Uzun Saçlar için En İyi Düğün Saçı Modelleri

Düğün sezonu büyülü bir zamandır. İster yakında düğün koridorunda yürüyecek olun, ister sadece düğün günü için ilham arıyor olun, gelin güzelliği görünümünüze karar vermek geçiştirilecek bir şey değildir. Görünümünüz söz konusu olduğunda, doğru gelinliği seçmek önemlidir, ancak aynı derecede önemli olan bir diğer husus da düğün günü saçınızdır. Basamaklı bukleler ve doğal örgülerden karmaşık kabarıklıklara ve daha fazlasına kadar pek çok düğün saçı seçeneğiyle, uzun saçlarınız olsa bile boyunuza uygun olanı bulmanın bunaltıcı olabileceğini anlıyoruz.

 

Düğün gününüzde hangi saç modelini giymeye karar verirseniz verin, kesin olan bir şey var: Koridorda yürürken, fotoğraflara poz verirken ve gece boyunca arkadaşlarınız ve ailenizle dans ederken güzel görünmek istiyorsunuz. Stresinizi biraz olsun azaltmak için, aşağıda düğün sezonu için 11 uzun saç modelini paylaşıyoruz.

Uzun Saçlar İçin En İyi Düğün Saçı Modeli Nedir?
Uzun saçlarınız için en iyi düğün saç modeli, kendinizi en güvenli ve güzel hissettiren saç modelidir. İşte size bu konuda yardımcı olacak uzun saçlar için 11 düğün saçı modeli.

1. Boncuklu Saç Bandı ile Gevşek Dalgalar

Romantik gevşek dalgalar, büyük gününüz için pişman olmayacağınız zarif ve zamansız bir stildir. Saçınızı fön makinesiyle kurutmadan önce nemli saç tellerine L’Oréal Paris Advanced HairstyleBOOST IT Volume Inject Mousse gibi bir köpük uygulayarak saç tellerinize biraz doku katın. Saçınız kuruduktan sonra, büyük bir saç maşası ile gevşek bukleler ekleyin.

Doğal dalgalarınızı güçlendirmek istiyorsanız, nemli saçınıza L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Non-Stop Dreamy Curls Durulanmayan Saç Kremi ile şekil verin. Formülündeki hyaluronik asit ve hint yağı saçınızı ağırlaştırmadan bukleleri veya dalgaları nemlendirir, şekillendirir ve belirginleştirir. Gelinlere özgü bir dokunuş için dekoratif bir saç bandı ile görünümü tamamlayın.

2. Süslemeli Fransız Örgüsü

Eğer saçınızı yukarı kaldırmayı seviyorsanız, Fransız örgüsü saçınızı yüzünüzden uzak tutarken uzun saç boyunuzu da gösteren şık ve basit bir modeldir. Saç çizgisinde, saçın dört inçlik bir bölümünü toplayın, üç eşit bölüme ayırın ve saç uçlarına ulaşana kadar tüm saçları ekleyerek saç tellerinizi Fransız örgüsü yapmaya başlayın. Örgüyü bir saç bağıyla sabitleyin ve tüm görünümü yükseltmek için örgü boyunca süslü saç tokaları yerleştirin. Bitmiş stili, her şeyi yerinde tutmak için L’Oréal Paris Elnett Satin Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi – Kokusuz ile hafifçe buğulayarak ayarlayın.

 

3. Yüksek At Kuyruğu

Büyük gününüz için yüksek bir at kuyruğu ile yanlış yapamazsınız çünkü zamansız, şık ve minimum rötuşla tüm gün kolayca yerinde kalabilir. Köklerinize L’Oréal Paris Studio Line Clean Gel gibi az miktarda saç jölesi ekleyin, ardından saç tellerinizi geriye, başınızın üst kısmına doğru fırçalayın ve bir saç bağıyla sabitleyin. Son dokunuş olarak, küçük bir parça saç alın ve saç bağını gizlemek için at kuyruğunuzun tabanına sarın.

Kıvırcık saçlarınız varsa, buklelerinizi şekillendirmek ve parlaklığı artırmak için L’Oréal Paris Everpure Sülfat İçermeyen Simply Clean Curl Cocoon Creme’i at kuyruğunuzun uzunluğu boyunca uygulayın.

4. Modern Balerin Topuzu

Daha sade ama zamansız bir görünüm tercih ediyorsanız, belki de büyük gününüz için bir balerin topuzu düşünmelisiniz. Balerin topuzu şık ve temiz olmasıyla bilinir, bu nedenle saç tellerinizi daha yönetilebilir ve pürüzsüz hale getirmek için bir gece önce bir saç maskesi kullanmanızı öneririz. L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Savior Fiber Mask, Paraben-Free’yi seviyoruz çünkü güçlü ve sağlıklı görünen saçlar için uzun boyunuzu geri kazandıran kolajen peptitler içeriyor. Topuzunuzu oluşturmak için alçak bir at kuyruğu oluşturun ve uzunluğunu gevşek bir örgü haline getirin. Örgüyü at kuyruğunuzun tabanının etrafına sarın ve tel tokalarla sabitleyin.

5. Eski Hollywood Dalgaları

Bu göz alıcı düğün saç modelinin büyük gününüzde en iyi şekilde dalgalar yaratacağından emin olabilirsiniz. Basit ama çarpıcı olan bu görünüm, güzel ısısız bukleler oluşturmak için klasik bir bukle saç modeliyle başlar. İpek bir presle deneyin ve muhteşem uzunluğunuzu gösterin.

6. Yandan Süpürülmüş Örgü

Tuhaf bir düğün görünümü için, yandan süpürülmüş örgü kolay elde edilir, rahat ve güzeldir. Saçınızı örmeden önce, saçınıza biraz tutuş kazandırmak için saç tellerinize biraz Elnett Satin Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi – Kokusuz sıkın. Ardından saçınızı her iki tarafa doğru fırçalayın, üç eşit parçaya ayırın ve örmeye başlayın. Örgüyü bitirdiğinizde, bir saç bağı veya fiyonkla sabitleyin. Parmaklarınızı kullanarak örgüyü açın ve görünümü tamamlamak için örgü boyunca süslü klipsler veya çiçekler eklemekten çekinmeyin.

7. Süslemeli Kutu Örgü

Kutu örgüler her uzunlukta, özellikle de uzun saçlarda harika görünür. Düğün gününüz için koruyucu stilinizle yaratıcı olun ve sonucu canlandırmak için çiçekler, yapay elmaslar veya inci iğneler gibi birkaç gelin cazibesi unsurunu dahil etmeyi deneyin.

 

8. Hacimli Bukleler

Nikahınızı kabarık, parlak ve hacimli buklelerle kutlayın. Bu stil herkese yakışır, şıktır ve özellikle uzun saçlara çok yakışır. Saçınıza fön çekmeden önce, saç tellerinizi L’Oréal Paris Everpure Sülfatsız Ağırlıksız Fön Astarı, Isı Koruyucu ile hazırlayın. Bu ısı koruyucu saçınızı pürüzsüzleştirir, kabarma kontrolü sağlar ve saç tellerinizi sıcak aletlerden korurken stilinizi uzatır. Saçınızı kıvırdıktan sonra, L’Oréal Paris Elnett Satin Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi – Renk İşlem Görmüş Saçlar’ı sıkarak stilinizi gevrek veya yapışkan bırakmadan yerinde sabitleyin.

9. Yarı Yukarı, Yarı Aşağı

Düğününüz için saçınızı açık mı yoksa kabarık mı yapacağınıza karar veremiyorsanız, yarı açık yarı kapalı bir stile ne dersiniz? Bu ruhani saç modeli narin ve büyüleyici; bu da onu rüya gibi beyaz elbiseniz için mükemmel bir tamamlayıcı yapıyor. Tüm saç tipleri ve dokuları ile uyumludur ve saçınızı yüzünüzden uzak tutarken uzun saçlarınızı gösterme şeklini seviyoruz. Yarı yukarı stilinizi oluşturduktan sonra, saçınızı yumuşak ve parlak hale getirmek için L’Oréal Paris Everpure Sülfatsız Simply Clean Sheer Oil’i saç boyunuza sürün.

10. Şık, Düz Saçlar

Modern ve minimal şeyleri seven gelinler için büyük gününüzde düz ve şık bir saç modeli deneyin. Saçınızı şekillendirmeye başlamadan önce L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Frizz Killer Serum Leave-In gibi pürüzsüzleştirici bir serum uygulayın. Bu, kabarmayı azaltmaya yardımcı olur ve ısı koruyucu olarak iki katına çıkar, böylece görünümü tamamlamak için düzleştiricinize ulaştığınızda saçınızın bakımlı olduğunu bilirsiniz.

11. Düşük Chignon

Chignon’lar iyi bir nedenden dolayı düğün saç modelidir: zamansızdırlar ve saçınızı yüzünüzden uzak tutarlar, böylece çarpıcı gelinliğinize odaklanabilirsiniz. Klasik topuzun şık bir varyasyonu olan bu bükülmüş stil, düğün günü görünümünüze sofistike ve şık bir hava katar. Sade bir chignon ve minimal aksesuarlarla devam edin ya da ekstra bir cazibe için cilalı kabarıklığınıza çiçekler veya ışıltılı aksesuarlar ekleyin.

Yorum yapın