Bugün Trend Olan 13 Y2K Saç Modeli

2023 yılında olabiliriz ama Y2K hayatta ve iyi durumda. Bir zamanların mavi göz farı, cicili bicili saçları ve kalın röfleleri geri döndü ve her zamankinden daha iyi ve bu sefer tüm bunları sosyal medyada belgeleyebiliyorsunuz. İster sevin ister bu rönesans hakkında hala kararsız olun, bu nostalji nöbeti kısa ömürlü olmaktan başka bir şey değil, özellikle de saçla ilgili her şey söz konusu olduğunda. Asimetrik boblardan dikenli, bükülmüş updo’lara ve bebek örgülerine kadar, 20 yıl önce olduğu gibi bugün de iyi olan favori 2000’lerin saç modellerimizi paylaşıyoruz.

Y2K Saç Modeli Nedir?

Y2K saç modelleri sinirli, eklektik bir türdü. Bazı örnekler arasında uzay topuzları ve asimetrik bob bulunur. Birçoğu ayrıca bebek örgüleri, dikenli saç parçaları, ters çevrilmiş uçlar ve kelebek klipsleri veya saç cicili bicili gibi aksesuarlar içerir. İşte tüm saç tipleri ve dokuları için 2000’lerin başını temsil eden 13 saç modeli.

1. Anten Patlamaları

Trendler gelip geçicidir ancak yüzü çerçeveleyen katlar her zaman bir şekilde revaçtadır. Bu çılgın katlar özellikle bir böceğin antenlerini andıran ince, düz kakülleri ifade ediyor. Bu stili tanımak için Y2K trendleri konusunda uzman olmanıza gerek yok çünkü geri dönüş yapan bükülmüş kabarıklıkların ve sivri topuz stillerinin çoğunda temel bir unsurdur.

2. Şık Asimetrik Bob

2000’li yıllarda şık, düz tellere sahip keskin, asimetrik bir bob hüküm sürüyordu. En sevdiğiniz R&B sanatçıları, aktrisler ve modeller tarafından kullanılan kısa saç kesimi hala ultra şık ve birçok farklı yüz şeklini düzleştiriyor.

3. Dikenli Bükülmüş Topuz

Sivri burgulu topuz ve bu modelin herhangi bir varyasyonu, bir tutam kız grubu nostaljisi ile Y2K stilinin zirvesidir. Şık bir taç, farklı yönlere uzanan parçalı saç bölümleriyle birleştirilerek doku ve hacmi sosyal medyanın sevdiği temiz estetikle bir araya getiriyor.

4. Mantar Kesimi

Bu hacimli kısa saç kesimi mantar şeklindedir ve kısa, sivriltilmiş yanlarla tepede va-va-voom sunar. Tepedeki hacmi korumak için, L’Oréal Paris Elnett Satin Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi – Boyalı Saçlar gibi tekstüre edici bir kuru şampuan veya saç spreyini elinizin altında bulundurun.

5. Kalın Röfleli Küt Kesim

2000’li yılların başındaki tıknaz platin sarısı ve siyah röfleler bugün balyaj röfleler için neyse oydu – ve şimdi ikisi de trend. Sade, yaşanmış bir görünüme sahip mevcut saç rengi trendlerinin aksine, tıknaz röfleler şeritleri andıran keskin bir kontrasta sahiptir. Tıknaz röfleleri yüzünüze yakın tutmak için kokarca bir şerit tercih edin veya trende tam bağlılığınızı gösterin ve saç telleriniz boyunca kontrast renkte iki tonlu şeritler kullanın.

6. Hacimli Dokulu Katmanlar

Adına ister 90’ların fönlü saç kesimi, ister kelebek saç kesimi ya da modern shag deyin – her iki şekilde de bu katlı saç modeli Y2K döneminin vazgeçilmeziydi ve günümüzde de hala popüler. Bunun nedeni, bunun gibi katmanlı bir saç kesiminin birçok farklı yüz şekli ve saç dokusu için uygun olmasının yanı sıra, yüzü çerçeveleyen bir stil ve tümüyle hacim sunmasıdır.

7. Ters Çevrilmiş Uçlar

Kıvrık uçlar 60’larda çok popülerdi ve 2000’ler ve şimdi de dahil olmak üzere her birkaç on yılda bir güzellik trendine geri dönmeye devam ediyor. Bu görünümü elde etmek için nemli saç tellerinizi L’Oréal Paris Everpure Sulfate-Free Weightless Blow Dry Primer, Heat Protectant gibi bir ısı koruyucuyla astarlayın, kurumaya bırakın ve saç uçlarınızı dışa ve yukarı doğru çevirmek için düz bir demir kullanın.

8. Bebek Örgüleri

Saç tellerinize birkaç bebek örgüsü ekleyerek herhangi bir saç modelini Y2K’dan ilham alan bir hale getirin. Bizim favori yöntemlerimiz, yüzünüzü çerçevelemek için orta kısımla veya daha fazla doku için bükülmüş, dikenli kabarıklıklarla onları sallamaktır.

9. Kırpılmış Kıvırcık Kesim

Bu keskin, kısa stil, saç rutininizi hızlı ve basit tutmak için doğal buklelerinizi öne çıkarır. Yumuşak ve nemli bukleler için saçınızı L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Moisture Push Şampuan ve L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Moisture Seal Saç Kremi ile yıkayın. Bu sistem buklelerinizi ağırlaştırmadan beslemek ve belirginleştirmek için hyaluronik asit ve hint yağı içerir. Nem ve şekillendirmeye yardımcı olması için L’Oréal Paris Dream Lengths Curls Non-Stop Creamy Curls Durulanmayan Saç Kremi gibi bukleleri güçlendirici bir kremle görünümü tamamlayın.

10. Boncuklu Örgüler

Bu erken dönem saç modeli, görünümü güzelleştiren boncuklarla koruyucu bir stil olarak ikiye katlanıyor ve kendi kişisel dokunuşunuzu katıyor. Tam anlamıyla 2000’li yıllara özgü ve kısa örgülerle olduğu kadar uzun örgülerle de iyi görünüyor.

11. Kıvrımlı Saç

Kıvrımlı saçları plaj dalgalarının veya denizkızı dalgalarının Y2K eşdeğeri olarak düşünün. 2000’li yıllarda kıvrımlı saçlar daha tekdüze ve – söylemeye cesaret edersek – sert iken, bugün insanların tercih ettiği daha gevşek, daha yumuşak dalgalar çok daha giyilebilir, modern bir görünüm sunuyor.

12. Doobie Wrap

Bu saç modeli 90’larda moda oldu ve 2000’lerde de trend olmaya devam etti. Sargının (tel tokalarla yerleştirilen) amacı fönünüzü şekilli tutmaya yardımcı olmaktı, ancak bir noktada kadınlar saçlarını dışarıda da sarıyorlardı.

13. Yandan Süpürülmüş Kahküller

Daha çok bir saç modeli özelliği olsa da, yandan taranmış kaküller 2000’li yıllarla o kadar eşanlamlıydı ki onu da dahil etmek zorunda kaldık. Yandan taranmış bir kahkülü yukarıda listelenen birçok stille birlikte kullanabilirsiniz – özellikle de doobie wrap’inizi aşağı indirdiğinizde – ve eğer ‘tekneyi salladıysanız’ ve zamanın en sevdiğimiz şarkıcılarından biri gibi [huzur içinde yatsın] tek gözünüzün üzerine taktıysanız bonus puan.

Yorum yapın