Evde Saç Boyası Uygulamanın En İyi Yolu Nedir?

Evde Saç Uygulayabilir miyim?

Doğal saçınızı tamamen farklı bir renge boyamak kesinlikle evde başarılabilir. Saçın tamamını kaplamak, bir (veya daha fazla) evde saç boyası sistemiyle elde edilebilen popüler bir saç uygulamasıdır. Ekstra uzun veya kalın telli saçlara sahip olanlar, tam kapama ve eşit bir ton sağlamak için iki kutuya ihtiyaç duyabilir.

L’Oréal Paris onlarca yıldır saç rengi oyununda yer alıyor ve söz konusu saçın tamamını kaplamak olduğunda L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Permanent Hair Color, uzun süre kalıcı rengi ve besleyici formülasyonu ile evde kullanım için mükemmeldir. Şimdi kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz: “Köklerimi önce mi yoksa en son mu boyamalıyım?” Tüm saç renkleri için, formülün saçı tamamen işleyebilmesi için önce köklerinizi boyamak ve ardından saç boyuna geçmek isteyeceksiniz. Saçınızı açıyorsanız, daha eşit bir renk için en son köklerinizi boyamak isteyeceksiniz, çünkü açıcı saç derisine ne kadar yakınsa saçı o kadar hızlı işleyecektir.

Ombré Saç Rengi

Ombré saçlar güzellik dünyasında yeni bir stil değil, ancak her birkaç yılda bir ortaya çıkıyor ve bu da onu her zaman popüler olacak klasik bir saç rengi trendi haline getiriyor. Bu trend, rengin saçın orta uzunluklarından uçlarına kadar yoğunlaşmasını sağlar, böylece sık sık rötuş yapmak gerekmez. Amaç, saçınızda doğal kökünüzden daha açık (veya koyu) bir orta boy ve uçlara doğru bir renk gradyanı oluşturmaktır. Ombré Bleach L’Oréal Paris Colorista Bleach, bir aplikatör aracı ve kullanımı kolay bir sistemle birlikte gelir, böylece istediğiniz yere bilinçli olarak renk boyayabilirsiniz.

 

Öne Çıkanlar

Röfle, muhtemelen daha önce stilistinizin yardımıyla denediğiniz saç rengi zımbalarından biridir. Ancak, mevcut renginize ton ve belirginlik katan bir stil değişikliği için evde kendinize röfle yapabilirsiniz. Röfle eklemek, tüm yıl boyunca yazlık hissetmenizi sağlayacak güneş öpücüğü görünümünü yaratmaya yardımcı olmanın kolay bir yoludur. L’Oréal Paris Colorista Evde Saç Ağartıcı ve Açıcı gibi bir evde röfle kiti veya saç ağartma kiti kullanmayı düşünün.

 

Balyaj

Balyaj saç, röfle ve ombré ile aynı renk ailesindedir. Benzer bir boyama sistemi kullanır ancak farklı bir uygulama süreci vardır. Kuaförünüz bunu salonda yaptığında karmaşık görünebilir, ancak doğru araçlar ve talimatlarla evde kendiniz de balyaj yapabilirsiniz. Doğal karışımlı saç görünümü için, salon kalitesinde bir görünüm için köklerinizi, boylarınızı ve uçlarınızı birlikte bulanıklaştırmak için profesyonel bir tonlama adımı içeren L’Oréal Paris Superior Preference Balyaj Evde Röfle Kitini deneyin.

 

Kök Kapsamı

Kök kapatma uygulaması, gri saçları olanlar veya artık boyalı saçınızın geri kalanının tonuyla eşleşmeyen doğal kök büyümesi olanlar için düzenli bir rutindir. Yukarıda bahsedilen birçok ev tipi saç boyasından birini veya L’Oréal Paris Magic Root Rescue 10 Dakikalık Kök Boyama Kiti veya L’Oréal Paris Magic Root Cover Up sprey gibi köke özel bir ürünü deneyin. Her bir kök kapatıcı ürün, açık sarıdan siyaha kadar çeşitli doğal saç renklerinde mevcuttur ve gri saçlarda da işe yarar.

 

Saçımı Boyadıktan Sonra Şampuanlamalı mıyım?

Saçınızı boyadıktan sonra yıkamadan önce rengin saçınıza yerleşmesi için birkaç gün bekleyin. Yıkama zamanı geldiğinde, saç tellerinizin boyama işlemi sırasında kaybetmiş olabileceği besinleri eklemek ve saçları daha uzun süre canlı tutmak için renk işlemli saç bakım rutini uygulamak isteyeceksiniz. Saçı güçlendirmek ve rengin solmasını önlemek için L’Oréal Paris EverPure Sülfat İçermeyen Sitrik Asitli Bağ Onarıcı Şampuan ve L’Oréal Paris EverPure Sülfat İçermeyen Sitrik Asitli Bağ Onarıcı Saç Kremini deneyin. Haftada bir kez, zayıf saç tellerini yeniden yapılandırmak için şampuanlamadan önce L’Oréal Paris EverPure Bond Güçlendirici Şampuan Öncesi Bakımını rutininize ekleyin.

Saç bakım ürünlerinizin ötesinde, duşta kadranı kısmanız da akıllıca olacaktır. Aşırı sıcak su saçınızın doğal yağlarını alarak kuru ve donuk görünümlü bir yele bırakabilir. Saçınızın rengini ve genel sağlığını korumaya yardımcı olmak için saçınızı yıkarken ılık suya sadık kalın.

Saçınızı Boyamadan Önce Yapmamanız Gerekenler Nelerdir?

Saçınızı evde boyamadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Yanlış gelse de, saçınızı boyamadan önce yıkamayın. Yıkanmamış saçlarda, saç telleri ile saç boyası arasında bir bariyer görevi gören ve saçı boyarken oluşabilecek herhangi bir hasardan koruyan doğal yağlar birikir.

Not: Açma gerektiren bazı saç boyaları, ağartıcı kaldırma işlemi nedeniyle zarar verici olabilir. Saçınızı boyarken kirli saça karşı temiz saçın önemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Saçınızı Boyamadan Önce Yıkamalı mısınız? makalemize göz atın. Saçınızı evde boyamadan önce yapabileceğiniz bir şey de L’Oréal Paris Elvive Total Repair 5 Damage Erasing Balm Rinse-Out Mask gibi bir derin saç kremi ile saçınızı hazırlamaktır.

Saçınızı Ne Kadar Zamanda Boyayabilirsiniz?

Gerçek şu ki, saçınızı ne kadar sürede boyayabileceğiniz gerçekten hangi renkle başladığınıza ve hangi renk tonuyla bitirmek istediğinize bağlıdır. Saçınızı her boyadığınızda, özellikle de ağartıcı kullanıyorsanız, saçınızın daha fazla yıpranma ve yıpranma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Öte yandan, yarı kalıcı saç boyası kullanıyorsanız, tek yapmanız gereken saç tellerinize yeni bir renk eklemeden önce renginizin solmasını beklemektir. Kalıcı saç boyasına gelince, kök kaplaması yapıyorsanız, bunun için gidin! Ancak farklı saç renklerini üst üste koyarken dikkatli olun – sonuçlar başlangıçta istediğiniz gibi olmayabilir.

Saçınızı Boyamak Kötü mü?

Saçınızı boyamanın saçınız için kötü olduğunu duymuş olabilirsiniz ve bunda doğruluk payı vardır. Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne (AAD) göre, saçınızın görünümünü iyileştiren birçok uygulama aslında ona zarar verebilir. Özellikle ağartıcı saça zarar verebilir.

Belli aksiliklerden kaçınmak için mevcut renginizden en fazla üç ton daha açık veya koyu bir renk seçmenizi, evde renk kitinizi test etmenizi ve boyadan sonra saçınızı güneşten korumanızı öneriyor. Bu ipuçlarına kulak verir ve uygun önlemleri alırsanız, saçınızı, yelenizden ödün vermeden boyayabilirsiniz. Her saç rengi ürünüyle birlikte verilen L’Oréal Paris’in yardımcı talimatlarını kullanarak süreci karmaşık hale getirmek zorunda değilsiniz.

 

Yorum yapın