Saçınızı Sağlıklı Tutarken Kahverengiden Sarı Saça Nasıl Geçersiniz?

Şu anda esmer saç telleriniz için bir saç makyajı arzuluyorsanız, seçenekler çoktur. Bununla birlikte, platin sarısı gibi ultra açık bir renk kullanmayı planlıyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var çünkü kahverengiden sarı saça geçiş yapmak büyük bir adım. Nihai hedef, sadece harika görünmekle kalmayıp aynı zamanda harika hissettiren sağlıklı saç telleri olmalıdır. Saç tellerinize ciddi zarar vermeden evde kahverengiden sarı saça geçiş hakkında bilmeniz gereken en önemli şeylerden bazılarını ve yeni sarı renginizin bakımını nasıl yapacağınızı paylaşırken not alın.

Saçınızı Kahverengiden Sarıya Geçiş İçin Nasıl Hazırlarsınız?

Sarı saç yolculuğunuza başlamadan önce, hangi sarı tonunu tercih edeceğinize karar vermeniz gerekir. Kül sarısı veya bal sarısı gibi farklı sarı tonlarının sizde nasıl görüneceğine dair bir ön izleme istiyorsanız, telefonunuzun veya bilgisayarınızın kamerasını kullanarak bir selfie yüklemenize veya çeşitli saç rengi tonlarını gerçek zamanlı olarak denemenize olanak tanıyan L’Oréal Paris Hair Genius Sanal Saç Rengi Deneme aracına göz atın.

Kahverengiden sarı saça geçmek için ağartma gerekir ve başlangıç renginiz ne kadar koyu olursa, istediğiniz sarı saç tonuna ulaşmak için o kadar fazla çalışma gerekebilir. Koyu kahverengi saçlarınız varsa ve sarıya dönmek istiyorsanız, saçınızın bir oturuşta sihirli bir şekilde güzel bir sarı renge dönüşmesini beklemeyin. Hayalinizdeki tonu elde etmek için birkaç ağartma ve renklendirme seansına ihtiyacınız olabileceğini unutmamanız önemlidir.

Evde kendin yap sarı saç rengi için, her zaman evde saç rengi kitinizdeki talimatları izlemelisiniz. Açık sarı bir ton hedefliyorsanız veya başlangıç temel renginiz koyuysa, saçınızı açmanız gerekecektir. Koyu kahverengi saçlar için ideal olan ve saçınızı sekiz seviyeye kadar açabilen L’Oréal Paris Feria Hyper Platinum Advanced Lightening System Bleach’i deneyin.

Kahverengiden Sarı Saça Geçiş Ne Kadar Sürer?

Esmerden sarı saça geçişinizin ne kadar süreceği büyük ölçüde başlangıçtaki temel renginize bağlıdır. Açık kahverengi bir temeliniz varsa, bir ila iki seansta bunu yapabilirsiniz, bu da bir ila iki ay kadar sürebilir. Koyu kahverengi bir temelle başlıyorsanız, iki ila dört ay arasında bir süre gerçekçi bir zaman çizelgesidir. Saçınızın ağartma seansları arasında (yaklaşık dört ila altı hafta) iyileşmesi için yeterli zaman vermek istersiniz, bu nedenle bir zaman çizelgesi oluşturmaya çalışırken bunu aklınızda bulundurun.

Kahverengi Saç Nasıl Sarıya Boyanır

Evde kahverengiden sarıya geçmek için saç tellerinizi tamamlayacak doğru sarı tonunu seçmek isteyeceksiniz. İşte göz önünde bulundurmanız gereken birkaç seçenek.

Açık Kahverengi Saçtan Sarı Saça Nasıl Geçilir?

Açık kahverengi saçlarınız varsa, sarışın olmak için temel renginizi bir veya iki seviye yükseltmeniz gerekecektir. Saçınızın rengini açarak sarı boya için daha uygun bir temel renk haline getirmek için bunun yapılması gerekir. Saç sihrini gerçekleştirmek için muhtemelen iki seansa ihtiyacınız olacaktır, ancak (sizin için şanslı) kahverengiden sarı saça geçmeniz çok uzun sürmeyecektir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir renk yelpazesi arıyorsanız, sekiz haftaya kadar canlı kalan uzun ömürlü, yüksek parlaklıkta saç rengi sunan L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Permanent Hair Color serisine göz atın.

 

Koyu Kahverengi Saçtan Sarı Saça Nasıl Geçilir?

Koyu kahverengi saçlarınız varsa, sarıya geçiş biraz sabır gerektirecektir, ancak tamamen yapılabilir. Saçınızı kuaförde boyatıyorsanız, saç dönüşümünüz için kesinlikle birkaç randevu almanız gerekecektir ve evde yapıyorsanız, saç tellerinizi birkaç kez ağartmanız gerekebilir. Bunu arka arkaya günlerde yapamayacağınızı unutmayın – saçınızı gerekli yağ ve nemden mahrum bırakmamak için ağartma seansları arasında saçınıza zaman tanımalısınız. Bekleme süresi saçınızın özel ihtiyaçlarına ve durumuna bağlı olacaktır, ancak ne kadar uzun süre bekleyebilirseniz (yaklaşık dört ila altı hafta), saçınız için o kadar iyi olur.

Beklerken, bir sonraki açıcı seansınızdan önce saçınızı güçlendirmeye yardımcı olmak için protein maskeleri uygulayın. Herhangi bir hasarı güçlendirmek ve düzeltmek için proteinler içeren onarıcı bir konsantre ile formüle edilen L’Oréal Paris Elvive Total Repair 5 Power Restore Multi-Use Treatment’ı deneyin.

Renk konusunda ise L’Oréal Paris Excellence Créme Kalıcı Üçlü Koruma Saç Rengi serisi koyu baz renkler için mükemmel bir seçimdir çünkü saçı renklendirirken koruyan ve aynı zamanda yüzde 100 gri kapatma sağlayan bir keratin kompleksi ile formüle edilmiştir. Kök bakımını en aza indirmek için kalıcı bir saç rengi arıyorsanız, L’Oréal Paris Superior Preference Balyaj Evde Röfle Kitini deneyin. Bu evde balyaj kiti, balyaj röfle ile eşanlamlı olan elle boyanmış vuruşları taklit etmek için hassas bir aplikatör içerir.

 

Yorum yapın