Espresso’dan Esinlenen Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Bu saç tonu sabah içtiğiniz kahvenize benziyor, süt veya kremayı unutmayın.

Yetişkin olmanın en önemli kısımlarından biri, günü atlatmaya yetecek kadar kahve aldığınızdan emin olmaktır. Öyleyse neden kafeinli içeceklere olan sevginizi java benzeri bir kahverengi saç tonuyla saç renginize kadar genişletmiyorsunuz? Espresso saç renginden bahsediyoruz. Kulağa oldukça lezzetli geliyor değil mi?

Bu Joe tonunu benimsemek için banyonuza veya salonunuza gitmeden önce, bu saç rengi trendinin neyle ilgili olduğunu bilmeniz gerekir. Evde doğru kalıcı saç rengini seçmekten, kahverengi yelenizi korumanıza yardımcı olacak en iyi saç bakım ürünlerini bulmaya kadar, espresso kahverengi saçlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Espresso Saçı Nedir?
Espresso saçının nasıl elde edileceğine dair bilgileri vermeden önce, bu saç renginin neye benzediğini bilmeniz gerekir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu kahve rengi ton, soğuk tonlu bir başyapıt yaratmak için bir araya gelen kahverengi ve siyah notalarıyla tamamlanıyor. Karanlık tarafta yürüyüş yapmak isteyen herkes için çarpıcı bir seçenek olan espresso rengi, daha güzel bir görünüm için saç tellerinize doğru miktarda derinlik katacaktır.

Saçınızı Espresso Kahveye Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Gökkuşağı renginden ilham alan saç renklerinin veya mücevher tonlarındaki renk tonlarının aksine, espresso saç rengini seçmek nispeten kolay olmalıdır. Doğal olmayan renklerin elde edilmesi oldukça fazla çalışma gerektirse de, espresso kahvesi saç oluşturmak, herhangi bir renk açmaya gerek olmayacağı göz önüne alındığında, tabii ki siyah saç veya başka bir çok koyu renk tonuyla başlamadığınız sürece, bu gerekli değildir.

Aklınızda bulundurmanız gereken şey, renk tonunun az bakım gerektirebileceğidir, ancak yine de kökleriniz büyüdüğünde düzenli rötuşlar yapmanız gerekecek ve ayrıca saç bakım rutininizi de değiştirmek isteyeceksiniz. boyama sonrası iş (bununla ilgili daha fazlası aşağıda).

Evde Espresso Saç Rengi Nasıl Gidilir?
Espresso saç rengi elde etmek, siyah ve kahverenginin zirvesinde yer alan mükemmel kalıcı saç rengi kutusunu bulmaya bağlıdır. Doğru tonu bulmakta zorlanıyorsanız, Soğuk Koyu Kahve, Soğuk Koyu Kahve renklerindeki L’Oréal Paris Superior Preference Solmaya Karşı Parlak Kalıcı Saç Boyasını veya L’Oréal Paris Excellence Crème Kalıcı Üçlü Korumalı Saç Boyasını arayın. Koyu Kül Kahvesi. Bu üç soğuk tonlu espresso kahverengi saç rengi seti, saç hedeflerinizi hayata geçirmek için mükemmeldir.

Hangi kiti seçerseniz seçin, verilen talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu, beklediğiniz sonuçları görmenizi sağlayacaktır.

Espresso Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Daha önce de söyledik ve tekrar söyleyeceğiz; boyalı saçlar, onu en iyi durumda tutmak için özel bir bağlılık ve özen gerektirir. Boyalı saç bakımına kolay geçiş için aşağıdaki altı ipucunu izleyin.

1. Renk İşlemli Temizleme Sistemine Geçin
Eski şampuanınıza, saç kreminize ve diğer saç bakım ürünlerinize veda etmenin zamanı geldi. L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Parlatıcı Şampuan, pH Dengeli, L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Parlatıcı Saç Kremi, pH Dengeli ve L’Oréal Paris Sülfatsız İmzalı Maske, Renkli Bakım Saç Maskesini deneyin. Rengi bozmadan saça yoğun bir parlaklık ve parlaklık vererek, boyalı saç tellerinizi koruyun. Saçı derinlemesine nemlendirmek ve parlaklığını arttırmak için haftada bir veya iki kez saç kremi yerine saç maskesini kullanın.

2. Isıyı Kısın
Saçınızı sıcak suyla yıkamak harika hissettirebilir ancak saç renginiz için kesinlikle dünyadaki en iyi şey değildir. Aşırı sıcaklar saç tellerinizden esansiyel yağları sıyırarak saçınızın kuru ve donuk görünmesine neden olabilir. Sıcaklığı düşürün ve bunun yerine ılık suyla durulayın.

3. Isıya Karşı Koruyucu Kullanın
Boyalı saçlarınızı fönlemek, düzleştirmek veya kıvırmak istiyorsanız öncelikle L’Oréal Paris Sülfatsız Ağırlıksız Fön Astarı, Isıya Karşı Koruyucu gibi bir ısı koruyucu kullandığınızdan emin olun. Bu saç teli, saçınızı ısı hasarından korumak, parlaklığını korumak ve kabarmayı yatıştırmak için harikalar yaratarak espresso kahvesi saçlarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlar.

4. Doğal Dokunuzu Kucaklayın
Saçınıza şekil vermek için ısı aletleri kullanmanıza gerek yok. Mola vermek istediğiniz veya kapıdan zamanında çıkmak için acele ettiğiniz günler için, ısınmayan stilleri tercih edin. Dalgalı veya kıvırcık saçlarınız varsa L’Oréal Paris Advanced Hairstyle CURVE IT Elastic Curl Mousse gibi bir şekillendirme ürününe ulaşın. Nemli saça yumurta büyüklüğünde bir miktar uygulayın, kökten uca doğru sıkın ve bir gün bekletin. Saçınız kuruduktan sonra yumuşak ve kabarık buklelerle dolu bir yeleye sahip olacaksınız.

5. Saç Parlatıcısı Alın
Saç renginizin donuk görünmeye başladığını fark etmekten daha sinir bozucu çok az şey vardır. Espresso saçınızın canlı ve sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için L’Oréal Paris Le Color Gloss One Step In-Shower Toning Gloss gibi bir saç tonlama parlatıcısı kullanmayı düşünün. Pirinç rengini düzeltmek ve saç tellerinize yeni gibi görünen parlak bir görünüm kazandırmak için harikalar yaratır. Ne aşk değil?

6. Kökleri Geçici Olarak Gizleyin
Beğenin ya da beğenmeyin, bir süre sonra kökleriniz büyümeye başlayacak. Tam bir rötuş için zamanınız yoksa veya salona gidemiyorsanız paniğe gerek yok. Espresso yelenizin yeni kadar güzel görünmesine yardımcı olmak için Koyu Kahverengi L’Oréal Paris Magic Root Cover Up veya Koyu Kahverengi L’Oréal Paris Magic Root Precision Pen ile köklerinizi geçici olarak tamamen gizleyebilirsiniz.

Yorum yapın