Saç Boyasına Ara Vermek İstediğiniz Zaman Saçtan Renk Nasıl Çıkarılır?

Saçınızı boyamak heyecan verici yeni bir değişikliktir, ancak aynı zamanda yeni boyanmış saç tellerinizin bakımı ve korunması için yeni bir rutin üstlenmek anlamına da gelir. Hemen, boyalı saçlar için formüle edilmiş bir saç bakım ürünleri sistemi stoklamanız gerekir ve ardından, birkaç haftada bir tonlama ve kök rötuşlarına ihtiyaç duyabileceğiniz gerçeği vardır.

Tüm bunlar oldukça hızlı bir şekilde çok bunaltıcı hale gelebilir. Bir noktada, siz veya yaşam tarzınız işleri basitleştirmenizi ve doğal saç renginize geri dönmenizi gerektirebilir veya yeni renk tonunuzdan sıkılabilirsiniz. Elbette bu durum, doğal renginizi geri kazanabilmeniz için saç renginin nasıl çıkarılacağı sorusunu gündeme getirir. Amaç, bunu saçınıza zarar vermeden yapmaktır.

Birkaç seçeneğiniz var ancak bu bir süreç olacak, bu yüzden sabırlı olmak önemli. Saç rengini nasıl çıkaracağınızı paylaşırken not alın ve doğal renk tonunuzla bir kez daha tanışın.

Saç Rengi Nasıl Çıkarılır?

Saç rengini çıkarmanın her zaman kolay olmadığını ilk söyleyen biz olacağız, özellikle de kalıcı olması gereken bir saç boyası kullandıysanız (size kutulu siyah saç boyası bakıyoruz). Geçici saç boyası veya kök rötuşu ile kolayca yıkayabilir veya birkaç hafta içinde solmasını bekleyebilirsiniz, ancak kalıcı saç boyası ile bu o kadar basit değildir. İşte saçtan yapay renk çıkarma hakkında bilmeniz gerekenler.

 

Yarı Kalıcı Saç Rengi Nasıl Çıkarılır

Saçınızı L’Oréal Paris Colorista Yarı Kalıcı Saç Rengi gibi yarı kalıcı saç rengiyle boyadıysanız, çıkarma işlemini hızlandırmak için kullanabileceğiniz evde saç rengi çıkarıcılar vardır, ancak kendi kendine solmasına izin vermeniz daha iyi olabilir. Yarı kalıcı saç rengi genellikle sadece birkaç hafta dayanır ve Colorista Yarı Kalıcı Saç Rengi dört ila on şampuandan sonra solar. Kendinizi saç rengini çıkarmaya çalışma zahmetinden kurtaracak, ayrıca saç tellerinize gereksiz zarar vermekten kaçınacaksınız.

Diğer bir seçenek de saç derisini ve saçı derinlemesine temizlemek için kullanılan bir saç bakımı olan arındırıcı bir şampuan kullanmaktır. Yarı kalıcı saç renginin, demi kalıcı rengin ve saç parlatıcısının solmasına yardımcı olmak için iyi bir seçenektir çünkü saç ve saç derisindeki birikimi gidermek için özel olarak formüle edilmiştir.

Bulaşık sabunu da yarı kalıcı saç rengini çıkarmak için iyi bir seçenek olabilir çünkü geçici boyaları parçalayıp soyabilecek yüksek bir pH değerine sahiptir. Tabii ki saç için tasarlanmamıştır ve kurutucudur, bu nedenle az miktarda kullanın ve her yıkama arasında saçınıza iyileşmesi için zaman tanıyın. Saç derinizi tahriş etmeyeceğinden emin olmak için dermatoloğunuza danışmanız da iyi bir fikirdir.

Bir saç rengi çıkarıcı kullanmayı tercih ederseniz, ürünle birlikte verilen talimatlara uyduğunuzdan emin olun ve renginizin hemen tamamen orijinal tonuna dönmeyebileceğini unutmayın. Hafif bir renk tonu veya hatta pirinç rengi ile kalabilirsiniz ve bunu düzeltmenin en iyi yolu, amaçladığınız renk tonuna uyan yarı kalıcı bir saç rengidir.

Kalıcı Saç Boyası Nasıl Çıkarılır

Kalıcı saç rengi için evde saç rengi çıkarma seçenekleri olsa da, bu işlem kimyasal bir reaksiyon yarattığınız için hata ve hasar açısından çok daha büyük bir risk taşır. En iyisi salona gitmektir, böylece profesyonel bir renk uzmanı saç renginizi en az hasarla ve saç hatası yapmadan (turuncu saç) çıkarabilir. Potansiyel hasar ve saç kırılması konusunda endişeleriniz varsa, renk uzmanınızdan bir test tutamı yapmasını isteyin. Çözeltiyi başınızın tamamına uygulamadan önce renk çıkarma işlemine nasıl tepki verdiğini görmek için enseden küçük bir saç şeridini test edeceklerdir.

Açmaya çalıştığınız renk, süreci gerçekten belirler, bu nedenle onların uzmanlığına sahip olmak önemlidir. Örneğin, siyah kutulu boyanın saçtan çıkarılması oldukça zordur, oysa ağartıcı saçtan hiç çıkarılamaz.

Sonuç olarak, profesyonel bir renk uzmanı saç renginizi açabilir ve saç tellerinizi koruyarak ve eşit bir renkle ayrılmanızı sağlayarak buna göre ayarlama yapabilir. Kalıcı saç boyası ile uğraşıyorsanız, bu en güvenli seçenektir.

Saç Boyasını Çıkarmak Ne Kadar Sürer?

Saç rengini çıkarmak bir süreçtir, ancak gerçekten çıkarmaya çalıştığınız boyanın türüne bağlıdır. genellikle dört ila on iki yıkamadan sonra kaybolan saç parlatıcısı veya yarı kalıcı ve yarı kalıcı saç boyasını çıkarmak kalıcı boyadan daha kolay olacaktır. Aynı durum, saçınızı şampuanladığınızda çıkan kök rötuş ürünleri ve bir günlük saç boyası için de geçerlidir.

Kalıcı renklerin tamamen çıkarılması haftalar alabilir, özellikle de onlarla uzun bir geçmişiniz varsa. Siyah ve kızıl saç boyalarının çıkarılması da ekstra zordur.

Hasarı minimumda tutmak için saç rengi çıkarma seansları arasında saç tellerinize iyileşmeleri için zaman vermeyi unutmayın. Güç ve nemlendirmeyi artırmak için rutininize L’Oréal Paris Elvive Total Repair 5 Power Restore Multi Use Treatment gibi onarıcı bir saç maskesi ekleyin.

Doğal Saç Renginize Geri Dönmenin 3 Ek Yolu

Saç renginizi sildirmek istediğiniz yol değilse, doğal renginize geri dönmenin birkaç yolunu daha paylaşıyoruz.

1. Saçınızı Uzatın

Bu çok açık görünebilir, ancak doğal saç renginize geri dönmenin bir başka yolu da saçınızı uzatmaktır. Eğer doğru şekilde yaparsanız bu faydalı ve az bakım gerektiren bir strateji olabilir ve saçınızı birçok hasardan kurtarabilir. Saçınızı boyadığınız renge bağlı olarak, yeni uzayan saçınız ile saçınızın boyalı kısmı arasında sert bir sınır çizgisi olabilir. L’Oréal Paris Colorista Hair Makeup Temporary 1-Day Hair Color Spray veya L’Oréal Magic Root Cover Up gibi amonyak içermeyen bir saç boyası kullanarak saçınız uzayıp kesime hazır olana kadar sınır çizgisini kapatabilir ve karıştırabilirsiniz. Başka bir seçenek de saçınızın uzamasını beklerken koruyucu bir stil uygulamaktır.

 

2. Saçınızı Doğal Renk Tonunuza Boyayın

Bu, doğal saç renginize dönmek söz konusu olduğunda en kolay ve en hızlı çözümdür. Aslında yapana kadar numara yapmış olursunuz ve renk uzadıkça yerini boya işinize uyan yeni bir büyüme alır.

Daha dramatik renk değişiklikleri için, beklentilerinizi yönetebilecek profesyonel bir renk uzmanı aramak iyi bir fikirdir. Yaptığınız değişikliğe bağlı olarak, saçınızın rengini açıcı ile açmanız gerekebilir ve bu da birden fazla seans gerektirebilir, bu konuda bir profesyonel size kesinlikle yardımcı olabilir. Çok büyük bir değişiklik yapmıyorsanız, L’Oréal Paris Excellence Créme Permanent Triple Protection Hair Color gibi bir evde saç rengi kiti ile renginizi kapatabilirsiniz. Bu evde balyaj kiti, balyaj tekniğinin ikonik el boyaması vuruşlarını taklit etmek için hassas dokunuşlu bir aplikatör ve yaşanmış bir görünüm için kök çizgisindeki rengi bulanıklaştırmak için bir pro-tonlama maskesi içerir.

3. Kısa Bir Saç Modeli Tercih Edin

Boyanızın uzamasını beklerken kendinizi sabırsız hissediyorsanız, süreci hızlandırmaya yardımcı olmak için saç tellerinizi kestirmeyi ve kısa saçla dolaşmayı düşünün. Saçınız ne kadar kısa olursa, o kadar az uzatmak zorunda kalırsınız. İyi haber şu ki, şık kısa kesimlerden pixie stillerine kadar aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda muhteşem kısa saç modeli var.

 

Yorum yapın