Yıpranmış Saçlarınızın Yıkama Rutinini İyileştirmeye Uygun Hale Getirme

Ağartma, boya ve yıkatma sonrası şekillendirme saç rutinlerimizin çoğunda yaygındır. Bu saç işlemlerini ara sıra kullanmak sorun olmasa da, üçünü bir arada sık sık uygulamak saçın ciddi şekilde hasar görmesine giden hızlı bir yoldur. Isı veya ağartıcı nedeniyle yıpranmış saçlar hiç eğlenceli değildir. Saç uçlarında hafif bir kırılma şeklinde kendini gösterebileceği gibi (ki bu yüzden rutin saç kesimi çok önemlidir), saç kırılması gibi çok daha ciddi bir durum olarak da ortaya çıkabilir.

Yıpranmış saçlara sahip olduğunuzda, özellikle de ne sıklıkta yıkamanız gerektiği gibi basit bir konuda nasıl bakım yapacağınızı bilmek önemlidir.

Yıpranmış Saçlar Ne Sıklıkta Yıkanmalıdır?

Ciddi derecede yıpranmış saçları (kırılma, kırılgan uçlar ve aşırı kuruluk olan saçlar) haftada en fazla iki kez yıkayın. Yıpranmış saçlarınızı çok yağlanmadan haftada bir kez yıkayabiliyorsanız, o zaman haftada bir kez yıkamayı hedefleyin. Yıpranmış saçlarınızı ne kadar az yıkarsanız o kadar iyidir.

 

Yıkamalar arasındaki süreyi uzatmak için, sarışınlar veya kızıllar için L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Sarı Saçlar için Renkli Kuru Şampuan veya esmerler için L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Kahverengi Saçlar için Renkli Kuru Şampuan gibi bir kuru şampuanı rutininize ekleyin. Renkli formül saçınızda beyaz kalıntı bırakmadan yağlı kökleri temizler.

Yıpranmış Saçları Fırçalamak Sorun Olur mu?

Aşırı dolaşmaya eğilimliyseniz, tarağınıza uzanmadan önce saçınıza L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız 21’i 1 Arada Renk Bakım Spreyi, Durulanmayan gibi saçı açan ve pürüzsüzleştiren bir bakım uygulayın.

 

Aşırı Yıpranmış Saçlara Nasıl Bakım Yaparsınız?

Yıpranmış saç tellerinizi ele almak için saç bakım rutininizi değiştirmeye gelince, saçınızı onarmaya ve nemlendirmeye odaklanan ürünleri ve uygulamaları dahil edin.

1. Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Saç Sistemi Kullanın

Kırılgan uçlara ve kuruluğa sahip aşırı işlem görmüş saçlarınız varsa, L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Bağ Güçlendirici Şampuan Öncesi Bakım, L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Bağ Onarıcı Sitrik Asitli Şampuan ve L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Bağ Onarıcı Sitrik Asitli Saç Kremini deneyin. Bu üç parçalı sistem daha pürüzsüz, daha sağlıklı saçlar için sitrik asit içerir ve zayıf saç bağlarını yeniden inşa etmek için saç korteksine nüfuz etmeye çalışır. Yıkamadan önce şampuan öncesi bakımı kullanın ve her zamanki gibi şampuan ve saç kremi ile devam edin.

2. Saçınızı Her Yıkadığınızda Maske Yapın

Saç telleriniz ciddi şekilde hasar gördüğünde, saçınızı her yıkadığınızda maske uygulayın. En iyi seçim L’Oreal Paris Elvive Total Repair 5 Power Restore Multi Use Treatment’dır çünkü saçı güçlendirmek için proteinlerle onarırken gelecekteki hasarları da önler.

 

3. Boyunuzu Nemlendirin

Yıpranmış saçlar kuru olma eğilimindedir çünkü renk işlemleri, ağartıcı ve ısıyla şekillendirme saçtaki nemi alır. Düz saçlarınız varsa, yukarıda bahsedilen L’Oréal Paris Elvive Hyaluron + Plump Moisture Plump Serum, Paraben-Free gibi günlük nemlendirici bir serumla saç tellerinize yeniden nem katın.

 

Dalgalı veya kıvırcık saçlarınız varsa, ürün birikimi yaratmadan bukleleri hafifçe yeniden nemlendirmek ve yeniden şekillendirmek için hyaluronik asit ve hint yağı ile formüle edildiği için L’Oréal Paris Elvive Dream Lengths Curls Refresh & Reshape Leave-In Spray kullanın.

 

Bakımı ıslak veya kuru saça sıkın ve nemi hapsetmek için L’Oréal Paris EverPure Sulfate Free Simply Clean Sheer Oil gibi bir saç yağı ile devam edin. Saç diplerinizin yağlanmasından endişe ediyorsanız, ürünü saç diplerinizden saç uçlarınıza doğru üç inç uygulayın.

Renginizi kontrol altında tutmak için mor şampuan kullanıyorsanız, mor şampuanınızı onarıcı bir şampuanla değiştirin ve haftalık mor maskeleme bakımı kullanın. L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Pirinç Karşıtı Mor Maske Bakımını seviyoruz çünkü yıpranmış saçları yoğun bir şekilde nemlendirirken pirinç rengini nötralize ediyor.

4. Sadece Isısız Stiller Giyin

Saçınız önemli ölçüde hasar görmüşse, düşünmeniz gereken son şey ona ısı uygulamaktır. Hasarın onarılması ve tersine çevrilmesi için çalışırken, gece boyunca plaj dalgaları ve örgüler gibi ısısız stillere bağlı kalın. Düz saçlarınız varsa, ıslak saç tellerinizi L’Oréal Paris EverPure Sulfate Free Simply Clean Midnight Color Care Serum gibi bir serumla hazırlayın ve uyurken gevşek dalgalar oluşturmak için saçınızı iki eşit örgü şeklinde örün.

 

Dalgalar ve bukleler için, saç tellerinizi çekiştirmeden fazla nemi almak için bir tişörtle dallarınızı yerleştirin ve L’Oréal Paris Dream Lengths Curls Non-Stop Dreamy Curls Durulanmayan Saç Kremi gibi besleyici bir durulanmayan saç kremi ile devam edin. Hyaluronik asit içeren formül buklelerinizi nemlendirirken elektriklenmeye ve neme karşı da korur.

5. Rutin Trimlerden Kaçınmayın

Hasarlı uçları kestikten sonra saçınızı uzatmaya odaklanabilirsiniz. İlk saç kesiminizden sonra, kırılmaya yol açabilecek kuru, kırılgan ve kırık uçları gidermek için her altı ila sekiz haftada bir rutin bir kesim veya saç tozu almayı tercih edin.

Yorum yapın