Kısa Kıvırcık Saçları Uzatırken Şekillendirmenin 3 Yolu

Kıvırcık saçlara sahip olduğunuzda, saçınız kısa yerine uzun olduğunda görünümünüzü korumak bazen daha kolay olabilir. Çünkü kısa saç kesimleri büyük bir bakım gerektirebilir ve buklelerle uğraşırken bu özellikle zor olabilir.

Bununla birlikte, kısa saç kesimleri kıvırcık bir doku ile eşleştirildiğinde özellikle güzel görünebilir. Peki ya uzatmak istediğiniz kısa bir saç modeliniz varsa? Saçınızın garip görünmesini engellemek için birkaç fikrimiz var. İşte kısa, kıvırcık saçları uzatırken deneyebileceğiniz bazı saç modelleri.

Yumuşak Patlama

Saç uzatırken ısı kullanımı genellikle tavsiye edilmez, ancak kıvırcık saçlarınız garip bir uzunlukta veya şekildeyse – özel bir durum için saçınızın belirli bir şekilde şekillendirilmesini istediğinizde yardımcı olabilir. Önemli olan çok fazla ısı kullanmamak veya çok sık ısı ile şekillendirmemektir. Kıvırcık saçları düzleştirmek fön makinesi ve düzleştirici kullanmaktan ibarettir, ancak saçı sadece düz fönle kurutarak birden fazla stil oluşturabilirsiniz.

Yıkadıktan ve açtıktan sonra, her zaman L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Ağırlıksız Fön Astarı, Isı Koruyucu gibi bir ısı koruyucu uyguladığınızdan emin olmalısınız. Bu ürün 48 saat kabarma kontrolü sağlarken 450 dereceye kadar ısıdan korur. Saçı daha fazla germek için aşağı doğru hareket ettirerek kurutun. Tamamlandığında, geriye doğru kaygan bir at kuyruğu veya gergin bir bükülme gibi istediğiniz bir stili seçebilirsiniz.

Yorum yapın