Saçınızı 3 Kolay Adımda Nasıl Göz Kamaştırırsınız?

Güzellik maksimalistleri, sosyal medyada büyük ilgi gören buzlu göz farı, cicili bicili saçlar ve göz kamaştırıcı makyaj görünümleri gibi güncel Y2K trendlerine sevinebilirler. Listeye eklenecek yeni bir trend daha var – göz kamaştırıcı saçlar – ve bu nostaljik trend, daha fazlası daha fazladır saç modeli için yapay elmaslarla süslenmiş saçları öne çıkarıyor.

İster saç tellerinizi ışıltılı yapay elmaslarla süslemeye hevesli olun, ister hala emin olmayın, göz kamaştırıcı saçlar tatil ihtişamınıza ve Yeni Yıl makyaj görünümünüze mükemmel bir katkı sağlamak için tam zamanında geliyor. Aşağıda, saçlarınızı evde göz kamaştırıcı hale getirmekle ilgili bilmeniz gereken her şeyi (süslü aletlere gerek yok) ve yılbaşı sezonu için bazı göz kamaştırıcı saç ilhamlarını bulabilirsiniz.

Saçınızı Rhinestones ile Nasıl Göz Kamaştırırsınız?

Sonuçların aksine, saçınızı evde süslemek oldukça basittir ve bu görünümü elde etmek için özel bir alete ihtiyacınız yoktur. İhtiyacınız olan tek şey kirpik yapıştırıcısı, yapay elmaslar ve onları yerleştirmenize yardımcı olacak cımbız. Üç kolay adımda saçınızı nasıl göz kamaştıracağınıza göz atın.

1. Kuru Saçla Başlayın

Bu çok açık görünebilir ancak tutkal ve yapay elmasların saçınıza yapışması için saçınızın kuru olması gerekir. Bununla birlikte, saç taşlarını çıkardıktan sonra stilinizi kurtarmak zor olacaktır, bu nedenle göz kamaştırıcı saçlarınızı yıkama programınızla koordine etmek ve dördüncü veya beş günlük saçlarınız olduğunda görünümü sallamak faydalı olabilir.

2. Rhinestones Uygulamak için Kirpik Yapıştırıcısı Kullanın

Fırça aplikatörlü kirpik yapıştırıcısı, yapay elmasları saçınıza ve cildinize yapıştırmak için harika bir yoldur. Fırça aplikatörlü kirpik yapıştırıcınız yoksa, yapıştırıcıyı saçınıza uygulamak için temiz küçük bir göz farı veya liner fırçası kullanın. Koyu renk saçlarınız varsa siyah kirpik yapıştırıcısı işe yarayabilir, ancak genel olarak şeffaf kirpik yapıştırıcısı en iyi (ve daha az dağınık) seçimdir ve tüm saç renkleriyle çalışacaktır.

Yapay elmasları nereye yerleştirmek istediğinize karar verdikten sonra, saçınıza en küçük nokta kadar kirpik yapıştırıcısı ekleyin. Kirpik yapıştırıcısı en iyi yapışkan olduğunda işe yarar, bu nedenle yapıştırıcının kuruması için yaklaşık 30 saniye bekleyin, ardından yapay elmasınızı alın ve saçınıza uygulayın.

Cımbız kullanmanızı öneririz çünkü hangi boyutta yapay elmas kullandığınıza bağlı olarak parmaklarınızla tutmanız biraz zor olabilir. Saçınız istediğiniz gibi süslenene kadar bu işlemi tekrarlayın.

3. Saç Spreyi ile Spritz

Saçınız tamamen göz kamaştırdıktan sonra, yapay elmaslara bir kat daha koruma sağlayın ve stilinizi belirlemek için saçınıza birkaç sprey L’Oréal Paris Elnett Satin Ekstra Güçlü Tutuşlu, Kokusuz Hafif Saç Spreyi sıkın.

Saçtaki Rhinestones Nasıl Çıkarılır

Elinizden geldiğince, çekmeden yapay elmasları saçınızdan çıkararak başlayın. Yapay elmasları hafifçe kaldırmak için parmaklarınızı kullanın veya saçı çubuk desteğinden ayırmak için cımbızınızı kullanın. Yapay elmasları ileride saçınızı süslemek için saklayabilirsiniz, bu yüzden bu adım kesinlikle buna değer. Tüm yapay elmaslar çıkarıldıktan sonra saçınızı yıkama zamanı gelmiştir.

 

Yorum yapın