Saç Renginin Solmasını Önlemenin 6 Yolu

Saçınızı boyamak için zaman ve para harcadıysanız, yeni ve güzel saç renginizin bir süre daha kalmasını istemeniz mantıklıdır. Ancak saç renginiz ne kadar koyu olursa olsun, doğru saç bakımı yapılmazsa yeni renginiz saç tellerinizden akıp gidebilir.

Saç renginizin solmasını engellemenize yardımcı olmak için, renkli işlem görmüş saçlar için tüm zamanların en favori altı saç bakım ipucumuzu paylaşıyoruz. Kullandığınız şampuan ve saç kreminden, boyalı saçlarınızın onsuz yaşayamayacağı saç şekillendirme ürünlerine kadar, canlı bir yele için nihai saç bakım rutininiz aşağıda.

1. Boyalı Saçlar İçin Formüle Edilmiş Ürünler Kullanın

Tüm şampuanlar ve saç kremleri eşit yaratılmamıştır. Saçınızı boyuyorsanız, boyalı saçlar için formüle edilmiş bir şampuan ve saç kremi sistemi aramanız önemlidir. L’Oréal Paris EverPure Sulfate Free Repair & Defend Shampoo ve L’Oréal Paris Sulfate Free EverPure Repair and Defend Conditioner gibi sülfat içermeyen ürünlerden oluşan bir ikiliyi deneyin. Her ikisi de boyalı saçları hasara karşı korumak için çalışır, böylece renk etkilenmez.

Boyalı saçlarınıza ekstra bakım yapmak için L’Oréal Paris Elvive Total Repair 5 Rapid Reviver Derin Saç Kremi gibi bir derin saç kremi de kullanabilirsiniz. Sarı veya gümüş rengi saçlara sahipseniz, açık renkli saçlardaki sarılıkla mücadele etmek için L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Pirinç Tonlandırıcı Mor Şampuan gibi mor bir şampuan arayın. Ardından L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Pirinç Tonlayıcı Mor Saç Kremi kullanın.

2. Serin Tutun

Aşırı sıcak suda duş almak rahatlatıcı gelebilir, ancak aslında saçınıza zarar verebilir, kuru hissetmesine ve mat görünmesine neden olabilir. Duşta sıcaklığı düşürmek herkesin yararına olabilir, ancak saçları boyalı olan kişilerin bu tavsiyeye kulak vermesi daha da önemlidir. Saçınızı ılık suyla yıkayın – sıcak değil. Canlı saçlara sahip gelecekteki kendiniz size teşekkür edecektir.

3. Maskeleme için Zaman Ayırın

Saç bakım rutininizde doğru şampuan ve saç kremini kullanmak büyük bir adımdır, ancak iş renk solmasına karşı korumaya geldiğinde, bu yeterli değildir. Saç bakım rutininizi saç renginizin yüksek bakım ihtiyaçlarına uygun hale getirmek için duşunuzu birkaç saç maskesi ile doldurun.

Yukarıda önerdiğimiz şampuan ve saç kremini kullanıyorsanız, L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Signature Masque’ı deneyin. Parlak, sağlıklı görünen bir yele için renkli saçları nemlendirir ve besler. Sarı saç tellerinizi korumak istiyorsanız (veya röfleli koyu saçlarınız varsa), L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Pirinç Karşıtı Mor Maske Bakımı da harika bir seçenektir.

4. Saçınızı Havayla Kurutun

Isı saç renginin solmasına neden olabileceğinden, renk rötuşları arasındaki süreyi uzatmak istediğinizde saçınızı mümkün olduğunca sık hava ile kurutmaya çalışın. Fön makinesi kullanmadan stilinizi geliştirmeye yardımcı olmak için rutininize bir şişe L’Oréal Paris Advanced Hairstyle Boost It Volume Inject Mousse ekleyin. Sadece birkaç topak doğal saç dokunuzu geliştirecek ve saç tellerinizin ipeksi pürüzsüzlükte, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

5. Isı Koruyucu Kullanın

Isıyla şekillendirmeden kesinlikle kaçınamadığınız günlerde, bir ısı koruyucuyla başladığınızdan emin olun. L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Ağırlıksız Fön Astarı, Isı Koruyucuyu saç tellerinize uygulayın, ardından fön makinenizi veya düzleştiricinizi almaktan çekinmeyin.

6. Saç Parlatıcısı ile Rötuş Yapın

Saç renginizin taze görünmesini sağlamak için rötuşlar şarttır. L’Oréal Paris Le Color Gloss One Step In-Shower Toning Gloss ile saç renginizi tek kullanımda canlandırın ve parlatın.

Bu parlatıcı aynı zamanda dokuyu ve parlaklığı iyileştirerek saçınızın salondan çıktığınızdaki gibi ipeksi ve taze görünmesini sağlar. Doğal saç renginizde kullanabileceğiniz şeffaf bir tonu bile vardır.

 

Yorum yapın