Soğuk Demleme Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Balkabağı baharatından karamelli latteye, kahveden ilham alan bir saç renginden daha iyi bir şey yoktur. En sevdiğiniz kahve dükkanının menüsünde yer almaya layık olan favorilerimizden biri de soğuk demleme saçlardır. Bu saç rengi trendini kendiniz için nasıl deneyeceğinize ve saçınızın tüm sezon boyunca demlenmiş gibi güzel görünmesini sağlamak için saç bakım rutininizi nasıl değiştireceğinize dair adım adım eğitimimiz için okumaya devam edin.

Soğuk Demleme Saç Nedir?

Cold brew hair, en sevdiğiniz soğuk kafeinli içeceği taklit eden, denenmesi gereken bir saç rengi trendidir. Renk tekniği, kahveyi bir miktar süt ve buzla karıştırdığınızda ortaya çıkan güzel renk karışımlarına benziyor. En iyi yanı ise bu görünümün tıpkı kahveniz gibi tamamen kişiselleştirilebilir olması.

Kahvenizi sade içiyorsanız, soğuk demlemeniz muhtemelen erimiş buzdan kaynaklanan kırmızımsı tonlarla daha koyu olacaktır. Kahvenizi bol süt ve şekerle içiyorsanız, cold brew’unuz kesinlikle hafif ve tatlı olacaktır. Hangi soğuk demleme tonunun saç rengi dönüşümünüze ilham vereceği tamamen size kalmış.

Cold Brew Saçın Hangi Tonu Sizin İçin Uygun?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, soğuk demleme saç tamamen özelleştirilebilir ve istediğiniz herhangi bir tonu seçebilirsiniz. Saç renginizi kahve siparişinizle eşleştirmeyi veya renginizi cilt tonunuzla koordine etmeyi tercih edebilirsiniz – ikincisi bizim tavsiyemiz olacaktır.

Bir saç rengine karar verirken akılda tutulması gereken iyi bir kural, cildinizin alt tonlarının tersi alt tonlara sahip bir renk seçmektir. Bu, sıcak alt tonlara sahipseniz, daha soğuk tarafta bir saç rengi seçin veya tam tersi anlamına gelir. Alt tonlarınızın ne olduğundan emin değilseniz, damarlarınıza bakın. Damarlarınız mavi veya mor ise soğuk alt tonlara sahipsiniz demektir. Eğer yeşilse, sıcak alt tonlara sahipsiniz demektir.

Saç Demi Rengi Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Bu saç renginin en iyi bir profesyonel tarafından yapılabileceğini unutmayın. Kendin yap saç rengini sevsek de, eğitimli bir göz, nihai soğuk demleme tonunuzu oluşturmak için vurguları ve düşük ışıkları ustalıkla yerleştirebilir, ayrıca istediğiniz gölgenin cilt tonunuza uyup uymayacağını size bildirebilir.

Doğal olarak koyu renk saçlara sahipseniz, istediğiniz rengi elde etmek için saçınızın bazı bölümlerini ağartmanız gerekeceğini unutmayın. Başlangıç renginiz ne olursa olsun, bu saç rengi köklerinizin ağartılmasını veya renklendirilmesini gerektirmez, bu da rötuşlar arasında daha fazla zaman geçirebileceğiniz anlamına gelir.

Evde Soğuk Demleme Saç Nasıl Yapılır

Yine de evde bu görünümü elde etmek istiyorsanız, L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Permanent Hair Color veya L’Oréal Paris Feria gibi soğuk demleme renginde bir saç röfle kiti alın. Özel kitinizle birlikte verilen talimatları izleyin (kitten kite değişebilir) ve kendin yap kafeinli bir renk için saçınıza röfle yapın.

Cold Brew Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Her yeni saç renginde olduğu gibi, boyalı saçlar için güvenli olan saç bakım ürünlerini kullanmak istersiniz. L’Oréal Paris EverPure Sülfat İçermeyen Onarıcı ve Koruyucu Şampuan ve L’Oréal Paris EverPure Sülfat İçermeyen Onarıcı ve Koruyucu Saç Kremini deneyin. Bu temizleyici ürünler saçlarınıza güç ve parlaklık kazandırmaya yardımcı olur.

Saçınıza ekstra bakım yapmak için, L’Oréal Paris Le Color One Step In-Shower Toning Gloss gibi bir saç parlatıcısı kullanarak saçınızın parlaklığını ve tonunu koruyun. Kullanımı kolaydır, duştayken nemli saça uygulayın ve parlak bir saç için 15 dakika sonra durulayın.

Yorum yapın