Saç Rengi Trendlerinde Son Nokta Olan Kızıl Kadife Saçlar Nasıl Elde Edilir?

Kırmızı kadife kekin sevilen bir tatlı seçeneği olmasının bir nedeni var. Sadece zengin ve lezzetli olmakla kalmıyor, aynı zamanda göze de aynı derecede hoş geliyor. Bu nedenle, kırmızı kadife saçın son yılların en popüler saç rengi trendlerinden biri haline gelmesi şaşırtıcı değil.

Kırmızı kadife saç rengi de en az pastanın adı kadar hoşgörülüdür. Ağız sulandıran bu renk, kumral saçlara yeni bir soluk getirerek saçlarınıza doğru miktarda boyut ile sıcak bir his verir. Ayrıca, dikkat çekici renk tonu, genel görünümünüze parlak bir renk parıltısı katar ve tüm cilt tonlarında çarpıcı görünür.

Yeni ve ateşli bir saç rengine özlem duyuyorsanız, doğru yerdesiniz. Kızıl kadife saç dönüşümünü hayata geçirmek için bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Kızıl Kadife Saç Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, kızıl kadife saç canlı bir kızıl tonu sergilemekle ilgilidir. Ancak bu saç rengi, alışkın olabileceğiniz cesur parlak tondan biraz daha fazlasını sunar.

 

Kızıl kadife saç rengi, en üst düzeyde boyut için bir araya gelen kırmızı, menekşe, bordo ve kestane tonlarının muhteşem bir karışımına sahiptir. Tatlıdan ilham alan bu renk, sıcak veya soğuk alt tonlara uyacak şekilde özelleştirilebildiği için çok popüler hale gelmiştir. Başka bir deyişle, herkesin kullanabileceği evrensel bir seçim.

 

Kızıl Kadife Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Tatlı renkli saç tellerine sahip olmak söz konusu olduğunda, saçınızı mükemmel durumda tutmak çok önemlidir. İşte bir adım önde olmanıza yardımcı olacak birkaç saç bakım ipucu.

 

1. Renk Güvenli Bir Saç Sistemi Kullanın

Her şeyden önce, saç rejiminizi yenileyerek işe başlamanız gerekir. L’Oréal Paris Elvive Color Vibrancy Protecting Shampoo ve L’Oréal Paris Elvive Color Vibrancy Protecting Conditioner gibi sülfat içermeyen, renk güvenli bir saç bakım sistemi ile her zaman kullandığınız ürünleri değiştirin.

Kızıl renginizi parlak ve taze tutmak için L’Oréal Paris Le Color Gloss One Step In-Shower Toning Gloss in Auburn ürününü haftada bir kez temizlenmiş ve bakım yapılmış nemli saçta 15 dakika boyunca kullanın. Bu, uzun süreli canlı bir saç rengini korumanıza ve kırık uçları, kabaran saçları ve genel kuruluğu azaltmanıza yardımcı olacaktır.

2. Saçınızı Sıcak Su ile Yıkamayın

Saç tellerinizi sıcak suyla yıkamayı alışkanlık haline getirmiş olabilirsiniz, ancak bu kızıl kadife saçlarınız için en iyi sıcaklık değildir. Aşırı sıcak H2O’nun saçınızdaki doğal yağları soyduğu bilinmektedir, bu da sizi kuru, donuk görünümlü saçlarla baş başa bırakabilir. Yeni boyanmış saçlarınızı en iyi durumda tutmak için kadranı her zaman ılık sıcaklığa getirin

3. Sıcak Araç Kullanımınızı Sınırlayın

Isıyla şekillendirme aletleri saçlarınızı şekillendirmek için kullanışlıdır, ancak bu rutininizde kalıcı bir demirbaş olmaları gerektiği anlamına gelmez. Sürekli ısı kullanımı saç tellerinize zarar verebilir ve renginizin solmasına neden olabilir. Saçlarınıza biraz daha fazla sevgi göstermek için işleri değiştirin ve köpük veya saç jölesi gibi ısı içermeyen şekillendirme ürünlerini tercih edin.

 

4. Rötuşları En İyi Arkadaşınız Yapın

Kızıl kadife saç renginizin bakımı konusunda ne kadar özenli olursanız olun, eninde sonunda solmaya başlayacaktır. Saç tellerinizin salondan yeni çıkmış parlaklığını korumasına yardımcı olmak için kuaförünüzden randevu aldığınızdan veya çökmekte olan kızıl saç renginizden birkaç kutu aldığınızdan emin olun.

Yenileme için zaman ayıramadığınızda da saçlarınıza hızlı bir bakım yapabilirsiniz. L’Oréal Paris Magic Root Cover Up in Red gibi bir kök kapatıcı sprey alın. Doğrudan yeniden uzayan saçların üzerine sıkın ve rengi karıştırmak için saçınızın geri kalanına hafifçe uygulayın.

Zaman zaman sıcak aletlerinize ulaşmaya karar verirseniz, saç tellerinizi korumaya yardımcı olması için her zaman bir ısı koruyucu kullanın. Saçınıza ısı uygulamadan önce Elvive Dream Lengths Heat Slayer Pre-Iron Spray Leave-In’i sıkın. Bu ürün 450 dereceye kadar ısı koruması sağlar, elektriklenmeyi yatıştırır ve parlaklık kazandırır.

Yorum yapın