Dermatologlardan Yaşlanma Karşıtı Sırlar

Dermatologlardan Yaşlanma Karşıtı Sırlar. Cildinizin altın yıllarınızda da muhteşem görünmesini sağlamanın yollarını herkesten daha iyi bilen bir grup insan varsa, o da dermatologlardır. Cildin tüm inceliklerini öğrenmiş olan bu kişiler, hangi bileşenlerin en iyi sonucu verdiğini ve bazı yaşlanma karşıtı sırlar suçlularının nasıl tahribata yol açabileceğini bilirler.

Ciltlerinin genç görünmesini sağlamak için kişisel olarak uyguladıkları ilginç cilt bakım sırlarını paylaşmaktan mutluluk duyan birkaç kişiye ulaştık. Bu ipuçları, günlük temizlik, nemlendirici ve SPF uygulamasını içermesi gereken temel bir cilt bakım rutinini geliştirmektedir.

Nemli Cilde Hyaluronik Asit Uygulayın

Temizledikten sonra ve nemlendirici bir krem uygulamadan önce, nemli cildinize hyaluronik asit bastırmak için bir saniyenizi ayırın. Yakın zamanda #SkinTok’ta “cilt seli” olarak yeniden markalaştırılan bu numara, ciddi bir nemlendirme dozu sağlar.

Boca Raton ve West Palm, Fla’daki Rendon Center’da kurul sertifikalı bir dermatolog olan Bertha Baum, “Kuru cilde uygulandığında, hyaluronik asit cildin nemini alabilir” diyor. “Cildin ıslak olması hidrasyonun desteklenmesini sağlar.”

Her Sabah Antioksidan Uygulayın

Serbest radikal hasarı erken yaşlanma karşıtı sırlar sonucu belirtilerine neden olmasıyla ünlüdür ve antioksidanlar cildinizin buna karşı en iyi savunmasıdır.

New York’taki MDCS Dermatoloji’de dermatoloji ve dermatopatoloji alanında çift kurul sertifikalı olan Brendan Camp, “Serbest radikaller DNA, lipidler ve protein gibi hücresel yapılara zarar verebilir ve ince çizgilerin, kırışıklıkların ve koyu lekelerin oluşumuna katkıda bulunabilir” diyor. “Antioksidanlar serbest oksijen radikallerini nötralize eder.”

Campan’ın favorisi C vitamini çünkü serbest radikal hasarının etkisini en aza indirmeye yardımcı olurken cildi aydınlatıyor ve kolajen üretimini artırıyor.

Yaşlanma Karşıtı Sırlar Rejiminize Reçeteli Bir Retinoid Ekleyin

Çok az cilt bakım bileşeni retinoidler kadar ilgi görmüştür ve yaşlanma karşıtı yeteneklerine dair kanıtlar çok fazladır.

Cildinizin içeriğe alışabilmesi için hafif, reçetesiz satılan bir retinol ile başlamalısınız, ancak konuştuğumuz dermatologlar nihai hedefin reçeteli bir retinoide doğru ilerlemek olduğunu söylüyor. Gerçekten de en büyük getiriyi göreceğiniz yer burasıdır. “Serumunuzu uyguladıktan sonra, her zaman üstüne retinol uygulamanızı tavsiye ederim. Bu işlem hidrasyon ve hücre döngüsünü destekler” diyor Dr. Baum.

Ellerinizi Güneş Hasarından Koruyun

Yaşlanma karşıtı dünyada neredeyse tüm dikkatler yüz üzerinde toplanıyor. Genel olarak konuşursak, en iyi yaşlanma karşıtı sırlardan biri cildinize tepeden tırnağa bakım yaptığınızdan emin olmaktır. Buna elleriniz de dahildir.

Dr. Camp, “Eller, güneş lekeleri ve kırışık cilt gelişimi gibi yaşlanma karşıtı sırlar belirtileri gösterebilen kronik güneşe maruz kalan vücudun bir parçasıdır” diyor. Ellerinize her zaman güneş kremi uygulayın. Ayrıca Dr. Camp, “İşe gidip gelirken elleri camdan geçebilen ve erken yaşlanmaya katkıda bulunan UVA ışınlarından koruyacak sürüş eldivenleri giymeyi düşünün” diyor.

Saç Dökülmesinin İlk Belirtilerinde Minoxidil’e Başlayın

Minoxidil, hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesini önlemeye ve tersine çevirmeye yardımcı olabilecek güçlü bir bileşendir. Saç seyrelmesi insanların yaşlandıkça karşılaştıkları yaygın bir sorundur, bu nedenle yüzümüze yaptığımız gibi burada da yaşlanma karşıtı sırlar geciktirmeye odaklanmak mantıklıdır.

New York Medical College’da dermatoloji bölümünde yardımcı doçent ve klinik araştırma direktörü olan Shoshana Marmon, MD, PhD, “Minoxidil saç köklerinin büyüme fazını artırarak ve kafa derisine kan akışını artırarak daha kalın ve sağlıklı saçların büyümesini teşvik ederek çalışır” diyor. Saç dökülmesini fark eder etmez minoksidile başlamanın sonuçları görmek için çok önemli olduğunu da ekliyor. Sonuçları korumak için düzenli olarak kullanılması gerektiğinden tutarlılık da önemlidir.

Gözleri Açmak için Upneeq Damla Kullanın

Ağır veya sarkık göz kapaklarınız varsa (pitozis) veya gözlerinizin eskisi kadar canlı olmadığını fark ettiyseniz, Dr. Baum Uqneeq göz damlası için aday olabileceğinizi söylüyor.

FDA onaylı bu yeni tedavi, göz kapaklarını gerdirmek istemeyen ancak yine de hafif sarkıklık sorunu yaşayan kişiler için harika bir çözüm. “Upneeq, gözlerin daha geniş görünmesini sağlamak için etkinliklerden önce kullanılabilecek harika bir ürün. Ayrıca makyaj altında tazelenmiş bir görünüm sağlar” diyor Dr. Baum.

Boynunuza ve Göğsünüze Biraz Sevgi Gösterin

Dikkat edilmesi gereken bir diğer bölge de yüze kıyasla daha ince bir cilde sahip olan boyun ve göğüs bölgesidir. Bu da onu yaşlanma belirtilerine karşı daha hassas hale getirir. Buna bir de sıklıkla güneşe maruz kaldığı gerçeği eklendiğinde, erken yaşlanma karşıtı sırlar için bir reçete elde etmiş olursunuz.

Dr. Camp, “Boyun, yüz ile bitişik olmasına rağmen, yaşlanma karşıtı sırlar ele alınırken genellikle göz ardı edilir” diyor. “Boyun serumları veya kremleri kolajen üretimini artırmaya ve boyun cildinin elastikiyetini korumaya yardımcı olurken derin kırışıklıkların oluşmasını da önler.” Buraya da güneş kremi sürmeyi unutmayın.

Yorum yapın