Kuru Saçları Dönüştürmek İçin Hyaluronik Asit İçeren 8 Saç Bakım Ürünü

Şimdiye kadar hyaluronik asidin (HA) mucizelerini duymuşsunuzdur. Onu kurulukla mücadele ettiği, cilt bariyerine yoğun nemlendirme sağladığı ve ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü gözle görülür şekilde azalttığı söylenen cilt bakım süper kahramanı olarak tanıyor olabilirsiniz.

Görünüşe göre, bu kutsal kâse yaşlanma karşıtı bileşen sadece yüzünüz için değil. Son zamanlarda, giderek daha fazla güzellik markası hyaluronik asidin saç için faydalarından yararlanıyor ve saç bakım ürünlerini bununla formüle ediyor. Özellikle dalgalı ve bukleli saçlara sahip olanlar için daha pürüzsüz ve sağlıklı görünen bir yele elde etmenin sırrı da bu olabilir.

Bu nedenle, saç hedeflerinize daha hızlı ulaşmak istiyorsanız, hyaluronik asit içeren bu şampuanları ve diğer ürünleri saç bakım rutininize dahil etmek isteyeceksiniz.

Hyaluronik Asit Saçlara İyi Gelir mi?

Saçlar için hyaluronik asit, cilt için olduğu gibi benzer şekilde çalışır ve nemi hapsetmeye yardımcı olarak nemlendirme sağlar. Sonuç olarak, kabarmayı önlemeye yardımcı olur ve cansız saçlara dolgun bir etki verir. Tek tavsiyemiz, hyaluronik asidi saçınıza uygun saç bakım ürünleriyle uygulamanızdır – cilt için üretilen HA, saçınızda aradığınız etkiyi yaratmayabilir.

Hyaluronik Asit Saça Nasıl Uygulanır?

Bunun kısa cevabı: Elbette hyaluronik asit içeren doğru saç bakım ürünleriyle (bunun olacağını tahmin etmeliydiniz). En sevdiklerimizden bazılarına göz atın – tüm saç tiplerini kapsıyoruz.

1. L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Nem İtici Şampuan

Sağlıklı saçlar kökten başlar. Ciddiyim, saç bakım rutininizin geri kalanı için zemin hazırlayacağından, saç derinizi ve yelenizi nemlendirici bir formülle temizlemek önemlidir. Bu nedenle dalgalı, bukleli veya kıvırcık saçlarınız varsa, saçınızı yıkamaya bu şampuanla başlamak iyi bir fikirdir.

Saç tellerinizi nemden arındırmadan temizlemede harikalar yaratmakla kalmaz, aynı zamanda hyaluronik asit ve hint yağı sayesinde 72 saat boyunca ağırlık yapmadan yoğun nemlendirme sağlar. Ayrıca, paraben içermediğinden hassas saç derisine sahip kişiler için harika (ve daha güvenli!) bir seçenektir.

2. L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Bukleler İçin Nem Mühürlü Saç Kremi

Kıvırcık saçlara sahip herkesin bildiği gibi, mükemmel kıvrılmış spiraller ve elektriklenmeyen bir yelenin anahtarı besleyici ürünlerden geçer. Hyalüronik asitle zenginleştirilmiş bu saç kremi, buklelerinizin belirginliğini ve canlılığını bozmadan en sıkı bukleleri bile açar.

Şampuan gibi o da üç güne kadar nemlendirme sağlayarak sizi hafif ve havadar buklelerle baş başa bırakır. En iyi sonucu almak için ürünü parmaklarınızla saçınızda nazikçe tarayın ve kırılmaları azaltmak için uçlardan başlayarak açın.

3. L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Yapışmayan Şampuan

Bukleleriniz biraz ağırlaştığında ve hızlı bir tazelemeye ihtiyaç duyduğunuzda, hyaluronik asit içeren bu sülfat ve silikon içermeyen misel şampuana ulaşın. Ezber bozan sudan köpüğe formülü, ürün birikimini nazikçe gidermek için bir mıknatıs gibi davranarak saç derinizin temiz hissetmesini sağlar.

Sivri ucu kullanarak misel şampuanı doğrudan saç derinize uygulayın ve köpüğü orta uzunluklarınızdan uçlarınıza kadar işlerken formülü saçınıza nazikçe masaj yaparak yedirin. İyice durulayın ve Elvive Dream Lengths Curls Nem Mühürlü Saç Kremi ile devam edin.

4. L’Oréal Paris Elvive Dream Curls Non-Stop Dreamy Curls Durulanmayan Saç Kremi

En ipeksi saç tellerini ve en cömert bukleleri hayal ediyorsanız, bu durulanmayan saç kreminden başkasına bakmayın. Her tür bukleyi beslemek, korumak ve canlandırmak için sahip olunması gereken bir üründür. Tüm gün nemlendirme, ekstra belirginlik ve elektriklenmeyi azaltmak için sabahları nemli saçta kullanın.

Ya da daha iyisi, daha fazla nemlendirme için yatmadan önce durulanmayan saç kremini saç tellerinize uygulayın. Buklelerinizi koruyup muhafaza ederek ve ekstra yumuşak tutarak gece boyunca ipek yastık kılıfı etkisi sağlar.

5. L’Oréal Paris Elvive Dream Curls Yenileyici ve Yeniden Şekillendirici Durulanmayan Sprey

Kıtır kıtır, yapış yapış ve ağırlaşmış buklelerin olduğu günler geride kaldı. Bu hyaluronik asitle zenginleştirilmiş durulanmayan sprey, günlerdir eski bukleleri yeniden şekillendiren ve nemlendiren, anında hayata döndüren bir tazeleyici gibidir. Hafif, sulu sisi nemli saça sıkın ve buklelerinizin kabarık, elektriklenmeyen spiraller haline gelmesini izleyin.

6. L’Oréal Paris Elvive Hyaluron Dolgunlaştırıcı Nemlendirici Şampuan

Bukleler kuruyabilen tek saç tipi değildir, bu nedenle tüm dokular için bu şampuan kuru saçları yeniden dolgunlaştırmak (evet, doğru okudunuz!) ve yeniden nemlendirmek için hyaluronik asit ile aşılanmıştır. Tıpkı bukleli muadilleri gibi, saçı 72 saat boyunca nemli tutarken uzun süreli nem tutma özelliği yaratır.

7. L’Oréal Paris Elvive Hyaluron Dolgunlaştırıcı Nemlendirici Saç Kremi

Yukarıda bahsedilen şampuanı, onunla en iyi eşleşen bu saç kremi ile takip edin. Şampuan temizlerken saç kremi saçı açar ve her ikisi de kabarık, parlak saçlar için kütikülü kaplar. İnce telli saçlara sahipseniz bu formüldeki HA’dan özellikle faydalanacaksınız çünkü saç teline nem katmaya yardımcı olur ve bu da saç tellerine kalınlık kazandırır. Böylece daha sağlıklı (ve sağlıklı görünen), dolgun saçlara sahip olursunuz.

 

8. L’Oréal Paris Elvive Hyaluron Plump Nemlendirici Dolgunlaştırıcı Serum

Elbette hiçbir gerçek saç dolabı besleyici bir serum olmadan tamamlanmış sayılmaz. HA ile aşılanmış bu saç serumu, kuru saçları ağırlaştırmadan yeniden şekillendirmeye yardımcı olmak için nemi hapseder. Durulanmayan saç kremini atlamak istediğiniz ancak saçınızı nemlendirmeye veya canlandırmaya ihtiyaç duyduğunuz günler için mükemmel bir alternatiftir. Islak veya kuru saça köklerden bir veya iki santim aşağıya sıkın ve uçlara doğru uygulayın.

 

Yorum yapın