Evde Yarı Kalıcı Saç Boyası Kullanmak İçin Kendin Yap Rehberiniz

Sosyal medyada gezinirken karşılaşabileceğiniz tüm muhteşem saç rengi trendleriyle, yeni bir şey denemek cazip gelebilir, ancak bunu yapmak her zaman kolay değildir. Ancak yarı kalıcı saç boyası ve geçici saç rengi spreyleri kullanarak, uzun vadeli taahhütte bulunmadan yeni tonları deneyebilirsiniz. Yarı kalıcı bir renk sadece birkaç şampuanla yavaş yavaş solacağından, başka bir renge geçebilir veya yeni tonu severseniz, bunun yerine kalıcı bir boyaya geçebilirsiniz. Kısa süreli bir saç rengine dalmaya hazırsanız, evde yarı kalıcı saç boyasının nasıl kullanılacağı konusunda bilmeniz gereken ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenmek için okumaya devam edin, böylece sık sık ve kolaylıkla yeni renklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Yarı Kalıcı Saç Boyası Nedir?

Yarı kalıcı saç boyası, saçınızı renklendirmenin zarar vermeyen, kısa süreli bir yoludur. Çoğu kalıcı formülün aksine, amonyak veya peroksit içermez, bu da herhangi bir geliştirici veya ön karıştırma gerektirmediği anlamına gelir, böylece aplikatörden doğrudan saçınıza uygulayabilirsiniz. Genellikle birkaç yıkama boyunca dayanır ve doğru ürünleri kullanırsanız daha da uzun süre dayanabilir. Ayrıca ağartıcı gerekmediğinden, perma yapılmış veya gevşetilmiş saçlarda da güvenle kullanılabilir. Yarı kalıcı saç rengi donuk görünümlü saçlara parlaklık ve ışıltı katabilir.

 

Yarı Kalıcı Saç Boyası ve Diğer Geçici Boyalar

Piyasada birkaç farklı geçici saç boyası türü vardır – yarı kalıcı saç rengi bunlardan sadece biridir. Yeni renk tonunuz için hangisinin en iyisi olduğunu seçebilmeniz için işte farklılıkları.

Geçici Saç Boyası

Wash-out saç rengi olarak da bilinen bu tür saç boyası aslında saç tellerinizin rengini değiştirmez. Saçınızın korteksine girmeden sadece saç telinin dışını kaplar. Sonuçlar sadece birkaç şampuanlamada (veya daha az) solacaktır ve formülde amonyak veya peroksit gibi kimyasallar yoktur. Cesur renklerle oynamanın bir başka eğlenceli (ve bağlılık gerektirmeyen) yolu.

Sizin için doğru seçenek gibi mi geliyor? Bazı parlak ve güçlü saç rengi trendlerinin tadını çıkarmak için L’Oréal Paris Colorista 1 Günlük Sprey’i deneyin. Geçici saç rengi spreyi tüm saç tipleri ve dokuları üzerinde çalışır ve sadece bir şampuan seansında yıkanır.

Demi-Permanent Saç Rengi

Demi-permanent saç boyası, yarı kalıcı ve kalıcı saç boyası arasında yer alır.

Demi-permanent saç boyası tipik olarak, saçınızın dış kütikülünün altına nüfuz etmesini sağlayan bir geliştirici içeren amonyak içermeyen bir formüle sahiptir. Bu, rengin yarı kalıcı alternatiflerden daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur, ancak saç teline tam olarak nüfuz etmediği için kalıcı saç boyası kadar uzun süre dayanmaz. Geçici ve yarı kalıcı boyalar gibi, demi-permanent saç rengi de zamanla silinecektir.

Yarı Kalıcı Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

Saç renginizi anlık olarak yenilemeye hazırsanız, yarı kalıcı saç boyası kullanmak çok kolay. Kendin yap saç boyası beceri seviyeniz ne olursa olsun, evde yarı kalıcı bir saç rengi kullanmakta ustalaşmak için tek gereken doğru hazırlık ve biraz bilgi birikimidir (ve tabii ki boyanızın üzerindeki talimatlar).

Adım 1: Saçınızı Hazırlayın

Saçınızı yeni yıkanmış halde boyamak istemeseniz de, saç tellerinizin yağlı veya tamamen kirli olmasını da istemezsiniz. Boyamadan bir gün önce saçınızı L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Saç Derisi Bakımı + Detoks Şampuanı ile temizleyin; bu şampuan saç derinizi kir, yağ ve ürün birikintilerinden arındıracaktır. Yumuşak saç telleri için L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Saç Derisi Bakımı + Detoks Saç Kremi ile devam ettiğinizden emin olun.

Adım 2: Boyayı Uygulayın

Ardından, ekteki eldivenleri giyerek, L’Oréal Paris Colorista Yarı Kalıcı Saç Boyasını talimat sayfasında belirtildiği gibi istediğiniz bölgelere uygulayın. Boyayı yaklaşık 15 ila 30 dakika bekletin ve ardından durulayın ve her zamanki gibi şekillendirin. Hangi tür yarı kalıcı saç boyası kullanırsanız kullanın, tüm talimatları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.

3. Adım: Yeni Renklendirdiğiniz Tellerinizin Bakımını Yapın

Yepyeni renginiz, saçınızın gözenekliliğine bağlı olarak dört ila on şampuan arasında dayanabilir. Renk kademeli olarak solacak ve her şampuanladığınızda tonu değişebilecektir, bu nedenle bir sonraki denemenizde hangi tonu kullanacağınızı düşünmeye başlayın. Elbette, renk yarı kalıcı olsa da, renginizin ömrünü mümkün olduğunca uzatmak için uygun bir saç bakım rutini geliştirmek isteyeceksiniz. Günlük saç bakım ürünlerinizi L’Oréal Paris Everpure Sülfatsız Nemlendirici Şampuan ve L’Oréal Paris Everpure Sülfatsız Nemlendirici Saç Kremi ile değiştirmeyi deneyin; bu ürünler saçınıza nem kazandırmaya yardımcı olur ve saçınızdan rengi uzaklaştırmaz.

Yorum yapın