Saçınızı Boyadıktan Sonra Yıkamak İçin Ne Kadar Beklemelisiniz?

Saçınızı boyadıktan sonra yıkamak için ne kadar beklemeniz gerektiği konusunda çelişkili bilgiler olsa da, çoğu uzman saçınızı boyadıktan sonra yıkamak için yaklaşık 24 ila 48 saat beklemeniz gerektiğini söylüyor. Saç renginin oturması ve saçınızın kütikül tabakasının potansiyel renk solması riski olmadan tamamen kapanması için zaman tanımak önemlidir.

Renk İşlemi Görmüş Saçlarınızın Bakımı İçin 3 İpucu

Boyalı saçlara evde bakım yapmak aslında oldukça kolaydır, ancak saç rutininizi biraz değiştirmeniz gerekebilir. İşte dikkate almanız gereken üç ipucu.

1. Sülfatsız Şampuan ve Saç Kremi Deneyin

L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Bağ Güçlendirici Renkli Bakım Şampuanı ve L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Bağ Güçlendirici Saç Kremi gibi boyalı saçlar için tasarlanmış bir şampuan ve saç kremi kullandığınızdan emin olun. Özellikle L’Oréal Paris EverPure Bağ Güçlendirici Şampuan Öncesi Bakım ile birlikte kullanıldığında, zayıf saç bağlarını güçlendirerek saçı içten dışa doğru güçlendirmeye çalışır. Bu üçlü birlikte, sadece altı kullanımda saç tellerinin zayıf bağlarını onarmaya yardımcı olur. Ayrıca, saçın pürüzsüz görünmesine ve yumuşak hissetmesine yardımcı olurken saçı gelecekteki hasarlardan korur.

2. Maskeleyin

Tutarlı bir saç rengi rejimi saçınızın kuru, mat ve cansız olmasına neden olabilir. Haftalık saç rutininize L’Oreal Paris EverPure Sülfatsız Signature Masque, Renk Bakım Saç Maskesi gibi besleyici bir maske ekleyin. Tüm saç tiplerini nemlendirir, canlandırır ve vegan proteini sayesinde pürüzsüzlüğü geri kazandırır.

3. Isısız Olun

Boyalı saçlarınız varsa sıcak alet kullanımınızı sınırlandırmak en iyisidir, çünkü aletlerin çalışması için gereken ısı renginizin daha hızlı solmasına neden olabilir ve zaten kırılgan olan saç tellerinize potansiyel olarak zarar verebilir. Sıcak bir alet kullanmanız gerekiyorsa, fön çekmeden, kıvırmadan veya düzleştirmeden önce her zaman L’Oreal Paris EverPure Sülfatsız Ağırlıksız Fön Astarı, Isı Koruyucu aldığınızdan emin olun.

L’Oréal Paris Magic Root Cover Up

İster bir rötuş arıyor olun, ister bir sonraki kuaför randevunuzdan veya evde renk seansınızdan önce birkaç gün daha dayanmaya çalışıyor olun, kök kapatıcı sprey en iyi hızlı çözümdür. Bu geçici kök kapatıcı, aşırı büyümüş kökleri ve gri saçları sadece hızlı bir sprey ile gizler. Kusursuz bir karışım için köklerinize ve kısmen saçınızın uzunluğuna sıkın. Yapışkan veya yağlı değildir ve siz yıkayana kadar kalıcıdır.

L’Oréal Paris Le Color Gloss Tek Adım Duşta Tonlayıcı Parlatıcı

Saç boyama seansları arasında kaldığınızda, parlaklığı artıran ve renginizi güzelleştiren bir pigment toparlamasına ihtiyaç duyduğunuzda, bu duşta tonlama parlatıcısından başkasına bakmayın. Bu ürün tüm saç renkleri ve dokuları üzerinde etkilidir ve derinlemesine bakım ve parlaklık desteğine ihtiyaç duyan bakir saçlar için şeffaf bir formüle sahiptir.

Yorum yapın