Bağ Güçlendirici Ürünler Saçınız İçin Doğru mu?

Ağartılmış saçlara sahip olduğunuzda, bakım yüzey seviyesinin ötesine geçmelidir. Elbette saçlarınızın yumuşak ve parlak olmasını istersiniz, ancak ağartma işlemi saçınızda ciddi onarım gerektiren hasarlara neden olabilir. Ayrıca, sıcak aletler gerektiren stillere düşkünseniz (saçınız boyalı olsun ya da olmasın), kırık uçlara, matlığa ve saç tellerinizin kurumasına neden olabilirsiniz.

Bu sizin için yeni bir haberse ve paniğe kapıldığınızı hissediyorsanız, endişelerinizi gidermemize izin verin. Bu noktada size bağ güçlendirici saç ürünleri şeklinde basit bir çözüm olduğunu da söyleyeceğiz. Bunların bağ yapıcı saç bakımı, bağ onarıcı sistemler veya bağ yapıcı şampuanlar ve saç kremleri olarak adlandırıldığını duymuş olabilirsiniz. Her iki şekilde de, saç tipiniz ne olursa olsun, bunları saç bakım rutininize dahil etmenin sayısız faydası vardır.

Bağ Güçlendirici Saç Ürünleri Nelerdir?

Bond güçlendirici saç ürünleri saçı içten dışa doğru güçlendirmek için çalışır. İster bukleli, ister düz, ister dalgalı saçlara sahip olun, insan saçının yapısı herkes için aynıdır. Biraz bağlam için hızlı bir bilim dersine dalalım. Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi’ne göre saç iki temel bileşenden oluşur: folikül ve saç teli. Saç telinin mimarisi, saça şeklini, gücünü ve esnekliğini veren çok sayıda kimyasal bağdan (bazıları güçlü, bazıları zayıf) oluşur. Bu bağlar kırıldığında, saç yapısı dengesizleşir ve bu da donukluk, zayıflık ve kırılmaya neden olabilir.

Bu hasarı tersine çevirmek için bağ güçlendirici şampuanlar, saç kremleri ve diğer ürünler zayıf saç bağlarını ve kırık bağları güçlendirir. Saç teline nüfuz ederek ve bu zayıf saç bağlarının yeniden bağlanmasını bozan unsurlardan arındırarak gücü geri kazandırırlar. Farklı formüller farklı teknolojiler kullanır, ancak amaç saç gücünü kökten yeniden inşa etmektir.

Bağ Güçlendirici Saç Ürünlerini Kimler Kullanmalıdır?

Bağ güçlendirici saç bakım ürünleri yıpranmış saçları yenileyebildiği için tüm saç tiplerinde işe yarar. Dokunuz veya saç uzunluğunuz ne olursa olsun, bağ güçlendirici bir saç bakım sistemi kullanabilirsiniz. Çok fazla hasar görmemiş olsanız bile, saçlarınız bağ güçlendirici saç bakımı ile elde edeceğiniz yoğun bakım ve zenginleştirici içeriklerden faydalanabilir. Ancak saçlarınızın rengi açılmışsa, şekillendirmeden dolayı hasar görmüşse veya geçmişte kimyasal saç bakımları uygulanmışsa, bağ güçlendirici saç ürünleri sizin için özellikle faydalı olacaktır.

En İyi Bağ Güçlendirici Saç Ürünlerimiz
Saçınızı güçlendirecek bir bakım rejimine başlamak ya da mevcut ürün grubunuza yeni bağ onarıcı ürünler eklemek istiyorsanız, bu yıldızlara göz atın.

L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Bağ Güçlendirici Renk Bakım Şampuanı

Bu sülfat içermeyen, glutensiz, paraben içermeyen vegan şampuan boyalı saçlara nazik davranırken içten dışa doğru güçlendirir. Pürüzlü dokuyu düzeltir ve saçı yumuşatırken saçın günlük stres faktörlerine karşı direncini artırır. Ayrıca, zayıf saç bağlarının gücünü onarır ve saçları gelecekteki hasarlardan korur. Ağartılmış saçlarınız, boyalı saçlarınız, ısıdan zarar görmüş saçlarınız, kırık uçlarınız ve matlığınız varsa bu şampuanı tercih edin.

L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Bağ Güçlendirici Saç Kremi

Şampuandan sonra, ayçiçeği tohumu yağı ve biberiye yaprağı özü de dahil olmak üzere aynı besleyici zengin içeriklerle formüle edilmiş bu bağlayıcı saç kremi ile devam edin. Saç renk uzmanları tarafından onaylanmıştır (şampuan muadili gibi) yoğun bir şekilde yumuşatır – etkili bir bağ güçlendirici şampuan için mükemmel bir yardımcıdır.

Yorum yapın