5 Kolay Adımda 90’ların Fönünü Nasıl Yapabilirsiniz?

Büyük saçlar geri döndü – ve her zamankinden daha büyük. Yıllarca plaj dalgalarına ve kıvrımlı saç modellerine bel bağladıktan sonra, 90’ların kabarık fönlü saç trendi (Clueless’taki Cher Horowitz ve Friends’teki Rachel Green’i düşünün) tam anlamıyla geri dönüyor ve yeniden büyük bir an yaşıyor.

Zamansız, klasik ve şık olan bu eski usul saç modeli “cazibe” kelimesiyle eş anlamlıdır. Ünlülerin kuaförü ve L’Oréal Paris uzmanı Jonathan Colombini’ye göre, 90’ların fönlü saç modeli tamamen vücut, kabarıklık ve elbette hacimle ilgili. Uzman, bomba gibi bir fönün “temelinde her zaman hacim elde etmek vardır” diyor. İster sanal bir iş toplantısına ister şehirde bir geceye hazırlanıyor olun, kabarık saç modeli ipeksi, pürüzsüz buklelerinizi göstermenin mükemmel bir yoludur.

Geriye dönük saç modelini denemeye hazır mısınız? Kol gücünüzü, ısı koruyucularınızı ve sıcak aletlerinizi yanınıza alın ve bu görünümde hızla ustalaşmak için en iyi ipuçlarımızı aşağıda okuyun.

1. Hacim Verici Şampuanla Yıkayın ve Bakım Yapın

Öncelikle, fönünüze başlamadan önce saçınızı hacim veren bir şampuanla yıkamanız gerekir. Duş veya yıkama rutininizin önemli bir adımı olan hacimlendirici özellikli bir şampuan, saçlarınızı canlandırmaya ve düzleşmelerini önlemeye çalışır – bu da kaçınmak istediğiniz bir şeydir. L’Oréal Paris Sülfatsız Hacim Şampuanı, saçlarınıza tüm gün güvenebileceğiniz hafif bir dolgunluk sağlar. L’Oréal Paris Sülfatsız Hacim Veren Saç Kremi ile eşleştirin ve sadece saçınızın orta boyuna ve uçlarına uyguladığınızdan emin olun.

Editörün önerisi: Kuru veya yıpranmış saç tellerine sahip olanlar, haftada birkaç kez saç bakım rutininize L’Oréal Paris Elvive 8 Second Wonder Water Lamellar Hair Treatment gibi bir saç maskesi veya bakımı ekleyin. Bu sadece saç telleriniz için faydalı olmakla kalmayacak, aynı zamanda fönünüzün on kat daha iyi görünmesini sağlayacaktır.

2. Hacimlendirici Saç Bakım Ürünleri Kullanın

Büyük, kabarık bir görünümün anahtarı sadece ürünlerde değil, aynı zamanda uygulama tekniğinde de yatar. Hacim saçın tepe kısmında olduğu için en çok o bölgeye odaklanmalısınız. L’Oréal Paris Everpure Sülfatsız 21’i 1 Arada Renk Bakım Spreyi, Durulanmayan gibi kalınlaştırıcı bir şekillendirici veya hacimlendirici sprey ve köpük kullanmanızı öneririz. Bu hepsi bir arada bakım, ısıyla şekillendirmeden önce saçı hazırlama ve koruma, parlaklık ve hacim kazandırma ve ipeksi bir görünüm yaratma dahil olmak üzere saçınızda harikalar yaratan 21 fayda sunar.

Yeni saçınızın uçuşmasını ve kabarmasını önlemek istiyorsanız, L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths No Haircut Cream Leave In Treatment’ı nemli saça uygulayarak kırık uçları kapatmaya yardımcı olun.

 

3. Saçınızı Bölümlere Ayırın

Pençe tokaları kullanarak nemli (ve ısı korumalı) saçınızı bölümlere ayırın. Bölümlerin sayısı ne kadar saçınız olduğuna bağlı olacaktır. Saçınızı kulaktan kulağa ayırarak bir üst ve bir alt bölüm oluşturun ve üst bölümü yoldan ayırın. Ardından, alt kısmı ortadan ayırın ve her iki tarafı omuzlarınızın önüne getirin.

Küçük bölümler halinde çalışarak saçınızı yuvarlak bir fırçanın altına ve etrafına sarın ve fön makinesini köklerinize yönlendirin. Bölüm boyunca çalışın ve uçları aşağıya doğru yuvarlayarak bitirin. Uçlarınızın içe doğru kıvrılmasını ve hafifçe kıvrılmış görünmesini isteyeceksiniz. İşiniz bitene kadar bu adımı başınızın tamamında uygulayın.

Editörün ipucu: Çevirme işlemini gerçekleştirmek için sıcak bir fırça veya daha büyük namlulu bir saç maşası da kullanabilirsiniz.

 

4. Velcro Makaralara Ulaşın

Hacmi artırmak için, fön çekmeyi bitirdiğinizde eski usul cırt cırtlı ruloları kullanın. Bu ısı içermeyen aleti kullanmak isteğe bağlıdır ancak stilinize daha fazla kabarıklık katmanın kusursuz bir yoludur.

Saçın bir inçlik bir bölümünü toplayın, ruloyu ucuna yerleştirin ve ardından saç derinize doğru içe doğru yuvarlayın. Cırt cırtlı saç rulolarını saçınız dolana kadar yerleştirmeye devam edin. Saçınız tamamen soğuyana kadar bu şekilde bırakın. Unutmayın: Ne kadar uzun süre beklerseniz, saçınız o kadar hacimli çıkacaktır.

Editörün ipucu: Bigudiler çıktığında, başınızı ters çevirin ve maksimum kabarıklık ve gövde için sallayın.

5. Saç Spreyi ile Bitirin

Son dokunuş olarak, yeni saçınızı L’Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Hacimli saç spreyi ile sabitleyin ve işte! 90’lardaki fönünüz tamamlandı.

Yorum yapın