Evde Saç Boyama Kitleri Sayesinde Gümüş Saçlara Evet!

Gümüş saç tonları bugünlerde son derece popüler; yerel kuaförünüzden sosyal medya akışınıza ve moda haftası podyumlarına kadar, bu metalik renk tonu büyük bir an yaşıyor. İster bu moda tonu denemeyi düşünüyor olun, ister grilerinizi kucaklama zamanının geldiğini düşünüyor olun, bu soğuk tonlu saç rengi her yaşta güçlü bir ifadedir.

Biraz bilgi birikimiyle, bir profesyonelin eline (ve yüklü bir kuaför faturasına) ihtiyaç duymadan mükemmel gümüş saç tellerine sahip olabilirsiniz. Evde gümüş saç rengi elde etmenin sırlarını ve yeni renginize bakım yapmak için ihtiyacınız olan tüm ürünleri paylaşırken okumaya devam edin.

Taze Gümüş Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saç renginizi değiştirmek her zaman basit bir karar değildir, ancak yeni bir renk tonuna karar verdikten sonra, göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz birkaç saç boyası lojistiği vardır. Bazı saç renklerini elde etmek ve korumak için daha fazla çalışma ve bakım gerekir – gümüş bunlardan biridir. Daha açık bir saç rengi seçmeye karar verdiğinizde, saçınızı ağartmanız gerekecektir. Koyu bir baz ile başlıyorsanız, istediğiniz gümüş seviyesine ulaşmak için birden fazla seans ağartma işlemi gerekebilir.

Tamamen grileşmeden önce, süreç boyunca size rehberlik edebilecek ve gümüş saça geçişinizi ustalıkla yönetebilecek profesyonel bir renk uzmanına danışmak en iyisi olabilir.

Gümüş Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Buz gibi bir gümüş tonuna karar verdiğinizde, saçınıza bakım yapmak için doğru ürünleri kullanmanız önemlidir. Gümüş rengi saçlarınıza özenli davrandığınızdan emin olmak için bu üç ipucunu takip edin.

1. Ağartılmış Saçlar İçin Formüle Edilmiş Saç Bakım Ürünleri Kullanın

Gümüş saç tellerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için, L’Oréal Paris EverPure Silver Care Sülfatsız Peptidli Şampuan ve L’Oréal Paris EverPure Silver Care Sülfatsız Peptidli Saç Kremi gibi gümüş saçları güçlendirmek ve korumak için üretilmiş bir saç bakım sistemi kullanmak önemlidir. Gümüş teller için özel olarak formüle edilen bu ikili, saçı beslemek ve hacmini artırmak için peptitler içerir. Parlaklığın korunmasına yardımcı olur ve saçınızın ipeksi pürüzsüzlükte ve nemli hissetmesini sağlar.

2. Ilık Suda Şampuanlayın

Sıcak suyla duş almak rahatlamak için iyi olsa da, aslında saçınızı esansiyel yağlardan arındırabilir, bu da kuruluğa, kabarmaya ve saç renginin solmasına neden olabilir. Bir dahaki sefere şampuan seansına hazırlandığınızda, kadranı kısın ve saçınızı ılık suyla durulayın.

3. Saç Parlatıcısı ile Rengi Artırın

Gümüş saç telleriniz gümüşten biraz daha az görünmeye başladıysa, rötuşlar arasında renginizi canlandırmak ve saçınızı tazelemek için evde parlatıcı uygulamasını deneyin. L’Oréal Paris Le Color Gloss One Step In-Shower Toning Gloss in Silver, saç renginizi ve tonunuzu geliştirirken aynı zamanda saç tellerinizi nemlendiren hindistan cevizi yağı ile aşılanmış derin bakım bazıyla formüle edilmiştir. Temiz saça uygulayarak ve durulamadan önce beş ila on dakika bekleterek yıkama günü rutininize eklemeniz yeterlidir.

 

Yorum yapın