Saçınızı Boyamadan Önce Yıkamalı mısınız?

Yeni bir evde saç rengine karar verdiyseniz, muhtemelen boya işi hazırlığınızı bir araya getirmeye başlıyorsunuzdur. Boyayı çıkarmadan önce, evde kutulu boya kitinin tüm adımlarını gözden geçirmek her zaman çok önemlidir. Talimatlar saç boyasına göre değişiklik gösterse de, en yaygın olandan başlayarak yanıtlanması gereken birkaç soru vardır: Boyamadan önce saçımı yıkamalı mıyım?

Temiz saçları boyamanın mı yoksa kirli saç tellerini boyamanın mı en iyisi olduğundan emin değilseniz, sizi teminat altına aldık. Aşağıda, saçınızı boyamadan önce yıkamakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Saçınızı Boyamadan Önce Yıkarsanız Ne Olur?

Anlaşıldığı üzere, çoğu saç boyası yeni yıkanmamış saçlarda daha iyi sonuç verecek şekilde tasarlanmıştır. Yıkamayı atlamak, saç derinizde yağ birikmesine olanak tanır ve bu da saç boyasının neden olabileceği tahrişe karşı korunmaya yardımcı olur. Dolayısıyla, saç tellerinizi boyamak üzereyseniz ve kendinizi temiz mi yoksa kirli saçları mı boyamanın daha iyi olacağını sorarken bulursanız, bunu aklınızda bulundurun.

Ancak bu, yeni yıkanmış saçları boyayamayacağınız anlamına gelmez – sadece temiz saçınız ve saç deriniz ile saç boyası arasında daha az bariyer olacağının farkında olmanız gerekir. Bu durumda, olası tahrişi azaltmak için amonyak içermeyen bir boya seçeneği kullanmak en iyisi olabilir.

Saç Yağlıyken Boyanabilir mi?

Az önce paylaştığımız bilgiler ışığında, saçlarınız yağlıyken boyayabilirsiniz ve bu aslında saçınıza ve saç derinize fayda sağlar. Doğal yağlar saçı ve saç derisini kaplayarak daha az saç hasarına yol açabilir ve olası saç derisi tahrişi riskini azaltabilir. Sonuç olarak, biraz yağlı saçları boyamak, tertemiz saç tellerini boyamaktan daha iyidir.

Boyamadan Önce Saçınızı Ne Zaman Yıkamalısınız?

Boya seansınızdan bir veya iki gün önce L’Oréal Paris Sülfatsız Simply Clean Esansiyel Yağlı Şampuan ve L’Oréal Paris Sülfatsız Simply Clean Esansiyel Yağlı Saç Kremi kullanarak saçınızı yıkamaktan çekinmeyin. Nazik formül, saçı ağırlaştıran ve tahrişe neden olabilen sülfatlar, sentetik kokular veya parabenler olmadan tüm saç tiplerini derinlemesine temizler ve bakım yapar.

Dalgalı veya kıvırcık saçlarınız varsa, buklelerinizi ağırlaştırmadan nemlendirmek, beslemek ve temizlemek için L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Moisture Push Şampuan ve L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Moisture Seal Saç Kremini tercih edin.

 

Saçınızı Boyamadan Önce Yapmamanız Gerekenler

Saçınızı yıkamanın yanı sıra, saçınızı boyamadan önce kuru şampuan veya saç jölesi gibi şekillendirici ürünler uygulamaktan kaçının çünkü bunlar saç boyasının emilimini etkileyebilir. Ayrıca saçınızı boyamadan önce saçınıza ısı uygulamanıza gerek yoktur, bu nedenle bunu da aklınızda bulundurun.

 

En İyi Evde Saç Boyası Kitleri

Yeni bir renk tonu denemeye hazır olduğunuzda, piyasadaki farklı saç rengi ürünlerinin ve boyalarının sayısı sizi bunaltabilir. Seçeneklerinizi sıralamanıza yardımcı olmak için, L’Oréal Paris’in sunduğu yedi farklı evde saç boyası seçeneğini inceliyoruz.

L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Kalıcı Saç Boyası

Evde saç boyası konusunda kararlıysanız ve uzun süre kalıcı, yüksek parlaklıkta bir renk hedefliyorsanız, kalıcı saç rengi kitini tercih edin. Bu seri, sekiz haftaya kadar dayanan solmaya karşı dayanıklı bir renk sunar ve saç tellerinizin aylarca canlı görünmesini sağlayacak 50’den fazla renk tonu mevcuttur.

L’Oréal Paris Féria Multi-Faceted Işıltılı Kalıcı Saç Rengi

Işıltılı bir dokunuşla kalıcı bir renk için, çeşitli keskin renkler sunan bu evde saç boyasını deneyin. Ateşli bakırdan platin sarısına ve metalik kahverengiye kadar çeşitli tonlar saç yelenizi dönüştürmenize yardımcı olacak.

L’Oréal Paris Excellence Créme Kalıcı Üçlü Koruma Saç Boyası

Bu kalıcı saç rengi serisi, saça derinlemesine bakım yapan ve en inatçı grilerde bile yüzde 100 gri saç kapsamı sağlayan özel bir üçlü koruma sistemi ile özel olarak tasarlanmıştır. Krem formülü, saçı renklendirirken koruyan bir bakım kompleksi ile üretilmiştir, ayrıca uygulama işlemi sırasında damlama ve dökülmeleri azaltmaya yardımcı olur.

L’Oréal Paris Colorista Yarı Kalıcı Saç Boyası

Saçınızın rengini uzun süre değiştirmek istemiyorsanız ancak yeni renginizin bir günden daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız yarı kalıcı saç rengi harika bir seçenektir. Bu yarı kalıcı saç rengi dört ila on şampuan arasında dayanır ve pembe, mavi ve mor gibi bir dizi eğlenceli tonda gelir.

 

L’Oréal Paris Colorista Saç Makyajı Geçici 1 Günlük Saç Boyası Spreyi

Evde kolayca çıkabilecek bir saç rengi istiyorsanız, geçici bir saç rengi spreyi kullanın. Hızlı, bir günlük bir değişiklik arıyorsanız veya sadece taahhütte bulunmadan önce yeni bir renk tonunu test etmek istiyorsanız mükemmeldir. Bu renkli sprey sadece bir şampuanla yıkanır, böylece doğal renginize geri dönmek kolaydır.

L’Oréal Paris Magic Root Cover Up

İster bir rötuş arıyor olun, ister bir sonraki kuaför randevunuzdan veya evde renk seansınızdan önce birkaç gün daha dayanmaya çalışıyor olun, kök kapatıcı sprey en iyi hızlı çözümdür. Bu geçici kök kapatıcı, aşırı büyümüş kökleri ve gri saçları sadece hızlı bir sprey ile gizler. Kusursuz bir karışım için köklerinize ve kısmen saçınızın uzunluğuna sıkın. Yapışkan veya yağlı değildir ve siz yıkayana kadar kalıcıdır.

L’Oréal Paris Le Color Gloss Tek Adım Duşta Tonikleyici Parlatıcı

Saç boyama seansları arasında kaldığınızda, parlaklığı artıran ve renginizi güzelleştiren bir pigment toparlamasına ihtiyaç duyduğunuzda, bu duşta tonlama parlatıcısından başkasına bakmayın. Bu ürün tüm saç renkleri ve dokuları üzerinde etkilidir ve derinlemesine bakım ve parlaklık desteğine ihtiyaç duyan bakir saçlar için şeffaf bir formüle sahiptir.

Saçınızı Boyadıktan Sonra Yıkamak İçin Ne Kadar Beklemelisiniz?

Saçınızı boyadıktan sonra yıkamak için ne kadar beklemeniz gerektiği konusunda çelişkili bilgiler olsa da, çoğu uzman saçınızı boyadıktan sonra yıkamak için yaklaşık 24 ila 48 saat beklemeniz gerektiğini söylüyor. Saç renginin oturması ve saçınızın kütikül tabakasının potansiyel renk solması riski olmadan tamamen kapanması için zaman tanımak önemlidir.

 

Yorum yapın