Gündüz ve Gece Nemlendiricisi Arasındaki Fark

İster cilt bakımında acemi ister deneyimli olun, nemlendirme ve sağlıklı görünen bir cildin el ele gittiğini biliyorsunuzdur. Muhtemelen sevdiğiniz ve denenmiş bir gündüz kreminiz vardır, ancak aynı ürün gece nemlendiriciniz olarak ikiye katlanıyorsa, rutininize kötülük yapıyor olabilirsiniz.

Tüm nemlendiricilerin aynı olduğunu düşünmek kolaydır, ancak gündüz kremi ve gece nemlendiricisinin her biri masaya farklı faydalar getirir. Bu nedenle, güzellik serinize her iki temel ürünü de eklemeye hazırsanız, size yardımcı olabiliriz. Gündüz nemlendiricileri ve gece nemlendiricileri ve neden her biri için ayrı bir formüle ihtiyaç duyduğunuzun yanı sıra cilt bakım rutininizi düzene sokmanıza yardımcı olacak en iyi L’Oréal Paris nemlendiricileri hakkında bilgi veriyoruz.

 

Gündüz Nemlendiricisi Nedir?

Gündüz nemlendiricileri (gündüz kremleri olarak da adlandırılır) sabah cilt bakım rutininizle birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış ürünlerdir. Tipik olarak, bu ürünler yüzünüzü zararlı UV ışınlarından korumak için bazen SPF içeren hafif bir formüle sahiptir. Ayrıca alfa-hidroksi-asitler (AHA’lar) gibi yaşlanma karşıtı içeriklere sahip seçenekler de bulabilirsiniz. Ancak, cildin güneşe karşı hassasiyetini artırabilecekleri için bunları kullandıktan sonra güneş kremi sürmeniz gerekecektir.

Bu güzellik elyafı, cildinize ağırlık hissi vermeden nemlendirme sağlamada kullanışlıdır – hatta bazıları bunun için jel veya su bazlı bir formüle sahip olabilir. Ayrıca kusursuz görünen bir cilt için makyajın altına sorunsuz bir şekilde uygulanır. Gündüz kreminin çabuk emileceğine ve yağlı görünümlü bir yüz riskini en aza indireceğine güvenebilirsiniz.

Gece Nemlendiricisi Nedir?

Gece nemlendiricisi kulağa nasıl geliyorsa öyledir – gece kullanımı için tasarlanmış nemlendirici bir ürün. Gündüz nemlendiricisinden farklı olmadığını düşünseniz de, bazı gece kremleri daha güçlü bir etkiye sahiptir.

Birçok formül, siz uyurken çalışması amaçlanan çeşitli bileşenlerden oluşur. Glikolik asit ve retinolü düşünün, her ikisi de güneş hassasiyetine neden olabilen bileşenlerdir. Geceleri güneşe maruz kalma riski olmadığından, gece kremi SPF içermez.

Öte yandan, tek amacı cildinizi nemlendirmek olan seçenekler de vardır. Genellikle gece nemlendiricilerinin de cilde kalıcı nem sağlayan zengin ve yoğun bir kıvama sahip olduğu bilinmektedir.

Gündüz ve Gece Nemlendiricisine Gerçekten İhtiyacınız Var mı?

Gündüz kremi ve gece nemlendiricisi söz konusu olduğunda, rutininizde kesinlikle her ikisine de ihtiyacınız vardır – birine veya diğerine değil. Bahsettiğimiz gibi, her iki formül de cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak için çok önemlidir.

Gündüz kremleri, ağır bir his vermeden hafif nem ve güneş koruması sağlama konusunda harikadır. Öte yandan, bir gece kremi, siz güzellik uykunuzu alırken, kalıcı nem sağlamak ve yaşlanan cilt ve nem kaybı gibi yaygın cilt bakımı endişelerini gidermek için aşırı hızda çalışır.

Cilt Tipiniz İçin En İyi Gündüz Kremleri

Cildinize günlük nem sağlamanın ilk adımı besleyici bir gündüz kremine ulaşmaktır. Aşağıdaki L’Oréal Paris’in sınıfının en iyisi seçeneklerinden istediğinizi seçin.

L’Oréal Paris Revitalift Triple Power Gündüz Losyonu SPF 30

Yaşlanma karşıtı nemlendiriciler en önemli önceliğinizse, bu gündüz kremi harika bir seçimdir. Sadece bir hafta içinde kırışıklıkları azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve aydınlatmak için pro-retinol, C vitamini ve hyaluronik asit ile formüle edilmiştir. Ayrıca, güneşten en üst düzeyde koruma sağlamak için SPF 30 ile formüle edilmiş olmasını da takdir ediyoruz. Ayrıca, boya, mineral yağ ve paraben içermez ve hassas ciltler için uygundur.

L’Oréal Paris Age Perfect Cilt Bakımı Hücre Yenileyici Yaşlanma Karşıtı Gündüz Nemlendiricisi SPF 25

Patentli bir antioksidan kompleksi ve E vitamini ile üretilen bu gündüz kremi, cildinizin ışıltısını artırmak için ekstra çaba gösterir, böylece iyi görünmeyi kolay hale getirebilirsiniz. Cildi çevresel saldırganlara karşı korumak için çalışan cildin antioksidan rezervlerini yenilemeye yardımcı olur. Ve güneşe karşı koruma sağlamak için SPF 25 ile formüle edilmiştir. Sonuç, daha sıkı ve parlak görünen ve daha pürüzsüz hissedilen bir cilttir.

L’Oréal Paris Wrinkle Expert 55+ Yaş Savunma Losyonu SPF

Kırışıklıklara karşı savunma yapmanın en iyi yollarından biri her gün güneş kremi sürmek ve her iki saatte bir veya gerektiğinde tekrar uygulamaktır. UV koruması için geniş spektrumlu SPF 30 ile donatılmış bu losyon gibi kırışıklıklarla savaşan bir gündüz losyonu da kullanabilirsiniz. Güçlendirici faydaları ile bilinen bir mineral olan kalsiyum ile formüle edilen bu ürün, sadece birkaç haftalık düzenli kullanımın ardından kırışıklıkların görünümünü yumuşatır. Olgun ciltler düşünülerek üretilmiş olsa da, gündüz kullanımı için yağlı olmayan, komedojenik olmayan bir nemlendirici arayan hassas cilde sahip herkes için mükemmeldir.

L’Oréal Paris Age Perfect Rosy Tone SPF 30 Güneş Koruyucu Yüz Nemlendiricisi

Bu nemlendiriciyi kullanarak cildinize pembe bir ton ve geniş spektrumlu güneş koruyucunun gücü ile her iki dünyanın da en iyisini verin. Bu temel ürün, sağlıklı görünen bir cilt tonunu yenilemek ve canlandırmak için formüle edilmiştir. Ayrıca SPF 30’a sahiptir, böylece güneş korumasını atlamadan rutininizi azaltabilirsiniz.

L’Oréal Paris Revitalift Bright Reveal Aydınlatıcı Gündüz Losyonu SPF 30

Bu gündüz kremi glikolik asit, C vitamini, pro-retinol ve geniş spektrumlu SPF 30 kombinasyonu ile formüle edilmiştir. Nemlendirmek, aydınlatmak ve düzensiz cilt tonunu düzeltmek için çalışır. Bu ürün aynı zamanda sadece bir hafta içinde kırışıklıkların görünümünü azaltır ve güneşin yaşlandırıcı UVA ve UVB ışınlarına karşı korur.

Cilt Tipiniz İçin En İyi Gece Nemlendiricileri

Uyumaya hazır olduğunuzda, güzellik uykunuzu desteklemek için doğru gece nemlendiricisine ihtiyacınız vardır. Aşağıdaki seçeneklerden iksirinizi seçin.

L’Oréal Paris Revitalift Retinol + Niasinamid İçeren Sıkıştırılmış Gece Nemlendiricisi

Bu gece kremi özellikle sevilen yaşlanma karşıtı retinolün gücünü arayanlar içindir. Kokusuz, boyasız, paraben içermeyen formül retinol ve niasinamidin yanı sıra retinolün potansiyel kurutucu etkileriyle mücadele etmek için yatıştırıcı bir kompleks içerir. Cildi anında derinlemesine nemlendirirken, zaman içinde düzenli kullanımdan sonra cilt dokusunu iyileştirmeye, cildi aydınlatmaya ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

L’Oréal Paris Age Perfect Cilt Bakımı Hücre Yenileyici Yaşlanma Karşıtı Gece Nemlendiricisi

Gündüz muadiline benzer şekilde, bu gece kremi de cildin antioksidan rezervlerini geceden geceye geri kazanmaya yardımcı olan özel bir antioksidan geri kazanım kompleksi ile formüle edilmiştir. Cildin doğal yenilenme sürecini hızlandırarak milyonlarca yeni hücre ortaya çıkarır, bu da daha az kırışıklığa sahip daha parlak, daha genç görünen bir cilt anlamına gelir. Günlük gece cilt bakım rutininizin düzenli bir parçası haline getirin.

L’Oréal Paris Revitalift Kırışıklık Karşıtı + Sıkılaştırıcı Gece Kremi

Yaşlandıkça cildiniz daha az sıkı görünmeye ve daha az sıkı hissetmeye başlayabilir. Bu da kırışıklıkların çirkin bir şekilde ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nemlendirici Pro-Retinol ile formüle edilmiştir ve kırışıklıkların görünümünü ele almanın yanı sıra uzun süreli nemlendirme sağlar, böylece gece kreminizin sizi koruduğunu bilerek rahatça uyuyabilirsiniz.

L’Oréal Paris Age Perfect Cilt Bakımı Rosy Tone Serinletici Gece Nemlendiricisi
Cildiniz yaşlandıkça pembe tonunu ve canlılığını kaybedebilir, bu nedenle bunu geri getirmeye yardımcı olan bu nemlendirici cilt bakım cephaneliğinizde mutlaka bulunmalıdır. Boya içermeyen formül, donuk cildin tonunu nazikçe eksfoliye etmek ve canlandırmak için LHA (lipo hidroksi asit) içerir. Cildi anında serinletir ve gece boyunca nemlendirme sağlar, böylece parlak, pürüzsüz ve nemli bir cilde uyanırsınız.

L’Oréal Paris Revitalift Triple Power Yaşlanma Karşıtı Gece Yüz Maskesi

Bu ürün teknik olarak bir yüz maskesi olsa da, geceleri cildinizi nemlendirmek için ekstra yol kat eder. Bu lüks durulanmayan maske cildinizin sıkılığını artırır ve genel olarak genç görünen bir yüz için zaman içinde kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltır.

 

Yorum yapın