En Büyük Güzellik Sırrım Saç Parfümü – İşte En İyi 7 Parfüm

Saç parfümü- Her zaman iltifat aldığım bir konu da saçlarımın ne kadar güzel koktuğudur ki bu komiktir çünkü saçlarımı her gün yıkamıyorum ve New York’un kalabalık caddelerinde çok zaman geçiriyorum. Başlangıçta kapı bekçiliği yapmak istesem de, bunun karşılığını vermem gerektiğini düşündüm (Taylor Swift’in “Karma” şarkısını çalın). Bir sürü iltifat almanın sırrı nedir? Saç parfümü.

Saç Parfümleri Normal Parfümlere Karşı

Saç parfümü, özellikle saçınız ve saç deriniz için formüle edilmiş ve çok az alkol içeren veya hiç içermeyen bir koku buharıdır. Geleneksel parfümler genellikle yüksek oranda etil alkol ile formüle edilir ve bu da saçı ve saç derisini aşırı derecede kurutarak saçı hasar görmeye ve kırılmaya daha yatkın hale getirebilir.

Phillip B haircare’in kurucusu Philip Berkovitz’e göre, “Gerçek bir saç parfümü olarak tanımlanan bir ürünün, kokuyu kapsüllemek ve saç teline nem katmak için uçucu yağlar, aloe vera veya oleozom karışımları ile aşılanması daha olasıdır. İyi bir saç parfümü, parlaklık ve nemi desteklemek için nemlendirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca yıkama arasında biriken kokuları maskelemek veya sigara, ızgara ve şömine gibi yerleşmeye meyilli güçlü kokularla mücadele etmek için de kullanılabilir.”

Saç rutininize dahil etmek için en iyi saç parfümünü mü arıyorsunuz? Aşağıda favori ürünlerimden bazılarına yer verdim.

Dae Prickly Pear Saç + Vücut Parfümü

Doğal Bir Güzellik Sırrı Babylights Neden Bu Kadar Popüler – Saç Güzellik – Saç Modelleri, Saç Renkleri, Saç Bakımı, Saç Boyası (sacguzellik.com) başlıklı konumuza da göz atabilirsiniz. 

Manolya ve mandalina notaları, çiçek açan dikenli armut çiçeklerinin meyvemsi aromasını dengeleyerek iyi dengelenmiş, taze bir eşleşme sağlar. Gün boyunca kullanılabilecek kadar hafif bir koku arayanlar için ideal bir parfümdür.

Amika 001 Saç Kokusu

Balkabağı baharatı olmadan sıcak bir sonbahar kokusu arıyorsanız, Amika’nın hoşgörülü saç parfümünden başkasına bakmayın. Vanilya, taze narenciye ve baharatlı tatlı yonca notalarıyla, hem narenciye hem de baharatlı kokuları sevenlere hitap edeceği kesin.

SACHAJUAN Koruyucu Saç Parfümü

Bu çok amaçlı koruyucu saç parfümü, yeşil elma, şeftali, gül, sedir ve beyaz misk notalarıyla saçı nemlendirir, parlaklık verir ve tazeler. Tüm Sachajuan kokuları gibi, bu parfüm de markanın imzası niteliğindeki temiz kokuya sahiptir.

Sol De Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 62 Parfüm Mist

Çok beğenilen Brazilian Bum Bum Cream hayranları bu parfüm sisine bayılacak. Antep fıstığı ve tuzlu karamel üst notaları ile sıcak ve çekici bir kokuya sahiptir.

Rihla Arapça’da “yolculuk” anlamına gelir ve bu baharatlı koku kesinlikle yabancı topraklarda seyahat etme hissi uyandırır. Zengin ve odunsu, pembe karabiber, safran, atlas sediri ve sarhoş edici ahududuyu (tüm Diptyque kokularının imzası olan gizli detay) bir araya getiriyor.

Gisou Bal Özlü Saç Parfümü

Bu şehvetli saç parfümü, saçı nemlendiren Mirsalehi balı ve argan yağının yanı sıra zararlı ışınlara karşı koruyan bir UV kalkanı ile aşılanmıştır. Üst notalarında zencefil ve böğürtlen yaprağı, lavanta ve her şeyi tamamlamak için bal baz notası içerir.

Byredo Blanche Saç Parfümü

Başlangıçta markanın en çok satan parfümlerinden biri olan bu parfüm, tüketicilerin talebiyle saç kokusu versiyonuna ilham kaynağı olmuştur. Beyaz gül, menekşe ve sandal ağacı karışımı ön plandadır, ancak şakayık ve sarışın odunların temel notaları herkes tarafından sevilmesini sağlayacak kadar güçlüdür.

 

Yorum yapın