Saçınıza Evde Nasıl Balyaj Yapabilirsiniz?

Balyaj röfle, hepimizin bildiği ve muhtemelen sevdiği güneş öpücüğü, az bakım gerektiren ve çok boyutlu saç rengidir. Eğer daha önce balyaj yaptırdıysanız, bu görünümü evde elde etmenin kutu saç renginden biraz daha zor olduğunu biliyorsunuzdur çünkü bu teknik saça elle renk boyamayı içerir. Ancak, size içeriden bir sır vermek gerekirse, doğru ürünlere sahip olduğunuzda evde balyaj tamamen elde edilebilir.

Yüksek fiyat etiketi olmadan muhteşem, doğal görünümlü röfleler istiyorsanız, bu sizin kendi şartlarınızda kolay, salondan ilham alan renk için el kitabınız olsun. L’Oréal Paris Superior Preference Balyaj Evde Röfle Kiti ile adım adım kendin yap balyaj kılavuzunu ve evde canlı, güneşte öpülmüş röfle elde etmek için ihtiyacınız olan her şeyi paylaşırken okumaya devam edin.

DIY Balyaj Nasıl Görünür?

Balyaj, 70’lerde başlayan ve son yıllarda sayısız ünlü, model ve influencer’da görülen bir saç rengi tekniğidir. Balyaj röfleler, folyo röflelerin tekdüzeliğinden veya ombré saçın degrade renginden farklı olarak parça parça, boyutlu renk şeritleri eklemek için saça elle boyanır.

Elle boyama tekniği nedeniyle, balyaj röfleler herkeste farklı görünecektir çünkü serbest elle uygulama tamamen özel renklere izin verir. Bununla birlikte, sonucu büyük ölçüde etkileyecek olan bireysel saç rengi ve saç dokusu da vardır.

Koyu kahverengi veya siyah saçlara sahip olanlar, buzlu sarı balyaj elde etmek için birden fazla ağartma turuna ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle, karamel veya kumral balyaj başlamak için iyi bir yoldur. Sarı veya açık renk bir temelle başlıyorsanız, şampanya veya buzlu balyaj elde etmek kolay olabilir çünkü saçınız zaten açık renktir.

Evde Balyaj için En İyi Renk Kiti

L’Oréal Paris Superior Preference Balyaj Evde Vurgulama Kiti, kendin yap balyajın cevabıdır. Açıktan Koyu Sarışına, Koyu Sarışından Açık Kahverengiye, Açık Kahverengiden Kahverengiye olmak üzere üç renkte mevcut olan bu kit, saç tellerini evde salondan ilham alan renklerle geliştirmek isteyen sarışınlar ve esmerler için mükemmel bir kittir.

Kusursuz uygulama için kit, profesyonel bir renk uzmanının elle boyanmış vurgularını taklit eden hassas, harmanlanmış renk sağlayan rahat bir tutuşa sahip yeni bir uzman dokunuşlu aplikatör içerir. Bununla birlikte, kök çizgisini bulanıklaştıran ve doğal görünümlü, yaşanmış boyut için röflelerinizi tonlayan profesyonel tonlama maskesi de bulunmaktadır.

Saçınıza Evde Balyaj Yapmak İçin İhtiyacınız Olanlar

Evde balyaj seansı için ihtiyacınız olan her şey bunlardır:

  • L’Oréal Paris Superior Preference Balyaj Evde Vurgulama Kiti
  • Eldivenler (kutu içinde)
  • Geliştirici Krem (kutu içinde)
  • Ağartma Tozu (kutu içinde)
  • Aydınlatıcı Krem (kutu içinde)
  • Pro Tonlama Maskesi (kutu içinde)
  • Expert Touch Aplikatör (kutu içinde)
  • Tarak
  • Renkli güvenli karıştırma kabı
  • Havlu (üzerine çamaşır suyu bulaşmasına aldırmayacağınız bir havlu)

Evde Saç Balyajı Nasıl Yapılır?

Saçınız için doğru renk balyaj kitini seçtikten sonra, başlama zamanı. Saçınıza evde balyaj yapmak için bu basit adımları (evde saç rengi kitine de dahildir) izleyin.

1. Saçınızı İki Eşit Bölüme Ayırın

Geniş dişli tarağınızla saçınızı ortadan eşit şekilde ayırın ve atkuyruğu yapar gibi iki eşit bölüm oluşturun. Yüzünüzün her iki yanında birer bölüm bırakarak saçınızı öne doğru çekin.

2. Renginizi Karıştırın

Eldivenleri takın ve ağartma tozu paketinin tamamını geliştirici kremaya ekleyin. Tozun eşit şekilde karışabilmesi için şişeyi çalkalayın. Ardından, açıcı krem tüpünün tamamını geliştirici kreme ekleyin. Üç ürün birlikte emilip tek bir kalın krem oluşturana kadar şişeyi tekrar çalkalayın. Geliştirici kremin kapağını çevirin ve ürünü renk güvenli bir kaseye dökün.

3. Rengi Uygulamak için Expert Touch Uygulamasını Kullanın

Eldivenler takılıyken, uzman dokunuş aplikatörünü orta ve yüzük parmaklarınıza kaydırın. Diğer elinizi kullanarak başınızın arkasından çeyrek inçlik bir saç parçası ayırın. Her bir kılı eşit şekilde doyurmak için aplikatörü renk kabına batırın.

Aplikatörü kullanarak rengi saçın çeyrek inçlik bölümüne köklerin birkaç santim ötesinden uçlara doğru uygulayın. Ardından, parmaklarınızı kullanarak rengi saça hafifçe masaj yaparak eşit şekilde dağıtın. Bu işlemi, saçın arkasından önüne doğru ilerleyerek tekrarlayın ve her iki tarafı da tamamlayın.

 

4. Renk İşlemine İzin Verin

Rengi saçınızın her yerine uyguladıktan sonra, şimdi işlem zamanı. İstediğiniz balyaj sonuçlarına bağlı olarak rengin 25-45 dakika boyunca gelişmesine izin verin. Unutmamak için telefonunuzda bir zamanlayıcı ayarlamanızı öneririz.

5. Durulayın ve Pro Tonlama Maskesini Uygulayın

İşlem süreniz geçtikten sonra saçınızı ılık suyla durulayın ve su berraklaşana kadar şampuanlayın. Saçınızı havluyla kurulayın ve rengi yumuşatmak ve kök çizginizi bulanıklaştırmak için pro tonlama maskesini köklerinize uygulayın.

Ürünü köpürtmek için maskeyi saç derinize 30 saniye boyunca masaj yaparak uygulayın, ardından saçınızın geri kalanına eşit şekilde dağıtın. Maskeyi on dakika bekletin ve tekrar durulayın.

 

6. Saçınızı Durulayın ve Her Zamanki Gibi Şekillendirin

Saçınızı duruladıktan sonra, yeni DIY balyaj röflelerinizi her zamanki gibi şekillendirmekten çekinmeyin. Isı kullanmayı planlıyorsanız, yeni boyanmış saç tellerinizi L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Ağırlıksız Fön Astarı, Isı Koruyucu gibi bir ısı koruyucuyla astarlayın.

Yorum yapın