Evde Siyah Vişne Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Koyu renk saçlar gökkuşağı stilleri veya boyutsal sarı tonları kadar sevilmeyebilir, ancak aynı derecede güzel ve hatta daha az zararlıdır. Bu düşüncemizi kanıtlamaktan mutluluk duyuyoruz – siyah kiraz saç – sıkıcı olmayan, zengin ve canlı bir soda esintili saç rengidir.

Siyah kiraz saç, özellikle esmerler için saçı gerçekten patlatabilecek (kelime oyunu yapmak istemiyoruz) en hafif kiraz kırmızısı tonuyla derin bir bordo tonunu andırır. Evde bu görünümü nasıl elde edeceğiniz ve siyah kiraz saç tellerine nasıl bakım yapacağınız da dahil olmak üzere siyah kiraz saç hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Evde Siyah Kiraz Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Canlı saç renkleri neredeyse her zaman esmerlerin saçlarını boyamadan önce ağartmalarını gerektirir, ancak siyah kiraz saçı öyle değildir. Siyah kiraz rengi saç, koyu kahverengi saçlar (ve diğer tüm saç renkleri) için önce bir tur ağartma işlemine gerek kalmadan evde tamamen yapılabilir. Elbette, bu görünümü elde etmek için salonunuzu arayarak profesyonel bir renk uzmanından randevu alabilirsiniz. Ayrıca, siyah kiraz saç rengini korumak için düzenli kök rötuşlarının ve tonlamanın gerekli olacağını unutmayın.

Canlı bir siyah kiraz rengi elde etmek isteyen esmerler için L’Oréal Paris Féria in Power Reds – Deep Auburn / Red Velvet ürününü deneyin. Temel renginize bağlı olarak, daha açık saç renkleri Derin Bordo Kahverengi L’Oréal Paris Féria gibi daha koyu bir siyah kiraz tonunu tercih etmek isteyebilir.

Bu cesur renge tam olarak bağlı kalmaya hazır değilseniz, yarı kalıcı saç rengi kullanmayı düşünün. L’Oréal Paris Colorista Burgundy Yarı Kalıcı Saç Rengi dört ila on şampuan arasında solacaktır, böylece tam siyah kiraz saçlara geçmeden önce suları test edebilirsiniz. Evde saç boyama seansınızın sorunsuz geçmesini sağlamak için her zaman kutuda bulunan talimatları izlemeyi unutmayın.

Siyah Kiraz Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçınızı boyamak sadece ilk adımdır. Asıl iş boyadan sonra gelir ve renk işlemi görmüş saçlara özel bir saç bakım rutinine bağlı kalmakla ilgilidir. Siyah kiraz saç renginizin bakımını yapmak ve korumak için aşağıdaki ipuçlarımızı izleyin.

1. Renk Güvenli Saç Bakım Sistemine Geçin

Duşunuzda bazı yeni ürünlere, özellikle de renkli işlem görmüş saçlar için güvenli olan bir şampuan ve saç kremi ile bir saç maskesine yer açmanın zamanı geldi. Temizlik için L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Parlaklık Veren Şampuan, pH Dengeli ve L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Parlaklık Veren Saç Kremi, pH Dengeli ürünlerini seviyoruz. Bu parlatıcı sistem, saç rengini açmadan temizlemeye yardımcı olmak için argan yağı ile aşılanmıştır ve saçı ipeksi, parlak ve pürüzsüz bırakır.

Sistem ayrıca renkli saçların parlak ve canlı kalmasına yardımcı olan L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Duşta Parlaklık Veren Asidik Glaze adlı duşta parlatma bakımını da içerir. Bu üçlüyü kullanmak için önce saç derinizi ve saçınızı şampuanla temizleyin, ardından duşta parlatıcıyı ıslak saça püskürtün ve bir ila üç dakika bekletin (durulamayın) ve saç kremi ile devam edin.

Haftada bir kez, kuru ve boyalı saç tellerini derinlemesine nemlendirmek ve parlaklığı artırmak için saç kremini L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Signature Masque, Color Care Hair Mask gibi bir saç maskesiyle değiştirebilirsiniz.

2. Haşlayıcı Sıcak Duş Sıcaklıklarını Tercih Edin

Rahatlama açısından sıcak bir duşu yenmek zordur ancak saç renginiz için harika değildir. Aşırı sıcak su saç tellerinizdeki uçucu yağları sıyırarak onları kurutabilir ve rengini soldurabilir, bu nedenle siyah kiraz saçlarınızın kurumasını önlemek için saçlarınızı ılık sıcaklıkta yıkayın ve durulayın.

3. Isıyla Şekillendirmeyi Sınırlayın

Isıyla şekillendirmeyi atlayabiliyorsanız, bunu yapın – renk işlemli saç telleriniz için her zaman en iyi seçenek budur. Sıcak aletler yerine, ısısız plaj dalgalarını veya L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Non-Stop Dreamy Curls Durulanmayan Saç Kremi gibi bir bukle geliştirici ile doğal buklelerinizi ortaya çıkarmanızı öneririz.

Isı aletleri kullanmanız gerekiyorsa, saç tellerinizi L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Frizz Killer Serum Leave-In veya L’Oréal Paris EverPure Sulfate-Free Weightless Blow Dry Primer, Heat Protectant gibi bir ısı koruyucuyla hazırlamayı unutmayın. Sıcak aletlerinizi en düşük sıcaklık ayarında kullanmak ve mümkünse saçın her bölümünden yalnızca bir kez geçmek en iyi uygulamadır.

Yorum yapın