Kelebek Klipsleri Yeniden Havalı Gösteren 10 Saç Modeli

Kelebek klipsler artık geçmişe ait bir trend değil, yani bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Eski plastik pastel makyaj çantanızı, büyük saç tokalarınızı ve buzlu göz farınızı çıkarın çünkü bu mega 90’lar ve Y2K stili sosyal medya akışlarımıza geri dönüyor ve biz de buna katılıyoruz. Bu nostalji uyandıran saç aksesuarı, Instagram akışlarımızı, Pinterest panolarımızı ve TikTok’taki “Sizin İçin sayfalarını” her yaştan ve saç tipinden bir ya da iki kelebek klips takan insanlarla dolduruyor.

Kelebek saç tokalarının bir stil anı yaşıyor olmasının yanı sıra, modaya uygun, eğlenceli bir yükseltme için saç stillerine gerçekten kolay bir aksesuar eklemesi de yapıyorlar. Bu yazıda, kelebek toka saç modellerinin bu dönen saç trendine ilişkin içgörüleri, kopyalanmaya değer stilleri ve görünümü yeniden yaratmak için ihtiyaç duyacağınız ürünleri paylaşıyoruz.

Kelebek Klipsler Hala Moda mı?

Gerçekçi olalım, kelebek tokaların modası hiçbir zaman geçmedi. Bu saç aksesuarı sadece siz öyle dediğiniz için şık. Trendler pek çok farklı yerden gelir ve nihayetinde, saçınızı nasıl taktığınızı seviyorsanız, bunu “moda” olarak kabul ederiz.

Kelebek klipsler, sevimli oldukları ve herhangi bir saç stiline eğlenceli bir hava kattıkları için sürekli olarak farklı insanların kafalarına geri dönen trendlerden biridir. Bu saç aksesuarı ilk olarak 90’lı ve 2000’li yıllarda saçları geriye tutturmanın işlevsel bir yolu olarak popülerdi ve aynı zamanda renkli bir detay katıyordu. Her birkaç yılda bir popülerlik kazandığı için bunu “sonsuza dek sürecek bir stil” olarak görüyoruz.

Kelebek Klipslerle Saç Nasıl Şekillendirilir?

Kelebek toka ile saç şekillendirmek çok kolaydır. Bu sürecin en zor kısmı, ışıltılı, renkli, mini ve büyük kelebek klipslerin geniş yelpazesinden seçim yapmaya çalışmaktır. Saçınızı kelebek tokalarla şekillendirmenin anahtarı her saç modeliyle aynıdır – iyi bir saç temeliyle başlayın. Bu, saç tellerini güçlendirirken saçı temizleyecek bir şampuan ve saç kremi seçmek anlamına gelir.

L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Onarıcı Şampuan’ı saçı kir, yağ ve diğer kirlerden arındırırken parlaklık katmak için kullanmanızı öneririz. Kırılmayı azaltmak için saçı nazikçe açan L’Oréal Paris Elvive Dream Length Super Detangler Saç Kremi ile devam edin. Her iki ürün de hint yağı ve B3 ve B5 vitamini ile formüle edilmiş olup saç tellerini aşırı doyurmadan saçı onarır ve saçın gevşek görünmesine neden olabilir.

Belirli saç stilleri ve saç tipleri farklı ürünler gerektirebilir, ancak iyi bir şampuan, saç kremi ve şekillendirici ürüne sahip olduğunuz sürece kelebek tokalı bir saç stilini sallamaya hazır olacaksınız. Biraz ilhama ihtiyacınız varsa, aşağıdaki saç modellerinden birini deneyin.

1. Yarım Sırt Düz Twistler

Bu saç modeli o kadar 90’ların ve Y2K’nın özeti ki bu listedeki ilk önerimiz oldu. Bu stili muhtemelen klasik gençlik romantik komedilerindeki veya büyülü cadıların yer aldığı TV dizilerindeki ünlülerin kafalarında görmüşsünüzdür. Düz bükümler örgülü kornişlere benzer çünkü her iki stil de saçın kafaya dikey sıralar halinde kafa derisine doğru manipüle edilmesini gerektirir. Yüzünüzün ilgi odağı olması için saç geriye doğru çekilirken saçınızın uzunluğu açıkta bırakılır. Görünümünüzü her bükülmüş çizgide bir sıra kelebek toka ile tamamlayın ve nemle mücadele etmek ve tüm gün ipeksi bir saçı desteklemek için L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Frizz Killer Serum Leave-In ile saç tellerinize parlaklık katın.

2. Yan Kısım Twistleri

İki trendi kucaklayan bu saç modelinde yandan ayırma, bükümlerin arka kenarına kelebek klipslerin cilveli bir şekilde eklenmesiyle bükülmüş kornişle buluşuyor. Saçınızın bir kısmı geriye doğru büküldüğünde, diğer taraf dışarıda kalan saçla hacim yanılsaması yaratır. Saç tellerinizde hacim eksikliği varsa, parçaları geriye doğru bükmeye başlamadan önce saçınıza biraz doku ekleyin. Saç tellerini ağırlaştırmadan hafif bir tutuşla saçı kalınlaştıran L’Oréal Paris Advanced Hairstyle Boost It Volume Inject Mousse’u öneriyoruz.

Yorum yapın