Fönünüzü Bir Gecede Nasıl Kalıcı Hale Getirebilirsiniz?

Dürüst olalım, fön çektirmek için değerli zamanınızı ve paranızı harcadığınızda – ya da kendinize fön çektirdiğinizde – bunun birkaç gün sürmesini istersiniz. Ancak, çoğumuz için fönlü saçlarla uyumak bir kumar gibidir; kırışıklıklar ve uçuşan saçlarla uyanma olasılığı yüzde 50’dir.

1. İpucu Şekli Gece Boyunca Koruyun

Saçınızı başınızın üst kısmına yerleştirilmiş gevşek bir topuzla (veya çok saçınız varsa iki topuzla) bağlamak, fönünüzün bozulmamasını ve saç tellerinizin muhteşem kalmasını sağlayacaktır. Uyurken fönünüzün ömrünü uzatmanın bir başka yolu da saçlarınızı başınızın ve boynunuzun altına değil, yastığın üzerine koyarak uyumayı denemektir.

2. İpucu İpek veya Saten Yastık Kılıfında Uyuyun

İpek veya saten yastık kılıfı üzerinde uyuyarak kabarmayı ve durumu önleyin. Hem ipek hem de satenin yumuşaklığı saçınız ve yastık arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır (saçınızı sarmakla benzer bir fikir) ve saçınızın sabahları taze ve daha az uyunmuş görünmesine yardımcı olabilir.

3. İpucu Kuru Şampuan ile Hayatı Geri Getirin

Uyandığınızda saç tellerinizde o klasik fön zıplamasının olmadığını fark ederseniz, biraz kuru şampuanla saçınızı canlandırabilirsiniz. L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Kuru Şampuan veya L’Oréal Paris Elvive Sülfat İçermeyen Kahverengi Saçlar için Renkli Kuru Şampuan, her ikisi de yağı ve teri emmeye ve düz, cansız saçları canlandırmaya çalışır.

4. İpucu Saç Spreyi ile Uçuşmaları Düzeltin

Yukarıdaki ipuçlarını takip etseniz bile, yerinde durmayan birkaç parçanız olduğunu fark edebilirsiniz. Sizin gibi mi? L’Oréal Paris Elnett Satin Extra Strong Hold, Light Hairspray Unscented gibi hafif esnek bir saç spreyi, sinir bozucu uçuşmaları düzeltmeye ve saç stilinizin görünümünü tazelemeye yardımcı olabilir.

Yorum yapın