Saç Renginizi Altın Halo Röflelerle Nasıl Renklendirirsiniz?

Yüzü çerçeveleyen röfleler, para parçası, kokarca şeridi veya son zamanlarda halo röfleler de dahil olmak üzere birçok farklı isimle anılmaktadır. Hepsinin ortak noktası, yüz hatlarınızı anında aydınlatmaları, yüzünüzü çerçevelemeleri ve saç renginizi yükseltmeleridir. Halo röfle, yüzü çerçeveleyen rengin modaya uygun bir dönüşüdür ve adından da anlaşılacağı gibi, bu teknik yüz hatlarınızı bir halenin ışıltısını taklit eden sıcak tonlu, parçalı röflelerle sarar.

Saç tellerinize meleksi, çok boyutlu bir makyaj yapmaya hazırsanız, evde bu görünümü nasıl elde edeceğiniz ve altın parlaklığını nasıl koruyacağınız da dahil olmak üzere halo röfle tekniğinin inceliklerini paylaştığımız yazımızı okumaya devam edin.

Halo Röfle Nedir?

Yüzü çerçeveleyen röfleler nasıl yüz hatlarınızı belirginleştiriyorsa, halo röfleler de aynı şeyi yapmak için altın rengi, parlak renk şeritleri kullanır. Halo röfle ve para parçası benzer bir görünüme sahiptir, ancak ilki sadece yüzünüzü çevreleyen saç tellerinden daha fazlasını içerir. Aradaki en büyük fark, halo röflenin saç çizgisi ve saçın ön kısımları boyunca örülen altın renginde harmanlanmış şeritler oluşturmak için hassas babylight’ları da içermesidir

Halo röfleler tipik olarak altın sarısı olduğundan, özellikle koyu kahverengi veya siyah bir temel renginiz varsa, görünümü elde etmek için ağartma gerektirecektir. Bununla birlikte, halo röfleler küllü sarı veya sıcak kumral varyasyonlarında kolayca yapılabilir. Renk uzmanınızdan daha alışılmadık bir renk tonu istemek kadar basit.

Halo Röfle Nasıl Yapılır

Evde saç rengine yabancı değilseniz, kendin yap röflenin baştan aşağı renge göre biraz daha zor olduğunu bilirsiniz, ancak doğru malzemelerle imkansız değildir. Evde halo röfle elde etmek için L’Oréal Paris Frost & Design kullanın.

Başınızın tamamına balyaj röfle uygulamak yerine, yüzünüzü çevreleyen saçlara ve saç çizgisine odaklanın. Kit, vurgulamak istediğiniz her bir saçı tek tek seçmenize olanak tanıyan bir başlık içerir.

Halo Röfle Bakımı Nasıl Yapılır?
Halo röfleler parlak, altın rengi ile bilindiğinden, saç bakım rutininizin renginizi canlı tutmaya odaklanması gerekir. İşte halo röflelerinizi korumanıza yardımcı olacak rutininiz için birkaç yükseltme.

1. Renk İşlemli Saçlar İçin Parlatıcı Sistem Kullanın

Argan yağı içeren bu sistem saçın rengini açmadan temizler, ipeksi, parlak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Ayrıca, renkli saçların parlak ve canlı kalmasına yardımcı olan L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Duşta Parlatıcı Asidik Glaze içerir. Önce saç derinizi ve saçınızı şampuanla temizleyin, ardından duşta parlatıcıyı ıslak saça püskürtün ve bir ila üç dakika bekletin (durulamayın) ve saç kremi ile devam edin.

2. Tonlayıcı Parlatıcı Kullanın

Halo röfleler ışıltılı parlaklıklarıyla bilindiğinden, rutin parlatıcı bakımları canlı, altın tonlarını korumanın anahtarıdır. Her altı haftada bir pahalı bir parlatıcı için kuaföre gitmek yerine, L’Oréal Paris Le Color Gloss One Step In-Shower Toning Gloss in Honey Blonde gibi evde yapılan bir uygulamayı tercih edin.

Bu tonlama parlatıcısı 15 dakika gibi kısa bir sürede soluk, cansız renkleri düzeltir ve kuru saç tellerine derinlemesine bakım yaparak ışıltılı bir parlaklık katar. Kendi programınıza göre renginizin taze görünmesini sağlamanın harika ve uygun fiyatlı bir yoludur.

3. Mor Şampuan ve Saç Kremi Kullanın

Halo röfle altın alt tonuna sahip olsa da yine de pürüzlü olabilir. Sıcak renginizi istenmeyen sarı veya turuncu tonlar olmadan korumak için L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Pirinç Tonlayıcı Mor Şampuan ve L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Pirinç Tonlayıcı Mor Saç Kremi gibi mor bir şampuan ve saç kremi kullanın. Bu tonlama ikilisi, saçınızı pürüzsüz ve nemli tutarken pirinç tonlarını yok etmek için mor boya içerir.

4. Isısız Şekillendirmeyi Deneyin ve Isı Koruyucuyu Kucaklayın

Halo röfle için ağartıcı gerekir, bu da saçı çok kurutabilir ve saça zarar verebilir. Bu nedenle, gece örgüsü gibi ısısız stilleri benimsemek saçınızın bütünlüğünü korumaya gerçekten yardımcı olabilir. Kıvırcık saçlarınız varsa, doğal dalganızı ortaya çıkarmak için L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Non-Stop Dreamy Curls Durulanmayan Saç Kremi gibi bir durulanmayan saç kremi kullanın.

Bunun yanı sıra, sıcak aletleri her kullandığınızda ısı koruyucu kullanmak, özellikle de boyalı saçlarınız varsa, harika bir alışkanlıktır. Bazı önerilere ihtiyacınız varsa, kuru saçlar üzerinde çalışan ve aynı zamanda kabarmayı yönetmeye yardımcı olan bir durulanmayan serum olan L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Frizz Killer Serum Leave-In’i seviyoruz. Bir başka seçenek de L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Ağırlıksız Fön Astarı, Isı Koruyucu, ıslak saçlar için saç tellerini pürüzsüz tutmaya ve parlaklığı artırmaya yardımcı olan bir durulanmayan kremdir.

 

Yorum yapın