek için tüm öz kontrolünüzü kullanmanız gerekecektir.

 

Egzersiz sırasında ellerinizle saçınıza dokunduğunuzda, saç derisinde yağ üretimini uyarabilir. Bu nedenle saçınızı yukarı kaldırıp yüzünüzden uzak tutmak fönünüzü korumak için çok önemlidir.

5. Fön Makinesi ile Yenileyin

Saç deriniz ve saçınız kuruduğunda, fön makinesi ile fönünüzü canlandırın. Saçınızı yuvarlak bir fırçanın altına ve etrafına sarın ve fön makinesini köklerinize yönlendirin. Bu, egzersiz sonrası saça hacim ve gövde kazandıracaktır.

 

Yorum yapın