Doğal Kıvırcık ve Kıvırcık Saçlar Nasıl Güvenle Boyanır?

Kıvırcık saçlarınız varsa ve daha önce boyadıysanız, bukleleri boyamanın kendine özgü kuralları ve teknikleri olduğunu biliyorsunuzdur. Tıpkı bukleleri yıkamak, bukleleri açmak ve hatta bukleleri şekillendirmek gibi, saçınızın hassasiyetine dikkat etmeniz ve bukle modeline en az zarar vermeniz gerekir. Bu, buklelerinizi renklendirmeye hazırlamanın çok önemli olduğu ve yelenize herhangi bir saç boyası uygulayamayacağınız anlamına gelir (hepsi eşit yaratılmamıştır).

Süreç boyunca size yardımcı olmak için, L’Oréal Paris stil ve renk yaratıcı direktörü Jonathan Colombini’nin ipuçlarıyla kıvırcık saçların zarar görmeden boyanması hakkında bilinmesi gereken bazı bilgileri açıklıyoruz ve ayrıca evde muhteşem, canlı bir renk elde edebilmeniz için kıvırcık saçlar için en iyi saç boyalarından bazılarını sunuyoruz.

Kıvırcık Saçlar Saç Boyasına Nasıl Hazırlanır?

Colombini, kıvırcık saçları boyamak söz konusu olduğunda, ürünün eşit dağılımının insanların karşılaştığı en büyük zorluklardan biri olduğunu söylüyor.

“Renk, yaptığınız bölüme eşit olarak dağıtılmazsa, saç renk uzmanlarının ‘renk bantları’ olarak adlandırdığı durum ortaya çıkabilir” diye açıklıyor. “Bu, saç telleri boyunca farklı gölgeli renk çizgileri görebildiğiniz zamandır.”

Bu kesinlikle iyi bir görünüm değildir. Renk bantlarından kaçınmak için, saçınızı küçük bölümlere ayırdığınızdan emin olun, böylece üzerinde çalışmak ve doyurmak daha kolay olur. Başınızın arkasını görebilmek için bir ön ayna ve arka ayna bulundurun ve üzerinde çalışmadığınız zamanlarda saçı yolunuzdan çekebilmek için elinizin altında çok sayıda klips bulundurun.

Kıvırcık Saçlar Zarar Görmeden Nasıl Boyanır?

Bu kulağa basit gelecek ama söylemeye değer – her zaman saç boyası kitinin üzerindeki talimatları izleyin! Saç renginizi kendiniz yapmayı planlıyorsanız, paketteki adımlara sıkı sıkıya bağlı kalmak istersiniz. Ürünlerinizin sonuçları ve iddiaları, içerdiği talimatlar kullanılarak yapılan testlere dayanmaktadır. Adımları doğaçlama yapmaya karar verirseniz, berbat bir renk elde edebilir veya daha da kötüsü, kıvrılma düzeninize kimyasal olarak zarar verebilirsiniz.

Colombini’nin belirttiği tek istisna, ne kadar saç boyası kullandığınızdır. “Kıvırcık saçların oluşturabileceği yoğunluk nedeniyle, uygun boya doygunluğu çok önemlidir – bu nedenle önerilen normal miktarı iki katına çıkarın” diyor.

Elbette, saçınızın kalınlığı ve kullandığınız saç boyasının türü, renginizin ne kadar doygun olduğu, sonuçlarınızın ne kadar canlı olduğu ve rengin ne kadar uzun süre dayandığı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Bu yüzden kıvırcık ve kıvırcık saçlar için üretilmiş saç boyalarına yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Koyu renkten açık renge geçmeyi planlıyorsanız, ki bu saç tellerinizin rengini açmak anlamına gelir, saçınızı tek seansta boyamayı ve ısı ile şekillendirmeyi erteleyin. Colombini’ye göre, “tek seansta bu sayıda hizmet hiçbir saç tipinde uygun değildir.”

Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Saç Boyası

Bukleler için özel olarak üretilen saç ürünlerini tercih etmek – boya veya başka türlü – her zaman en iyi yol olsa da, tüm saç tipleri üzerinde test edilmiş ve onaylanmış herhangi bir saç boyasını kullanabilirsiniz. L’Oréal Paris, buklelerinizi ve buklelerinizi renklendirmek söz konusu olduğunda sizin için farklı seçeneklere sahiptir, aşağıdaki seçeneklerden birini seçin.

Renk İşlemi Görmüş Kıvırcık Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Bukleleriniz kalıcı bir saç rengi değişikliğine uğradıysa, onlara renk işlemi görmüş saçların hak ettiği bakımı verdiğinizden emin olmak istersiniz. Bu beş ürün, buklelerinizi nemli ve sağlıklı, renginizi canlı ve parlak tutmak için cephaneliğinizde bulundurmanız gereken harika ürünlerdir.

L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Moisture Push Şampuan, saç tellerinize hayati nem sağlayan kremsi bir formüldür. Nemlendirilmiş, kabarık ve ultra yumuşak buklelerin temelini atmak için hyaluronik asit ve hint yağı ile aşılanmıştır.

Şampuandan sonra L’Oréal Paris Elvive Dream Length Curls Nem Mühürlü Saç Kremi ile devam edin. Kremsi, nem sızdırmaz hyaluronik asitle zenginleştirilmiş formülüyle saçınızı ağırlaştırmadan bukleleri nemlendirir.

Özellikle ağartılmış ve açılmış saçlar için L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Bağ Güçlendirici Renk Bakım Şampuanı ve L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Bağ Güçlendirici Renk Bakım Kremi, ağartma ve kimyasallardan zarar gören zayıf saç bağlarını güçlendirmek için formüle edilmiştir. Bunları saç bakım rutininize ekleyin.

Yorum yapın