Kızıl Saç Renginin Solmasını Önlemek İçin 4 İpucu

Parlak, canlı ve parlak kızıl saçlar her zaman muhteşem bir manzaradır ve kesinlikle bir iltifat katalizörüdür. Bu nadir saç rengi, çilek sarısı gibi daha açık altın tonlarından sıcak kumral ve kızıl kadife gibi zengin, derin tonlara kadar değişebilen canlı bir tondur.

İster doğuştan kızıl saçlı olun, ister dış kaynaklardan biraz yardım alın (saçınızı boyatmanız gibi), bir noktada rengin solabileceğini bilirsiniz. Bu nedenle, ateşli saç tellerinizin ihtiyaç duyduğu bakım ve onarım konusunda bilgili olmak kesinlikle çok önemlidir. Haftalık saç parlatıcı bakımı veya renkli işlem görmüş saçlar için bir şampuan kadar basit bir şey, renginizin kalıcı olmasına yardımcı olmak için büyük bir fark yaratabilir.

Rengin solmasını önlemeye ve kızıl saçlarınızın canlı görünmesini sağlamaya yardımcı olacak en iyi ipuçlarımızı paylaşırken okumaya devam edin. Bunu muhteşem kızıl saç renginizi korumak için nihai rehber olarak kabul edin.

Kızıl Saçların Solmasını Önlemek İçin Saç Bakım İpuçları

Saç bakım rutininizin, kullandığınız ürünler ve saçınıza ne sıklıkta ısı ile şekil verdiğiniz gibi rengin solmasına yol açabilecek birçok farklı yönü vardır. Bunun yanı sıra, yaş ve güneşe maruz kalma gibi doğal faktörler de rengin solmasına neden olabilir. Kızıl saç renginizin mat görünmesini önlemek için ipuçlarımıza göz atın.

1. İstediğiniz Renk Tonundan Bir Ton Daha Koyuya Gidin

Solma kaçınılmaz olduğundan, saçınızı istediğiniz renkten bir veya iki ton daha koyu boyamayı düşünün. Bu kolay bir değişimdir ve solmayı fark etmeye başlamadan önce renginiz biraz daha uzun süre dayanabilir. Evde daha koyu bir renk elde etmek için, Yoğun Koyu Kızıl ve En Açık Kumral gibi çeşitli kızıl tonlarında sunulan L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Kalıcı Saç Boyasını seviyoruz. Alternatif olarak, birkaç ton daha koyulaştırmak için kuaföre de gidebilirsiniz.

2. Köklerinize Rötuş Yapın

Saçınızı boyadığınızda kökler hayatın kaçınılmaz bir gerçeğidir. Köklerin uzadığını fark etmeye başladığınızda, izlerini gizlemek için geçici bir kök rötuş spreyine ulaşın. L’Oréal Paris Magic Root Cover Up in Red, kökleri ve grileri saniyeler içinde maskelemek için kullanılabilir. Kutuyu iyice çalkalayın, ardından saçınızdan dört ila altı inç uzakta tutun ve mükemmel bir şekilde harmanlanmış renk için köklere ve kısmen saçınızın uzunluğuna püskürtün. Yapışkan kalıntılar olmadan bir sonraki yıkamanıza kadar dayanacaktır.

3. Boyalı Saçlar İçin Güvenli Ürünler Kullanın

Bu, rengin solmasını önlemek için önemli bir ipucudur. Saç tellerinizi yıkarken her zaman L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Parlaklık Veren Şampuan, pH Dengeli ve L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Parlaklık Veren Saç Kremi, pH Dengeli gibi renk işlemi görmüş saç telleri için formüle edilmiş bir şampuan ve saç kremi kullanın. Bu parlatıcı sistem argan yağı ile zenginleştirilmiştir ve saç rengini açmadan temizler, saç tellerini ipeksi, parlak ve pürüzsüz bırakır.

Ayrıca, renkli saçların parlak ve canlı görünmesine yardımcı olan L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Duşta Parlaklık Veren Asidik Glaze duşta parlatma bakımını da içerir. Bu üçlüyü kullanmak için önce saçı şampuanlayın ve durulayın, ardından duşta parlatıcıyı ıslak saça püskürtün ve bir ila üç dakika bekletin (durulamayın) ve saç kremi ile bitirin.

4. Parlatıcı Bakımına Yatırım Yapın

Kızıl saç renginin solmasını engellemenin bir başka yolu da L’Oréal Paris Le Color Gloss One Step In-Shower Toning Gloss in Auburn gibi geleneksel bir parlatıcı uygulamasını rutininize eklemektir. Bu duşta parlatıcı saç rengini güzelleştirir, tonlandırır, parlaklığı artırır ve her kullanımda saça derinlemesine bakım yapar. Evde salondan yeni çıkmış saç telleri elde etmek için en iyi saklanan sırdır ve solan renk belirtilerini ortadan kaldırmak için hızlı bir düzeltme sağlar.

Yorum yapın