Platinden Kirli Sarıya: 7 Çarpıcı Sarı Saç Fikri

Sarışınlar gerçekten daha mı eğlenceli? Bu sözün doğru olup olmadığını öğrenmek için neden daha açık bir tonu kendiniz denemiyorsunuz? Sarışınlık basit bir şey değildir – aslında sarışın ailesinde oldukça fazla çeşitlilik vardır. Cilt tonunuza ve renginizi korumak için ne kadar zaman ayırmak istediğinize bağlı olarak, sizin için doğru sarışın tonunu bulabilirsiniz. Elbette, sarışın olmanın en kolay boya işi olmadığını ve ağartma gerektirdiğini hatırlatmakta fayda var. Ve eğer koyu kahverengi saçlarla başlıyorsanız, sizi istediğiniz sarı seviyesine getirmek için birden fazla seans gerekebilir. Bununla birlikte, size yedi muhteşem sarı saç rengi fikrinin yanı sıra yeni renginizin bakımı için ipuçları vermek için buradayız.

Sarı Saç Fikri #1: Platin

Bu buzlu sarı tonu ciddi anlamda dramatik görünüyor. Gerçekçi olalım: Platin herkes için değildir. Süper hafif olduğu için bakım gerektirmesi çok yüksektir. Platin saçlar koyu renk yüz hatlarına sahip kişilerde çok sert görünebilirken, son derece açık, buzlu saç telleri en çok açık tenli ve açık renk gözlü kişilere yakışır.

Sarı Saç Fikri #2: Altın Sarısı

Altın rengi tercih edin! Altın rengi, sadece kulağa lüks geldiği için değil, teninize sıcaklık katmaya yardımcı olabileceği için sağlam bir seçimdir. Cilt tonunuz ne olursa olsun, soğuk alt tonlara sahipseniz, bu yaldızlı gölge sizde harika görünecektir.

Sarı Saç Fikri #3: Çilek Sarısı

Yani, yazı tura atıyor, defalarca tura ve yazı diyor, sarışın olmak ya da kırmızıyı denemek arasında karar vermeye çalışıyorsunuz. Mutlu orta yolu bulmaya ne dersiniz? Çilek sarısından bahsediyoruz! Bu açık kırmızımsı sarı, doğal olarak açık tenli ve soğuk alt tonlara sahip olanlar için mükemmeldir. Yanaklarınıza çiller serpilmişse daha da iyi.

Sarı Saç Fikri #4: Bebek Sarısı

Eğer bir bebeğin saç rengine hayran kaldıysanız, yalnız değilsiniz. Bebekler bir şekilde çok güzel görünen süper hafif saç tellerine sahip olma konusunda şanslılar. Zamanı geri alamasanız da bu rengi taklit edebilirsiniz. Bebeklerden ilham alan renk tonunuz, güneş tarafından açılmış gibi görünen çok boyutlu bir renk için, narin bebek ışıkları (evet, böyle bir şey var) ile beyaz sarı olmalıdır.

Sarı Saç Fikri #5: Kül Sarısı

Gri tonlu saçların popülerliği arttıkça, küllü sarı, gerçekten griye dönmeden bu trendden faydalanmanın harika bir yoludur. Bu renk en çok sıcak alt tonlara sahip olanları düzleştirir. Küllü sarı tonundaki yeşil ve mavi tonlar gül rengini dengeler.

Sarı Saç Fikri #6: Bal Sarısı

Ekstra tatlı bir ton arıyorsanız, bal sarısı tam size göre olabilir. Bal rengi, sıcak ve soğuk arasında bir yerde yer alır ve şu anda saçlarını açmayı düşünen herkes için harika bir nötr sarı seçeneği haline getirir. Sadece hafif bir dokunuş için baştan aşağı renk veya bal rengi röfle tercih edebilirsiniz.

Sarı Saç Fikri #7: Kirli Sarı

Kirli, genellikle saçınızla ilişkilendirmek isteyeceğiniz bir kelime değildir, ancak bizi dinleyin. Açık kahverengiyle sınırlanan bu sarı tonu, tabiri caizse ayak parmaklarınızı sarışın suya daldırmanın kolay bir yoludur. Sarışın olacaksınız, sadece biraz daha az dramayla. Kirli sarı, sonunda daha açık tonlara geçiş yapmak için idealdir, ancak sonunda onu o kadar çok sevebilirsiniz ki sonsuza kadar kirli kalmaya karar verebilirsiniz.

Yeni Bir Sarışın Tonu Nasıl Denenir?

Saç renginizi güncellemek konusunda endişeli misiniz? Seveceğiniz bir sarı tonu bulmanıza ve elde etmenize yardımcı olması için bu iki adımı izleyin.

Adım 1: Renk ilhamınızı seçin. Sizin için uygun olan renk hakkında bir fikriniz olduğunda, yeni renk tonunuzun tam olarak nasıl görünmesini istediğinize dair görseller arayın. Bu, sonuçların aklınızdakilerle eşleştiğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Adım 2: Bir stilist seçin veya tek başınıza devam edin. Yeni bir saç rengi denerken -özellikle de dramatik bir değişiklik söz konusu olduğunda- genellikle bir profesyonele gitmek iyi bir fikirdir. Özellikle koyu bir baz ile başlıyorsanız, ağartma ve tonlama işlemlerini eğitimli bir renk uzmanına bırakmak isteyeceksiniz. Renk uzmanları aynı zamanda sonsuz uzmanlık kaynaklarıdır. Onlara renklendirmenizde hangi tonların en iyi görüneceğini ve kaç seansta bu sonuca ulaşacağınızı sorabilirsiniz. Bu doğru: En açık sarışınlığa tek bir günde ulaşmak gerçekçi olmayabilir. Ağartma ve boyama işlemlerini birden fazla güne yaymak saçınız için iyi bir seçenek olabilir.

Yorum yapın