Bugün Hala Trend Olan 80’lerin En İyi 21 Saç Modeli

Perde kakül, kurt kesimi ve kefal gibi günümüzde popüler olan saç modeli trendleri, 80’lerde trendlere hakim olan saç modellerinin aynısıdır. Eski olan her şeyin bir gün yeniden yeni olabileceğine dair bir kanıta ihtiyacınız varsa, güzellik trendlerine bakmanız yeterli. Çağdaş stiller genellikle retro görünümlerden ilham alır ve ebeveynlerinizin saçlarına dehşetle baksanız da, bir zamanlar popüler olan bu stilleri modern bir şekilde değiştirmenin yolları vardır. İster hafıza şeridinde bir yolculuğa çıkmayı, ister nostaljik bir saç modelini yeniden yaratmayı umuyor olun, okumaya devam edin çünkü tüm hisleri uyandıran favori 80’ler saç modellerimizi paylaşıyoruz.

80’lerde Hangi Saç Modeli Popülerdi?

80’lerin saç modellerini düşündüğünüzde, hacim ve dokuyu göz önünde bulundurun. Bu on yıl boyunca, saç spreyi önemli bir kilit oyuncuydu, bu yüzden en sevdiğimiz 21 80’ler saç stiline göz atarken hazırda biraz bulundurun.

1. Shag Saç Kesimi

80’lerin en dikkat çekici saç kesimlerinden biri olan shag kesim, tonlarca gövde ve hareket sunan bir stil için dalgalı uçlara ve katmanlara sahiptir. Bu stilin rönesansının en iyi yanı, süper gurur verici bir görünüm için hemen hemen her saç dokusu ve uzunluğunda giyilebilmesidir. Kalın telli saçlara sahip olanlar için harika bir seçenektir çünkü zahmetsiz, kıvrımlı bir dokuyu öne çıkarırken hacmi ortadan kaldırır.

2. Kıvırcık Kahkül

80’lerde en yaygın saç modellerinden biri kıvırcık kaküllerdi. Doğal ve kıvırcık saçlılar için vazgeçilmez bir stil olan bu saç modeli, hacmi öne ve merkeze taşır (kelimenin tam anlamıyla) ve zahmetsiz hareket sağlar. En iyi kısmı? Yarı yukarı, yarı aşağı stillerle, at kuyruğuyla veya saçınız açıkken eşleştirilebilen çok yönlü bir görünümdür.

3. Dantelli Kaküller

Dalgalı kaküller de 80’lerin önemli saç görünümlerinden biriydi. Bu saç modeli, gün boyu süren hacimli bir görünüm için güçlü tutuşa sahip bir saç spreyi ile katmanlanmış ön saç tellerini sallamakla ilgilidir. Bu trendi kendiniz test etmek için L’Oréal Paris Elnett Satin Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi – Kokusuz’u kaküllerinize sıkarak anında kabartın, saçlarınızı geriye doğru tarayın ve hazırsınız.

4. Kıvrımlı Saç

Bahsettiğimiz gibi, 80’ler tamamen hacim ve dokuyla ilgiliydi, bu yüzden doğal olarak kıvrımlı dalgalar on yıla hakim oldu. Eskiden küçük zigzag dalgalar oluşturulurken, artık daha modern, gevşek ve (neredeyse plaj benzeri) dalgalar için genellikle daha geniş bir kıvırma aleti ile oluşturuluyor. Kıvırıcınıza uzanmadan önce, saç tellerinizi L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Frizz Killer Serum Leave-In gibi bir ısı koruyucuyla hazırlayın. Bu, kabarmayı yönetmeye yardımcı olacak ve sıcak aletlerinizin kavurucu sıcaklığına karşı koruma sağlayacaktır.

5. Kase Kesimi

Kase kesiminin 80’lerde çok ilgi gören bir saç modeli olduğuna şüphe yok. Her yerinde tek tip bir uzunluğa sahip olan bu kesim, küçük çocuklar için vazgeçilmez bir modeldi. Günümüzde yetişkinler küt saç kesimlerini kullanırken bu kesimden ilham alıyor. Kase kesimine benzemekle birlikte, küt saçlar genellikle arkada daha uzun bir uzunluğa sahip oldukları için daha gurur vericidir.

6. Yüksek Yan At Kuyruğu

Bu on yılın hacme önem verdiğinden bahsetmiştik, ancak saç stilleri söz konusu olduğunda yükseklik de önemliydi. At kuyrukları, kaldırılmış bir görünüm için başın yukarısına yerleştirilirdi ve yan at kuyrukları da bir istisna değildi. Bir ifade olmasının yanı sıra, bu saç modeli aynı zamanda spandex mayolar ve bacak ısıtıcıları ile donatılmış popüler aerobik egzersiz videolarında egzersiz yapmak için yaygın bir saç modeliydi. Yüksek yan at kuyruğunuzu modern bir şekilde yenilemek için L’Oréal Paris Studio Line Mega Gel gibi bir saç jölesi kullanarak her saç telini yerine oturtun.

7. Kabarcıklı At Kuyruğu veya Örgü

Fark etmediyseniz, 80’lerin saç modelleri sadece hacimli değil, çoğu zaman cesur ve eğlenceliydi de. Kabarcıklı at kuyruğu, biraz özel bir şey için at kuyruğunuzun uzunluğuna sarılmış saç lastikleri içerir. Kafadaki yerleşimi ne olursa olsun herhangi bir at kuyruğu ile oluşturulabilir. Eskiden saç lastikleri veya büyük at kuyruğu tutucuları ile oluşturulurken, stil artık daha modern bir görünüm için şık şeffaf lastiklerle oluşturuluyor.

8. Yarım Yukarı At Kuyruğu

Yarı yukarı, yarı aşağı stiller 80’lerde en çok tercih edilen saç modelleriydi. Yarı yukarı at kuyruğu, saçınızı yüzünüzden uzaklaştırırken uzunluğunuzu göstermenizi sağlar. Ve o dönemdeki diğer birçok stil gibi, ultra yüksek bir at kuyruğu ve renkli bir saç lastiği ile eşleştirildi.

9. Kahküllü Yüksek At Kuyruğu

Yüksek at kuyrukları ve kaküller o zamanlar ayrı ayrı popülerdi, ancak bir araya geldiklerinde 80’lerin saç trendlerinin mükemmel bir temsiliydi. Saç dokusu ne olursa olsun, herkes süper yüksek bir at kuyruğunu, onu tamamlayan akıcı bir kakülle sallayabilirdi.

10. Tüylü Katmanlar

Akıcı saç tellerini seviyorsanız, bir sonraki saç kesimi randevunuzda tüylü katlar isteyebilirsiniz. 80’lerin belirleyici görünümlerinden biri olarak bilinen ve büyük bir Hollywood yıldızından ilham alan bu saç modeli, eşit derecede göz alıcı ve kadınsı bir görünüm için orta kısım ve bol miktarda kıvrılmış katlar sergiliyor. Katlarınızı şekillendirmeden önce, saç tellerinizi L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Ağırlıksız Fön Astarı, Isı Koruyucu gibi bir ısı koruyucuyla hazırladığınızdan emin olun. Bu ürün saçı 450 dereceye kadar sıcaklığa karşı korur ve pürüzsüz kalmasını sağlar.

Yorum yapın