Saç Nasıl Havada Kurutulur?

Saç kurutmak aldatıcı derecede basit bir iş gibi görünür. Sadece saçınızı bırakmanız gerekiyor, değil mi? O kadar da değil. Saçınızı sırılsıklam ıslak bırakırsanız, saçınız kuruyana kadar kabarık ve dağınık bir ormana dönüşecektir.

Mükemmel hava ile kurutma tekniği, saç dokunuza, uzunluğunuza ve ikliminize göre doğru ürünleri, araçları ve uygulama tekniklerini gerektirir. Bu kapsamlı kılavuzda, çeşitli saç dokularına ve tiplerine göre saçınızı nasıl havayla kurutacağınızı açıklıyoruz. Daha fazlasını öğrenmek için aşağı kaydırın.

Saçınızı Havada Kurutmanın Artıları

Havayla kurutma, aşağıdaki nedenlerden dolayı saçınızı kurutmanın en basit ve en sağlıklı yolu olarak kabul edilir:

Isı Hasarını Önler: Havayla kurutma, saçınıza fön makinesinden ve diğer ısı şekillendirme araçlarından çok ihtiyaç duyulan bir mola verir.
Nemin Korunmasına Yardımcı Olur: Isıyla şekillendirme genellikle saç tellerini kurutur. Havayla kurutma, saç tellerinizdeki nem kaybını önleyerek uzun süre nemli kalmalarını sağlar.
Saç Kırılmalarını Önler: Fönleme, kuvvetli tarama sırasında bir saç bölümüne konsantre ısı uygulanmasını içerir. Bu genellikle saç tellerini gererek kırılmalara neden olur. Bu da saçın dökülmesine yol açar. Havayla kurutma bu tür agresif teknikler içermez.

Hepsinden iyisi, havayla kurutma, fön çekmeye harcanan zaman ve çabadan tasarruf etmenizi sağlar. Bununla birlikte, saçınızı şekillendirmek için uygun bir bakım sonrası rutinine yatırım yapmanız gerekecektir. Ancak bundan önce, hangi saç tiplerinin hava ile kurutma için ideal olduğunu anlamak önemlidir.

Hangi Saç Tipleri Havada Kurutma İçin İdealdir?

Sanılanın aksine, hava ile kurutma her saç tipine uygun değildir. Belirli saç dokuları ve saç kalınlıkları aşırı bir avantaja sahiptir

Çok kalın ve yoğun saçların hava ile kurutulması tüm gün sürebilir. Daha ince telli saçlara sahipseniz, saçınızı havayla kurutmak daha kolaydır.

Havayla kurutma, doğal dalgalı saçların güzelliğini artırabilir ve dokusunu iyileştirebilir. Saçı ağırlaştırmaz ve dalgalarınıza belirginlik kazandırır. Artık doğru saç yıkama ve saç açma teknikleriyle mükemmel dalgalı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçınız nispeten hasarsız, pürüzsüz ve iyi durumdaysa, saçınız mümkün olan en iyi şekilde hava ile kuruyacaktır.

Saçınız yukarıdaki kategorilere giriyorsa, saçınızı doğal yollarla kurutmayı düşünmelisiniz. Ancak en iyi elektriklenmeyen sonuçları elde etmek için saç dokunuza göre saçınızı nasıl kurutacağınızı bilmelisiniz. Aşağıdaki bölüm size yardımcı olacaktır.

 

Yorum yapın