Ahtapot Saç Kesimi Biraz Tuhaf Ama Biz Onu Seviyoruz

Son birkaç yılda, perde kakül ve kurt saç kesimi gibi saç modelleri TikTok’ta viral statüsüne ulaştı. Mega-popüler sosyal platform hem saç hem de makyaj trendlerine ev sahipliği yapıyor ve güzellik endüstrisi için ilham kaynağı olma konusunda hız kesmiyor. Bu gerçek, platformu kasıp kavuran ve internetin birçok köşesinde dikkat çeken son saç trendi ile açıkça ortaya çıkıyor: ahtapot saç kesimi. Her ne kadar ismi sizi bunun popülerliğini kazandığı kadar çabuk kaybedecek tuhaf bir modadan başka bir şey olmadığına inandırsa da, bizi dinleyin.

Ahtapot Saç Kesimi Nedir?

İsminin kendisi, hayal etmeye çalışırken kafanızın sekiz farklı yere gitmesine neden olabilir, ancak tamamen bir deniz canlısını andırmıyor ve bildiğimiz ve sevdiğimiz diğer saç stillerinden çok da farklı değil. Üstte çok sayıda kat ve altta ahtapot dokunaçlarını andıran daha ince, daha uzun katlarla karakterize edilen bu model, tüylü kesimin modern bir yorumu. Üst kısım hacimli ve yoğun katmanlıdır ve saç uzunluklarından oldukça belirgin bir şekilde ayrılır. Tonlarca doku, parçalı ve kıvrımlı uçlara sahiptir 一 ve çeşitli farklı saç tipleri ve uzunluklarında oluşturulabilir. Cesur ve sinirli bir görünüme sahip olan bu saç modeli, bir parça eterik tuhaflık da içeriyor.

Ahtapot Saç Kesimi Kimler İçin En İyisidir?

Ahtapot saç kesiminin sizin için uygun olup olmadığını merak ediyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. İlk olarak, saçınızın uzunluğunu dikkate alın. Görünümün tam etkilerini elde etmek için en azından omuzlarınızın hemen üstüne denk gelen orta boy saçlara veya uzun saçlara sahip olmanız gerekir. Saçınız çok kısaysa, katmanlar imza niteliğindeki “dokunaçlara” benzemeyecek ve kötü bir shullet gibi görünebilir. Hacimli bir stilden hoşlanıyorsanız, bu sizin için harika bir seçenektir çünkü katlar tonlarca hareket ve gövde yaratır.

Bu stilin bir diğer önemli bileşeni de harekete katkıda bulunan saç uçlarıdır. Bu nedenle, en çok düz veya dalgalı saçlara sahip olan ve uçları kıvrılmış şekilde şekillendirilebilen kişiler için uygundur. Kıvırcık saçlarınız varsa, kesimin etkilerini görmek için düzleştirmeniz veya fön çekmeniz gerekebilir. Herhangi bir çaba harcamanıza gerek kalmayacak bir yıka ve git saç modelini tercih ediyorsanız, bunun sizin için en iyi seçenek olmayacağını unutmayın.

Saçınıza fön çekmek için birkaç dakikanızı ayırmak istiyorsanız, nemli saça L’Oréal Paris EverPure Sulfate-Free Weightless Blow Dry Primer, Heat Protectant gibi bir ısı koruyucu uygulayın ve yuvarlak bir fırça kullanarak saçınızı açın ve uçlarını çevirin.

Ahtapot Saç Kesimi İstiyorsanız Stilistinizden Ne İstemelisiniz?

Yeni bir stil seçerken yapabileceğiniz en iyi şey, stilistinize ilham verici fotoğraflar göstermektir. Onlara trendin farklı yorumlarını gösterin ve her birinde neyi beğenip beğenmediğinizi açıklayın. Örneğin, daha dramatik bir görünüm istiyorsanız, tam, katmanlı üst bölüm ile saçınızın uzunlukları arasında daha sert bir ayrım isteyebilirsiniz.

Daha ince bir stil tercih ediyorsanız, stilistinizden saçın üst ve alt kısmı arasında daha az ayrım yaratmak için katları karıştırmasını isteyin. Birçok stilist popülerliği artan ahtapot kesimine aşina olacaktır, ancak aşina değillerse onlara fotoğrafları gösterin ve ultra katmanlı tüylü bir kesim isteyin.

 

Yorum yapın