Bu Gümüş Saç Bakım İpuçları ile Grileşen Saçlarınızı Yumuşak ve Parlak Tutun

Gümüş saç ve gri saç, Z kuşağının birkaç aylığına deneyebileceği trend bir renkten çok daha fazlası. Yaşlanmanın zarafetinin doğal olarak ortaya çıkan bir göstergesidir. Siz yaşlandıkça saçlarınız da yaşlanacak ve eğer kuaförde yüzlerce dolar harcamak ya da her ay evde saç boyama kitleri satın almak istemiyorsanız, bu sizin griyi kucaklamanız için bir işaret olsun. Herhangi bir kafa karışıklığını gidermek için – ve bu hikayenin amaçları doğrultusunda – bu doğal saç sürecini tanımlamak için “gümüş” ve “gri” kelimelerini birbirinin yerine kullanıyoruz.

Gümüş rengi saçların bakımı zor olmak zorunda değildir, ancak belirli bir dikkat ve doğru ürünlerin kullanılmasını gerektirir. Gri saçlarınızın dokusunun canlı ve renginin göz kamaştırıcı kalmasını istiyorsanız, ekstra bir serum veya saç maskesi uygulaması içeren bir saç rejimi oluşturmayı düşünün. Pırıltılı gümüş rengi saçlar için, mor bir şampuan (ve saç kremi) kullanımı saçların parlak gri kalması için bir zorunluluk olacaktır. Çok daha fazlası var ve basit bir gümüş saç bakım rutini geliştirmenize yardımcı olacak temel ipuçlarını ve önerilen ürünleri detaylandırıyoruz. Artık saç boyasının arkasına saklanmak veya bir değişiklik yapmayı tartışmak yok, en iyi gri saçlı hayatınızı yaşamanın zamanı geldi – tüm o zaman ve enerjiyi yelenizi uzatmak için harcadınız. Ayrıca, gümüş saçların bir açıklama yapmanız için modaya uygun olması gerekmez.

Gümüş Saça Ne Sebep Olur?

Gümüş saç ve gri saç, saç folikülleri (saçın kafa derisinin altında kalan kısmı) artık pigment üretemediğinde ortaya çıkar. Harvard Health’e göre bunun genler ve genel yaşlanma ile ilgisi vardır. Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi (NCBI) tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, genetik ve stres gibi faktörler saçınızın ne zaman griye dönmeye başlayacağını belirleyebilir, ancak gri saçı önlemenin veya tersine çevirmenin bir yolu yoktur. Bu nedenle, zamanı geldiğinde ya da çoktan geldiyse, sadece sallayın. Sonuçta, gümüş rengi saçlar muhteşem bir görünümdür.

 

Gümüş Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Gümüş saçlarınız doğal olduğunda ve kafanızdan doğru uzadığında, bakım süreci bu stili saç ağartma ve renklendirme yoluyla deneyenlere kıyasla biraz daha kolaydır. Rutin, saç tipinize özel ürünler satın alacağınız şekilde düzenli saç bakımına benzer olacaktır. Örneğin, kıvırcık saçlıların çoğu, kendi kıvırcık saç tiplerine özel yıkama ürünleri, derin saç kremleri ve yağlar satın alır. Gümüş rengi saçlar ise rengini parlak ve dokusunu nemli tutacak ürünlere ihtiyaç duyar. Wiley Online Library’deki bir makaleye göre, yaşlandıkça saçlarımız da yaşlanır. Zamanla saçlarımızın boyutu, parlaklığı ve hissi değişebilir, bu nedenle gümüş rengi bakım rutininin nemlendirici ürünler ve grilerin canlılığına adanmış ürünler içermesi gerekir.

Gümüş Saçlarınızın Bakımı İçin 5 İpucu

1. Özel Saç Bakım Ürünleri Kullanın

Gümüş saçlarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için, özellikle gümüş veya gri saçlar için tasarlanmış özel saç bakım ürünlerine yatırım yapın. L’Oréal Paris Ever Pure Silver Care Sülfat İçermeyen Peptitli Şampuanı deneyin; bu ürün, gri saçların ihtiyaç duyduğu nemlendirici doğal yağlardan saç tellerini arındırma korkusu olmadan saçları nazikçe temizlemek için tüm gri tonları ve farklı saç tipleri için üretilmiştir. Gri saçlar, saç tellerini ipek kadar yumuşak hissettiren ilave peptitler ile beslenir ve canlanır.

 

Nemlendirici bir saç kremi olmadan hiçbir gümüş saç bakım planı tamamlanmış sayılmaz. Gümüş ve gri saç tellerini parlak tutan ve ipeksi, yumuşak bir his veren daha sağlıklı görünen bir yele için L’Oréal Paris Ever Pure Silver Care Sülfat İçermeyen Peptit İçeren Saç Kremini öneriyoruz. Gümüş saç telleri daha parlak, daha hacimli bir yele için güçlendirilir ve beslenir. Yeni gümüş saç bakım şampuanı ve saç kremini online olarak ve Walgreens ve Kroger mağazalarında bulabilirsiniz.

2. Mor Şampuan ile Pirinçliği Yok Edin

Wiley Online Library tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, gümüş saçlar – sarı saçlar gibi – saç derisindeki doğal yağlar, güneşe maruz kalma ve su kalitesi nedeniyle zaman içinde pirinç tonlarına eğilimlidir. İstenmeyen sarı veya turuncu tonları önlemek için gümüş saç bakım rutininize mor tonda bir ürün eklemek isteyeceksiniz. Haftada iki ila üç kez, gümüş rengi şampuanınızı ve saç kreminizi mor tonlayıcı bir ürünle değiştirin. L’Oréal Paris Sülfatsız Pirinç Tonlayıcı Mor Şampuan ve L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Tonlayıcı Mor Saç Kremini deneyerek saç tellerinizdeki pirinç tonlarını nötralize edin ve saçınızı tercih edilen soğuk tonlu gümüşi rengine döndürün.

 

3. Saçınızı Isı Hasarından Koruyun

Isıyla şekillendirme araçları her saç tipine zarar verebilir ve gümüş rengi saçlar da bundan istisna değildir. Isı hasarını uzak tutmak için her gün yassı demir, kıvırma çubuğu veya fön makinesi kullanma dürtüsüne direnin. Isı şekillendirici aletler kullandığınızda, L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız 21’i 1 Arada Renk Bakım Spreyi, Durulanmayan gibi saça sonsuz (tamam 21) farklı şekilde fayda sağlayan bir ısı koruyucu sprey uyguladığınızdan emin olun. Ve evet, ısı koruması da bunlardan biri.

4. Sert Kimyasallardan Uzak Durun

Sülfat ve amonyak gibi sert kimyasallar içeren saç ürünlerinden kaçının, çünkü bunlar gri saçınızın doğal yağlarını alıp parlaklığını azaltabilir. Bunun yerine, renk açısından güvenli ve gümüş saçlarınızın canlılığını korumak için formüle edilmiş sülfat içermeyen ürünlerle bir rutin oluşturun. Saçınızın ihtiyacı olan parlaklığa sahip olmadığını düşünüyorsanız, L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Simply Clean Elastik Fiber Masque kullanın. Bu duşta saç bakımı, beş dakika içinde parlak ve şekillendirmeye hazır saçlar veren doğal içeriklerle üretilmiştir.

 

5. Parlatıcı Bakımları Düşünün

Parlatıcı bakımlar gümüş saçlar için harikalar yaratabilir, parlaklık sağlar ve doğal parlaklığını artırır. L’Oréal Paris Le Color Gloss Toning Gloss in Silver, Silver Slate, Silver Opal veya Silver White gibi gümüş veya gri saçlar için özel olarak tasarlanmış tonlama parlatıcılarını arayın. Bu bakımlar canlılık katar ve donukluğu gidererek gümüş saçlarınızın nefes kesici güzellikte görünmesini sağlar.

Yorum yapın