Evde Mantar Sarısı Saç Nasıl Elde Edilir?

Karamel  ve şekerleme sarısı gibi tatlı ve şekerleme saç renkleri trendlerini seviyoruz – ve can atıyoruz diyebiliriz – ancak boyutlu, mantar sarısı saç renginin tuzlu bükümü son derece cazip. Toprakta yaşayan mantarların rengiyle benzerlik gösteren bir isme sahip olan mantar sarısı, kül sarısı ve kül kahvesi tonlarının görünür bir karışımına sahip soğuk tonlu bir bronde tonudur.

Saç renginizde sıcaklıktan her ne pahasına olursa olsun kaçınıyorsanız, bu topraksı, soğuk tonlu gölgenin kesinlikle hayranı olacaksınız. Aşağıda, küllü rengi evde nasıl elde edeceğiniz ve bakımını nasıl yapacağınız da dahil olmak üzere mantar sarısı saçlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Mantar Sarısı Saç Nedir?

Bu saç rengi trendi, ilhamını mantarın çeşitli, küllü tonlarından ve alt kısımlarında bulunan daha koyu tonlardan alır. Dediğimiz gibi, sarışın ve esmerin bir karışımıdır, bu nedenle daha koyu tarafta zaman geçirmek isteyen sarışınlar ve parlak sarıya tam bir bağlılık göstermeden açılmak isteyen esmerler için harika bir melez gölgedir.

Mantar Sarısı Saç Nasıl Elde Edilir?

Saç boyama konusunda yeniyseniz ve mantar sarısı saçları denemek istiyorsanız, kuaförden randevu almanızı öneririz. Mantar sarısı saç rengi trendi, daha koyu alt tonlara sahip genel bir kül sarısı rengi ve elde etmek için biraz beceri gerektirebilecek birkaç ince vurgu içerir.

Ancak bu trendi daha az karmaşık bir şekilde uygulamak için evde saç rengi kiti ile mantar rengini kolayca kendiniz yapabilirsiniz. Küllü sarı ve küllü kahverenginin mükemmel karışımı için L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Permanent Hair Color in Medium Ash Blonde ürününü deneyin. Rengi doğru şekilde elde etmek için kutuda bulunan talimatları uyguladığınızdan emin olun.

Biraz daha kahverengi tonlara sahip mantar sarısı bir renk için L’Oréal Paris Féria Multi-Faceted Shimmering Permanent Hair Color in Hi-Lift Browns Downtown Brown ürününü deneyin.

Mantar Sarısı Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılır?

İster profesyonel ister kendin yap yolunu seçmiş olun, mantar sarısı saç renginizi mümkün olduğunca uzun süre korumak isteyeceksiniz. İleride, tam da bunu yapmak için uygun saç bakım rutinini bulacaksınız.

1. Boyalı Saçlar İçin Sülfatsız Şampuan ve Saç Kremi Kullanın

L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Sitrik Asitli Bağ Onarıcı Şampuan ve L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Sitrik Asitli Bağ Onarıcı Saç Kremi gibi sülfat içermeyen bir sistem rengin solmasını önlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte, bu onarıcı ikili saç korteksine nüfuz etmek ve zayıf bağları yeniden inşa etmek için sitrik asit kullanır. Ağartma, renklendirme veya ısıyla şekillendirmeden kaynaklanan hasarı onarmak için saçınızı yıkarken kullanın.

2. Duşta Parlatıcı Bakım ile Canlı Rengi Koruyun

L’Oréal Paris Le Color Gloss One Step In-Shower Toning Gloss in Cool Blonde gibi bir duşta parlatıcı bakımıyla solan mantar rengiyle savaşın. Beş dakika gibi kısa bir sürede derinlemesine bakım yaparak cansız ve pirinç rengini düzeltir ve saça ipeksi, parlak bir görünüm kazandırır.

Sarı saçlar pirinç tonlarına yenik düşebilir, bu nedenle L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Pirinç Tonlayıcı Mor Şampuan gibi mor bir şampuanla onları frenleyin. Bu şampuandaki mor boyalar röfleli sarı, ağartılmış ve gümüş rengi saçlardaki istenmeyen sarı ve turuncu tonları nötralize eder. Bu önemli bir adımdır çünkü mantar sarısı saçlar küllü tonları ile bilinir – sarı ve turuncu tonların saçın rengini bozmasını istemezsiniz.

Mor şampuanla yıkadıktan sonra, L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Pirinç Tonlandırıcı Mor Saç Kremi ile devam edin. Saçınızı ne sıklıkta yıkadığınıza bağlı olarak, bu ikiliyi birkaç şampuanda bir veya haftada bir kullanmayı hedefleyin.

3. Rutininize Isı Koruyucuyu Dahil Edin ve Havayla Kurutmayı Benimseyin

Renk işlemli saçlarınızı ısıyla şekillendiriyorsanız, saç tellerinizi L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Ağırlıksız Fön Astarı, Isı Koruyucu gibi saçı pürüzsüzleştiren ve parlaklığı artıran bir ısı koruyucuyla hazırlamayı unutmayın. Alternatif olarak, kabarmayı ve elektriklenmeyi önleyen L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Frizz Killer Serum Leave-In’i deneyin.

Alternatif olarak, saçınıza uyguladığınız ısıyı azaltmak için haftada bir kez bile olsa saç tellerinizin hava ile kurumasına izin vermeye çalışın. Dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olanlar, doğal dalgalarını ortaya çıkarmak için L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Non-Stop Dreamy Curls Durulanmayan Saç Kremi gibi kıvrım artırıcı bir durulanmayan saç kremi kullanabilirler.

Düz saçlara sahip olanlar saçlarını pürüzsüzleştirmek ve parlaklık katmak için L’Oréal Paris Everpure Sulfate Free Simply Clean Midnight Color Care Serum’u tercih edebilirler. Isısız şekillendirme ilhamına ihtiyacınız varsa, gece örgüsü, gece plaj dalgaları veya modaya uygun uzay topuzlarını deneyin.

Yorum yapın