Salon Randevuları Arasında Köklerinizi Kapatacak 5 Saç Modeli

Son zamanlarda kadınlarda saç seyrelmesi sıklıkla azalmaya başladı bunun en büyük nedeni saç kesiminin doğru bir şekilde yapılmamasıdır. Bu yazımızda salon randevuları arasında saç köklerinizi kapatacak 5 saç modeli ele alacağız. Kökler en iyilerimizin bile başına gelir. İster kuaförde randevunuz olsun, ister kendin yap saç boyama seanslarınız konusunda gayretli olun, kaçınılmaz olarak aynaya baktığınız ve ciddi köklerinizin göründüğünü fark ettiğiniz zamanlar olur. Ve bu gibi durumlarda, saçınıza nasıl şekil verdiğiniz, bir sonraki boya işinize kadar belirgin yeniden büyümeyi kamufle etmek söz konusu olduğunda büyük fark yaratabilir.

Chicago 900 şubesinde renk uzmanı olarak çalışan Tricocci teknisyeni Hannah Rivas, “Saçlar ayda ortalama çeyrek ila yarım inç uzar, bu nedenle birçok kişi her dört ila altı haftada bir rötuşa ihtiyaç duyar” diyor. Rivas, saçları süper koyu kahverengiden koyu sarıya kadar olanlarda yeniden uzamanın her zaman daha belirgin olacağını ve özellikle de grileri gizlemek için saçınızı boyuyorsanız fark edilebileceğini ekliyor. Görünür köklerden uzaklaşmak için bu beş saç modelinden herhangi birini denemenin güzelliğini keşfedin.

Köklerinizi Kapatacak 5 Saç Modeli Hacimli 1# Bukleler

Matrix marka elçisi Castillo’ya göre, çok fazla hacim yaratmak, dikkat çeken köklerden uzaklaşmanın en iyi yollarından biridir. Mantıklı; bakılacak çok sayıda dolgun, hacimli saç olduğunda, kimse başınızın en tepesine bakmayacaktır. Doğal olarak dalgalı veya kıvırcık saçlarınız varsa, farklı yönlerde çeşitli boyutlarda saç maşaları kullanarak bunu ortaya çıkarmanızı öneriyor. Bu hem doku hem de bol miktarda hacim yaratacaktır. Saçınız ince ve/veya düzse Rivas, saçınızı Velcro bigudilerle şekillendirmenizi ve ardından yeniden uzamayı daha fazla gizlemeye yardımcı olmak için kökleri geriye doğru taramanızı öneriyor.

Köklerinizi Kapatacak 5 Saç Modeli #2 Kıvrımlı Topuz

Castillo, hacmin iyi bir dikkat dağıtıcı olduğu gibi, dokunun da iyi bir dikkat dağıtıcı olduğunu söylüyor. Her şeyi süper düz ve kaygan tutmak yerine, parçalılığı ve boyutu artırmak dikkati görünür yeniden uzamadan uzaklaştıracaktır. Castillo, öncelikle saça doku katacak ürünler kullanmanızı öneriyor. Bir balmumu spreyi (Redken Spray Wax Invisible Texture Mist (23$; ulta.com)) ya da Not Your Mother’s Clean Freak Refreshing Dry Shampoo (6,47$; walmart.com) gibi bir kuru şampuan deneyin. Topuz haline getirin, ne kadar gevşek ve dağınık olursa o kadar iyi. Daha da mı kolay? Bu dokuyu oluşturun, ardından saçı bir pençe klipsle geriye doğru çekin. Rivas, “Saçınızı midilli yapar gibi tutun, birkaç kez bükün ve yukarı doğru kaldırın, ardından bir klipsle ortasından sabitleyin” diyor.

Dermatologlardan Yaşlanma Karşıtı Sırlar – Saç Güzellik – Saç Modelleri, Saç Renkleri, Saç Bakımı, Saç Boyası (sacguzellik.com) başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Köklerinizi Kapatacak 5 Saç Modeli #3 Yarı Yukarı, Yarı Aşağı

Castillo, birçok insan için saçın yeniden uzamasının en belirgin olduğu yerin saçın bir kısmı olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, saçınızı aşağıya doğru bırakıp kısmı çok belirgin bırakmak yerine, görünür bir kısım kalmayacak şekilde üst yarısını geri çekmeyi düşünün. Saçınızı kulaktan kulağa doğru ayırın, ardından geriye doğru tarayın. İğnelerle sabitleyin veya küçük bir mini üst düğümle bağlayın. Her iki durumda da, doku ve hacme güvenmeye ilişkin önceki kurallar burada da geçerlidir.

Köklerinizi Kapatacak 5 Saç Modeli 4# Hollanda Örgüsü

Rivas, “Örgüler, yeniden uzamayı örtmek için bir klasiktir ve her saç dokusu veya uzunluğuna uyacak şekilde değiştirilebilir” diyor. Hollandalı, diğer adıyla 3D örgüleri tercih etmenizi öneriyor. “Fransız örgüsüne benzer, ancak saç tellerini birbirinin üzerine değil altına katlarsınız” diye açıklıyor. “Bu hem daha kalın bir örgü yaratır hem de dikkati yeniden uzayan saçlardan uzaklaştırır.” Herkes yeni havalı örgünüze bakacak ve bunu nasıl yaptığınızı soracak, köklerinize hiç dikkat etmeyecektir. Ayrıca, “Örgüde üst üste binen saç telleri daha dolgun ve tek tip saç rengi yanılsaması yaratarak saç diplerinin daha az fark edilmesini sağlayabilir” diye ekliyor.

Köklerinizi Kapatacak 5 Saç Modeli 5# Her Türlü Aksesuar

Şüpheye düştüğünüzde aksesuar kullanın. Rivas, bir bandana veya eşarp takarak yeniden büyümeyi tamamen gizleyebileceğinizi söylüyor. Ya da bunları sadece dikkat dağıtmak için kullanın ve göze çarpan bir saç tokası veya eğlenceli bir saç bandı alın, diyor. Bu, köklerinizi tamamen gizlemese de, dikkati saçın kendisinden ziyade aksesuara çekecektir.

Yorum yapın