Sonbaharın Yeni Trendi: Bakır Saç Rengi

Kızıl, kumral ya da kızıl saç renkleri şu sıralar revaçta. Bakır saç rengi trendinin geçen sonbahardan beri güçlü bir şekilde devam ettiğini görmek için sosyal medyada birkaç gezinti yapmak yeterli – kızıl saç renginin herkeste güzel görünmesi bunun nedenini açıklayabilir. Bakır saç rengi, spor yapabileceğiniz en parlak kızıl saç çeşitlerinden biridir. Turuncu ve kızıl tonlarıyla, sosyal medya fenomenlerinin, müzisyenlerin, ünlülerin ve “normal insanların” bu saç rengini kullanmasından da anlaşılacağı üzere, herkese yakışan göz alıcı bir renktir.

Bakır saç fantezinizi gerçekleştirmeye hazırsanız doğru yerdesiniz. Saç rengi fikirleri, rengi nasıl kendiniz yapacağınız ve yeni bakır renginizin bakımı için saç bakım rutininizi nasıl değiştireceğiniz de dahil olmak üzere bakır saç rengi hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Bakır Saç Nedir?

Bakır saç rengi, kızıl, kahverengi, bronz ve turuncu notaları içeren canlı, sıcak bir renk tonudur. Parlak, yeni bir kuruşun rengini andırır ve metalin canlılığını taşır. Kızıl saç ailesinin bir parçasıdır, ancak ortalama kumral tonundan kesinlikle daha fazla pop ve parlaklığa sahiptir.

Bakır Saçlar İçin Renk Uzmanınızdan Nasıl İstemelisiniz?

Kuaför randevunuz olduğunda, renk uzmanınıza tam olarak ne elde etmeyi umduğunuzu gösteren ilham verici bir resim götürmek her zaman iyi bir fikirdir. Buradan, bakır saç rengi elde etmek için farklı yöntemleri tartışabilir ve koyu bir baz ile başlıyorsanız ağartma gerekebileceğini aklınızda tutabilirsiniz.

Evde Bakır Saç Nasıl Elde Edilir?

Evde renklendirme konusunda tecrübeliyseniz, L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Permanent Hair Color in Intense Red Copper ile kızıl saç rengi trendini kendiniz yaratın. Bu evde saç rengi kiti, saçınızı bütünlüğünü koruyarak ışıltılı, solmaya meydan okuyan bir renkle dönüştürür. Bakırla vişnenin buluştuğu bir ton hedefliyorsanız, L’Oréal Paris Féria Multi-Faceted Shimmering Permanent Hair Color in Power Copper’ı deneyin.

Yeni tonunuzu elde ederken ele almak istediğiniz inatçı grileriniz varsa, yüzde 100 gri kapatma sağlayan L’Oréal Paris Excellence Creme Permanent Triple Protection Hair Color in Medium Reddish Blonde’u deneyin. En iyi sonuçları elde etmek için bakır saç boyası ile birlikte verilen talimatlara uyduğunuzdan emin olun.


4 Bakır Saç Rengi Fikri

Bakır renginizi tamamen cilt tonunuza ve tercihlerinize özel hale getirmek için, işte bakırın dikkate alabileceğiniz birkaç farklı versiyonu.

Açık Kumral Bakır

L’Oréal Paris Superior Preference Fade-Defying Shine Permanent Hair Color in 7LA Lightest Auburn ile TikTok akışınızdaki influencer’ların kullandığı açık bakır rengini elde edin. Bu açık bakır rengi canlılık ve parlaklık katıyor ve özellikle açık tenli kişilerde çok hoş görünüyor. Eğer bakır tonunu denemek istiyorsanız, bu muhteşem rengi evde de paraya kıymadan elde edebileceğinizi kanıtlasın.

Auburn Bakır

Bu kırmızımsı kahverengi ton, turuncu tonlardan çok kumral tonlara sahiptir. Hala canlı ve zengin, sadece klasik bir bakır tonundan biraz daha bastırılmış. Tüm cilt tonlarında, özellikle de sıcak alt tonlara sahip olanlarda güzel görünür.

Altın Bakır

Altın bakır, saçınıza parlaklık ve canlılık katmak için kırmızı ve turuncu bir taban boyunca örülmüş altın sarısı renk şeritleri içerir. Altın sarısı bakır bir sonuç hedefliyorsanız, doğal sarı bir temeliniz yoksa saçınızı ağartmanız gerekme ihtimali yüksektir.

Kahverengi Bakır

Kahverengi bakır, kırmızı ve turuncunun ağır dozda kahverengi tonlarla karışımıdır. Bu, rengi geleneksel bakırdan biraz daha ince yapar ve doğal olarak koyu bir tabana sahip olanlar için mükemmel bir seçimdir, çünkü elde etmek için daha az ağartıcı (varsa) gerekir.

Boyalı Saçlar İçin Şampuan ve Saç Kremi Kullanın

Saçınızı boyadıktan sonra, nazik ve renginizi korumak için bakır saç rengi formüle edilmiş saç bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Ayrıca saçınızı güçlendirecek bir ürün de kullanmalısınız çünkü sürekli boyama ve ağartma işlemlerinin kuruluk, saç kırılması ve kırık uçlar gibi ciddi sonuçları olabilir.

Saçınızı L’Oréal Paris Everpure Bağ Güçlendirici Şampuan Öncesi Bakım, Saç Kremi ile yıkayın. Bu üç parçalı bağlayıcı sistem, sık ağartma, saç boyama, kimyasal işlemler ve sıcak alet kullanımından kaynaklanan zayıf saç bağlarını yeniden inşa etmek için çalışır. Sitrik asit yardımıyla, onarıcı formül saç folikülünüzün iç kısmına (korteks olarak adlandırılır) nüfuz ederek mevcut hasarı onarmak ve gelecekte önlemek için içten dışa daha güçlü hale getirir.

Yorum yapın