Kızıl Saçlar İçin 10 Saç Rengi İpucu

Kızıl saç her zaman en çok aranan saç renklerinden biri olmuştur. Aralarından seçim yapabileceğiniz çarpıcı tonlardan oluşan bir spektrum ile kızıl saç, görünümünüzü tamamen yeni bir şeye dönüştürmenin kesin bir yoludur. İster saç tellerinizi bilmem kaçıncı kez boyuyor olun (hatta bu yıl) ister bakir saçlarınızı boyamaya karar verin, mükemmel kızıl yeleyi elde etmek sadece saçınızı kızıla boyamak kadar basit değildir. Herhangi bir büyük saç rengi değişikliğinin anahtarı – özellikle kızıl olmak – boyama, şekillendirme ve yeni renklendirilmiş saçınızın bakımı hakkında biraz bilgi sahibi olmaktır. Bu nedenle, kuaför randevusu almadan veya kutu boya satın almadan önce, kızıl saçlar için bu 10 saç rengi ipucuna göz atmak için bir dakikanızı ayırın.

1. Kırmızının Doğru Tonunu Seçin

Doğru tonu buldukları takdirde herkes kızıl saça sahip olabilir. Sizin için en güzel kızıl saç rengi söz konusu olduğunda, cildinizle aynı alt tonlara sahip bir renk tonu seçmek iyi bir kuraldır. Doğal saçınız daha açıksa, muhtemelen daha soğuk alt tonlara sahipsinizdir, oysa daha koyu saçlara genellikle daha sıcak alt tonlar eşlik eder. Tonunuzu tamamlayan bir renk tonu bulmak için aşağıdaki önerilerden bazılarını deneyin:

Daha soğuk alt tonlara sahip olanlar için canlı bir kızıl tonu daha açık tenlere karşı güzel bir kontrast oluşturacaktır, bu nedenle L’Oréal Paris Excellence Créme Permanent Triple Protection Hair Color in Red Penny, L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Permanent Hair Color in Medium Auburn Brown veya L’Oréal Paris Féria in Power Reds – Medium Auburn/Cherry Crush ürünlerini deneyin.

Daha sıcak alt tonlara sahipseniz, L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Permanent Hair Color in Intense Dark Red, L’Oréal Paris Excellence Créme Permanent Triple Protection Hair Color in Medium Reddish Brown, L’Oréal Paris Féria in Power Copper gibi daha zengin, daha pigmentli bir renk tonu taşıyabilirsiniz.

 

Editörün İpucu: Bununla birlikte, tüm saç tipleri için tek bir kural olmadığını unutmayın. Günün sonunda, güzellik tamamen keşifle ilgilidir ve cilt tonunuz veya alt tonlarınız ne olursa olsun herhangi bir saç rengini denemekten çekinmemelisiniz.

2. İstediğiniz Renk Tonundan Bir Ton Daha Koyuya Gidin

Solma olabileceğinden, boyalı saçınızın görünümünü uzatmak için saçınızı gerçekte istediğinizden bir veya iki ton daha koyu boyamayı düşünün. Evde cesur bir kızıl saç boyası için, muhteşem ve zengin bir renk için saç renginin gücünü artıran ekstra saf boya içeren Deep Auburn/Red Velvet veya Medium Auburn/Cherry Crush renklerindeki L’Oréal Paris Féria Power Reds ürünlerinden birini deneyin.

3. Vurgular veya Düşük Işıklar Ekleyin

Mevcut kızıl saç renginizi seviyor ancak yelenize biraz boyut katmak istiyorsanız, röfle ve röfle harika bir seçenektir. Daha parlak, daha açık bir saç rengi için röfle, daha boğucu ve derin bir renk tonu içinse röfle tercih edin. Çeşitli temel renkleri uyumlu röflelerle birleştiren evde çift sistemli bir renklendirme kiti olan L’Oréal Paris Couleur Experte serisini öneriyoruz. Kızıl saça röfle yapmanın ağartma gerektirdiğini unutmayın. Kendin yap işinden endişe ediyorsanız, çok boyutlu bir görünüm için kızıl saçınıza ustalıkla röfle veya düşük röfle yapabilecek bir renk uzmanına gitmeyi düşünün.

4. Solmayı Önleyen Bir Saç Bakım Sistemi Kullanın

Kızıl saç rengi genellikle hızlı solabilir, bu nedenle renk işlemi görmüş saçlar için tasarlanmış saç bakım ürünleri kullanmak çok önemlidir. Normal şampuan ve saç kreminizi, L’Oréal Paris Elvive Color Vibrancy Protecting Shampoo ve L’Oréal Paris Elvive Color Vibrancy Protecting Conditioner gibi sülfat içermeyen, renk güvenli bir saç bakım sistemi ile değiştirin.

5. Maskelemeyi Alışkanlık Haline Getirin

Saçlarınız renklendirme sonrası zayıf veya kırılgan hissediyorsa, bir saç maskesi kızıl saç tellerinizi güçlendirmeye ve sağlamlaştırmaya yardımcı olabilir. Haftalık (veya iki haftada bir) olarak, L’Oréal Paris Elvive Total Repair 5 Power Restore Çoklu kullanım bakımını boyalı saç bakım rutininize eklemeyi deneyin. Mevcut sorunları onarmak ve gelecekteki hasarlara karşı korumak için durulanmayan saç kremi, duşta durulanan maske veya birlikte yıkama olarak kullanabilirsiniz.
Daha fazla solmaya karşı koruma için saçınızı renk bırakan bir saç kremi ile tazeleyin. Bu özel saç kremleri renk tonunuzu güçlendirir ve saç renginizin ömrünü uzatır, böylece kısa süre içinde rötuş için saç boyasını çıkarmanız gerekmez.

6. Saç Parlatıcısı Kullanın

Kızıl renginizi parlak ve taze tutmak için L’Oréal Paris Le Color Gloss One Step In-Shower Toning Gloss in Auburn gibi bir saç rengi parlatıcısı saçınızın matlaşmasını ve hasarlı görünmesini önlemeye yardımcı olabilir. Saç parlatıcısı, daha uzun ömürlü ve daha canlı bir saç rengini korumanıza yardımcı olmanın yanı sıra kırık uçları, kabaran saçları ve genel kuruluğu azaltabilir. Saç rengi parlatıcısını mevcut renginiz için bir tür tazeleme bakımı olarak düşünün, hem renginizi hem de saç tellerinizi geliştirmeye ve canlandırmaya yardımcı olur.

7. Kök Örtüsü ile Yeni Büyümeyi Gizleyin

Saçlarınız uzadıkça, şüphesiz görünür köklerle uğraşmak zorunda kalacaksınız. Bir sonraki saç boyanızdan önce biraz zaman kazanmanız gerekiyorsa, bir kök kapatıcı ile yeni büyümeyi gizleyebilirsiniz. Yeni uzayan saçlarınıza L’Oréal Paris Magic Root Cover Up in Red sıkın ve saç dipleriniz bir sonraki şampuanınıza kadar gizlensin.

8. Isı Aletlerinden Kurtulun

Saçınızı boyamanın hasara neden olabileceği bir sır değildir. Bu nedenle, boyadan hemen sonra doğal dokunuzu kucaklamak ve ısıyla şekillendirmeye ara vermek iyi bir fikir olabilir. Bu, mükemmel şekilde şekillendirilmiş saçlara sahip olmaktan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez; yeni kızıl saçınızı şekillendirmek için her zamanki fön makineleriniz, düz ütüleriniz ve saç maşalarınız yerine havayla kurutmayı veya ısısız bukleleri tercih edin.

9. Kuru Şampuan ile Ferahlayın

Saçınızı tazelemeniz veya sönük saç tellerinize hacim kazandırmanız gerektiğinde kuru şampuana başvurun. L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Air Volume Kuru Şampuan yağı anında emer ve geride beyaz kalıntı bırakmaz, böylece kızıl saçlarınızı şampuanlar arasında tazelenmiş ve hazır tutabilirsiniz.

10. Kaş Makyajınızı Değiştirin

Kızıla döndükten sonra, eski kaş makyajınız yeni saç renginizle uyumlu olmayabilir. Ancak kaşlarınızı renklendirmek için saç boyasına uzanmadan önce, kaşlarınızı saç renginizle eşleştirmek için makyaj yapabilirsiniz. Doğal bir görünüm için, L’Oréal Paris Brow Stylist Definer Waterproof Eyebrow Mechanical Pencil in Light Brunette veya L’Oréal Paris Age Perfect Makeup Brow Magnifying Pencil with Vitamin E in Auburn gibi sıcak alt tonlara sahip bir renk tercih edin.

Yorum yapın