SAÇ BOYASININ HIZLI SOLMASINI NASIL ENGELLENEBİLİR

Sarışın, esmer veya kızıl saçlı olmanız fark etmeksizin, işte saçınızı salon tazeliğinde tutmanıza yardımcı olacak en iyi şampuanlar ve saç kremleri!

Haydi yüzleşelim – saçınız yeni boyandığında en iyi görünüyor. Yeni renklenmiş, vurgulanmış veya balayaj yapılmış saçların ultra parlak, zengin ve parlak görünümünü hiçbir şey geçemez. Ancak ‘iyi saç günü’ hissinin saç renginizin hızla solması gibi hızlı kaybolduğunu mu buluyorsunuz? Saçınızı evde veya salonda boyuyor olun, saç boyasını daha uzun süre nasıl koruyacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. İşte saç renginizi nasıl geliştireceğiniz ve sarı saçınızı parlatırken, esmerinizi zengin tutarken ve kızılınızı canlı tutmanın püf noktalarını ve ipuçlarını ortaya koyuyoruz.

Kalıcı saç boyası solur mu?

Kalıcı saç boyası maalesef solma eğilimindedir. Kalıcı saç boyası, geçici veya yarı kalıcı saç boyası gibi saçınızdan aynı şekilde yıkanmaz, ancak zaman içinde solmaya ve renk tonunun değişmeye başlamasına neden olabilir. Seçtiğiniz renk, saç renginizin ne kadar süreyle canlı kalacağını da etkileyecektir.

Ancak, saçınızdaki parlaklığı korumak ve renginizi mümkün olduğunca uzun süre zengin tutmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Ağartılmış saç renk solarmı?

Ağartılmış saç, diğer boyaların doğal saç renginize geri dönmediği şekilde solmaz. Ancak toner yıkandığında daha koyu veya mat hale gelebilir, bu da sarı pigmentlerin tekrar görünmesine yol açar. Ağartma ayrıca saçı daha gözenekli hale getirme eğilimindedir, bu da su ve ürünlerdeki mineralleri emerek renk değişikliği ve sarılaşmaya neden olabilir.

Kahverengi saç renginizin solmasını önlemenin yolları:

Sizin için mükemmel olan, kahverengi saç renginizin parlak ve ışıl ışıl olduğu zamandır, bu caramel ve altın tonlarda veya derin, koyu çikolata tonlarında olsun. Solmuş kahverengi saçlardan kaçınmak ve saçlarınızın zengin görünmesini sağlamak için saç tellerinizi parlaklık veren özel bir şampuanla yıkayabilirsiniz, örneğin Brilliant Brunette Multi-Tone Revealing Şampuan gibi. Gerçek incir parçacıkları ve tatlı badem ile güçlendirilmiş olan bu renk koruma serisi, parlaklık kazandırırken saçları nemlendirir ve cilalı, ayna gibi bir parlaklık sağlar.

Kahverengi saç rengini solmaktan korurken nem önemlidir. Kuru ve yetersiz beslenen saç telleri, kahverengi renginizi mat ve soluk gösterebilir, bu nedenle saç renginizin canlılığını korumaya odaklanan özel bir saç bakım rejimi, renginizin daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

Saç renginizi ısıya karşı korumak, Brilliant Brunette Color-Protecting Nemlendirici Şampuan ve Saç Kremi ile kolaydır. Bu ürünler, kuru kahverengi saçı nemlendirmek ve yenilemek için uzmanca formüle edilmiştir, her yıkamadan sonra.

Unutmayın ki ısıya duyarlı şekillendirme araçları da saçınızı kurutabilir, bu da mat ve solmuş kahverengi tonlara neden olabilir. Saç renginizi ısı hasarından korumaya yardımcı olmak için Frizz Ease ısı koruma spreyi gibi bir hazırlık spreyi kullanabilirsiniz – ThermaGuard Complex ve nemlendiricilerle formüle edilmiştir. Bu formül, saçınızı ısıya karşı koruyan bir nemlendirici saç spreyi gibi işlev görürken, pürüzsüz ve nemlendirilmiş bir sonuç sağlar.

Son olarak, son zamanlarda balayaj yaptırdıysanız veya kahverengi saçınızı vurgulattıysanız, istenmeyen turuncu ve kırmızı tonları görmüş olabilirsiniz ki bu da saçınızın sararmış olduğunu gösterir. Bu durumda, sarımsılıkla başa çıkmak için nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenmek için sarımsı kahverengi saçla başa çıkma konulu makalemize göz atabilirsiniz.

Solmuş sarı saçınızı nasıl canlandırabilirsiniz:

Kuşkusuz ki sarı saçınız en iyi, parlak ve ışıldayan bir görünüme sahip olduğunda harika görünür. Sarı saçlarınızı en iyi durumda tutmak için Sheer Blonde Flawless Recovery Şampuanımızı kullanın. Sadece sarışınlar için tasarlanan bu yenileyici ürün yıpranmış tellere yeni bir hayat verir ve sağlıklı, canlı renkleri geri kazandırır. Sarı saçlarınıza ekstra parlaklık kazandırmak için Flawless Recovery Derin Saç Kremi’ni kullanabilirsiniz – haftada bir kullanarak ağartılmış saçlarınızı onarıp parlaklık ve ekstra parlaklık kazandırabilirsiniz.

Soğuk, platin tonlarının dışında hiçbir şeyi kabul etmeyeceğiniz durumlarda, turuncu pigmentlerin görünmesi sizi rahatsız edebilir! Sarı saçlarınızı tek kullanımda inatçı turuncu tonlardan kurtarmak için Violet Crush serimizden mor şampuan ve saç kremi ile saçlarınızı canlandırın. Mor şampuanın nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi almak için mor şampuan nasıl kullanılır konusundaki uzman ipuçlarına göz atın.

Ağartma sonrası saçınızı nasıl nemlendireceğinizi merak mı ediyorsunuz? Aşırı işlenmiş, platin sarısı tellerinizi haftada bir kullanabileceğiniz Sheer Blonde Flawless Recovery Derin Saç Kremi gibi bir maske ile restore edin. Özellikle kuru, kırılgan sarı saçlar için tasarlanan bu yoğun besleyici bakım, parlak bir sarı parıltısı için saçlarınızı canlandırırken telleri güçlendirir ve dokunuzda artış sağlar.

Eğer saçınıza ağartma işlemi yapmadan hala yazın güneş öpücüğü almış bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, bleach kullanmadan saçınızı nasıl açılacağına dair makalemize göz atabilirsiniz.

Kızıl saçları solmaktan nasıl korunur:

Doğru söylemek gerekirse, kızıl saçları korumak en zor görevlerden biridir, çünkü kızıl saç molekülleri diğer renk moleküllerinden çok daha büyüktür, bu nedenle renk daha hızlı yıkanır ve solma eğilimindedir. Solmuş kızıl saçları önlemenin en iyi yolu, renk koruma saç bakım serisi gibi bir ürün kullanmaktır, örneğin Radiant Red Colour Boosting Şampuan ve Red Saç Kremi gibi.

Özellikle kızıllar için uzmanca formüle edilmiş bu nar özü ve E vitamini içeren koleksiyon, her yıkamada saçınıza canlı tonlar ekler ve kızıl saçların solmasını önlemeye yardımcı olurken ipeksi pürüzsüz teller için yumuşatır.

Mükemmel saç renginizi korumak, genellikle saçınızı ısıya maruz bırakmaktan korumak, özel olarak formüle edilmiş şampuan ve saç kremleri kullanmak ve eski moda sevgi ve özenle saç bakımı yapmakla ilgilidir. Evdeki saç bakımı hakkında daha fazla ipucu için evde saç bakımı tedavileri konulu makalemize göz atabilirsiniz.

Yorum yapın