Yaz Makyajından Sonbahar Makyajına Geçiş Yapmanıza Yardımcı Olacak 6 Makyaj Trendi

Yaz mevsimini seviyorsanız, muhtemelen sona erdiği için üzgünsünüzdür. Ancak, her yeni sezonla birlikte makyaj rutininizi değiştirmek için yeni fırsatlar doğar. Yılın herhangi bir zamanında herhangi bir makyaj stilini kullanabilseniz de, sonbahar, bu yaz trend olan ten renginden ilham alan makyajın aksine daha derin tonları ve daha cesur görünümleri tercih etme eğilimindedir. Makyaj rutininizi renklendirmek istiyorsanız, okumaya devam edin çünkü makyajınızı yazdan sonbahara taşımak için yapabileceğiniz kolay değişiklikleri paylaşıyoruz.

Bronzlaştırıcı Yerine Allığı Vurgulayın

Cildinize bronz ve ışıltılı bir görünüm vermek için iyi bir bronzlaştırıcı gibisi yoktur. Ancak sonbaharda daha cesur bir allık tercih etmek sadece yüzünüze renk ve boyut katmakla kalmaz, aynı zamanda serin havadan aldığınız kızarıklığı da andırır. Bu nedenle, hafif bir bronzlaştırıcı katmanı uygulayın -ya da hiç uygulamayın- ve ardından yanaklarınızın elmacıklarına biraz allık sürün ve kalkık bir görünüm için şakaklarınıza doğru yukarı doğru süpürün. Sonbahara daha da uygun hale getirmek için kehribar veya bordo gibi derin bir toprak tonunu veya ısırılmış, dut rengini deneyin.

Doğal Göz Farını Dumanlı Tonlarla Değiştirin

Işıltılı makyaj trendleriyle dolu bir yazın ardından, doğal göz farını biraz daha cesur bir şeyle değiştirmek, makyaj konusunda yeniden yaratıcı olmanız için size ilham vermek için ihtiyacınız olan şey olabilir. Derin, dumanlı göz farı sonbahar için uygundur ve özelleştirilebilir, bu nedenle ultra dramatik göz farı konfor alanınızın dışındaysa endişelenmeyin. Tam bir dumanlı göz oluşturabilir ya da derin farları kirpik çizginizde karıştırarak gölge eyeliner oluşturabilirsiniz.

Kalın Eyeliner Tercih Edin

Yaz makyaj rutininiz kapıdan çıkmadan önce renkli serum ve bir kat maskara uygulamaktan ibaretse, bu sonbaharda grafik eyeliner ile gözlerinizle oynayarak bunu değiştirin. Cesur göz makyajı temasına uygun olarak, sonbahar mevsimi grafik eyeliner trendine derin bir dokunuş yapmak için mükemmel bir zaman. L’Oréal Paris The Super Slim Liquid Eyeliner gibi klasik bir siyah likit eyeliner ile grafik eyeliner görünümleri yaratabilir.

Dudak Parlatıcısını Pigmentli Rujla Takas Edin

Sıcak aylarda makyajsız bir görünümden yanaysanız, şeffaf bir dudak parlatıcısı tercihiniz olabilir. Şimdi, dudaklarınıza renk katmak için derin, vamp ve toprak tonlarındaki rujlarınızı çıkarmanın zamanı geldi. Gözlerinizde cesur davranıyor ve görünümünüzü dengelemek için dudaklarınızda dramatik bir şey istemiyorsanız, orta nude bir ruj seçebilirsiniz.

Yorum yapın