Sadece 7 Basit Adımda Soft Glam Makyaj Nasıl Yapılır?

Birçok makyaj stilinin popülerlik kazandığı bir sır değil – blok kaşlar, ultra mat dudaklar, buz gibi fosforlu kalemler ve daha fazlasını düşünün. Ancak bazı makyaj stilleri zamansızdır ve soft glam kesinlikle bunlardan biridir.

Eğer yumuşak glam makyaj görünümünde ustalaşmak yapılacaklar listenizdeyse, doğru yerdesiniz. Aşağıda, her durum için mükemmel olan basit, gösterişli bir makyaj görünümünün nasıl oluşturulacağını paylaşıyoruz.

 

Soft Glam Makyaj Nedir?

Soft glam bir görünümde nasıl ustalaşacağınızı paylaşmadan önce, soft glam’ın gerçekte ne anlama geldiğini açıklamazsak ihmalkâr davranmış oluruz. L’Oréal Paris’teki uzmanlara göre soft glam, makyajsız makyajdan biraz daha fazlasıdır. Bunu günlük makyajınızın yükseltilmiş versiyonu veya tam bir glam görünümünün tonlanmış versiyonu gibi düşünün.

Yumuşak Glam Makyaj Görünümü Nasıl Oluşturulur?

Sonsuz sayıda soft glam makyaj görünümü vardır, ancak aşağıda, yaratması kolay ve hemen hemen herkesin üzerinde gurur verici olan bir makyajın nasıl oluşturulacağını paylaşıyoruz.

 

1. Doğal Görünümlü Bir Baz Ürünle Teninizi Eşitleyin

Yumuşak bir glam görünümünde ustalaşmanın en önemli anahtarlarından biri cildinizin doğal görünmesini sağlamaktır. Bunu yapmak için, tam kapatıcı fondöteni atlayın ve daha şeffaf bir kapatıcılığa sahip, arttırabileceğiniz bir fondöten tercih edin.

L’Oréal Paris Age Perfect 4’ü 1 Arada Renkli Yüz Balm Fondötenini seviyoruz çünkü parmaklarınız, makyaj süngeri veya fırça kullanarak uygulanabilen yumuşak bir dokuya sahip. Yağlı görünmeden gün boyunca biraz daha aydınlık hale gelen doğal bir bitişe sahiptir ve saatlerce rahatça kullanılabilir. Yüzde maske benzeri bir etki yaratmadan kusurları bulanıklaştırır ve daha fazla kapatıcılığa ihtiyaç duyduğunuz bölgelerde artırılabilir.

2. Göz Altı Bölgenizi Hafifçe Aydınlatın

Gözlerinizin altına ten renginizden birkaç ton daha açık bir kapatıcı uygulamak, doğal görünümlü bir parlaklık yerine keskin bir kontrast yaratacaktır.

Bunun yerine, L’Oréal Paris True Match Eye Cream in a Concealer, %0,5 hyaluronik asit gibi cildinizden bir ton açık, hafif, yapılandırılabilir bir kapatıcı alın ve parmak uçlarınızı kullanarak göz altı bölgenizin altına karıştırın. Bu, koyu halkaları kapatmak ve sert görünmeden bölgeyi aydınlatmak için işe yarayacaktır.

 

3. Yanaklarınızı Kızartın

Kızarmış yanaklar yüzünüze anında hayat verir. L’Oréal Paris Glow Paradise Lip and Cheek Tint gibi yumuşatıcı bir allık formülünü parmak uçlarınızı veya bir allık fırçasını kullanarak yanaklarınıza uygulayın. Krem veya likit bir formül tercih etmek teninize ışıltı katar ve adımları azaltmaya çalışıyorsanız vurgulayıcıyı atlamanıza olanak tanır.

4. Yumuşak Eyeliner Oluşturun

Makyaj görünümünüzün yumuşak kalırken yükselmesini sağlamanın bir yolu da göz farı kullanarak eyeliner oluşturmaktır. Kalın bir likit liner ile kanatlı eyeliner oluşturmak yerine, göz farı daha dağınık bir görünüm yaratır.

Gözlerinizi kapatıcınızla astarlayın ve açılı bir eyeliner fırçasıyla seçtiğiniz mat bir göz farı rengine daldırın. Fırçayı üst kirpik çizginize bastırın ve kanat şekli oluşturmak ve gözlerinizi kaldırmak için dış köşelerinizden hafifçe dışarı doğru hareket ettirin.

 

5. Maskara Üzerine Katman

Gözlerinize belirginlik kazandırmak için L’Oréal Paris Voluminous Lash Paradise Yıkanabilir Maskara gibi hacim veren bir maskara uygulayın. Tonlanmış bir görünüm için sadece bir kat uygulayın. Daha belirgin bir görünüm elde etmek için bir ila iki kat daha uygulayın.

 

6. Nemlendirici Bir Ruj Formülü Uygulayın

Soft glam makyaj görünümünün belirleyici özelliklerinden biri doğal görünümlü bir dudak rengidir – bu renk için olduğu kadar bitiş için de geçerlidir. L’Oréal Paris Glow Paradise Balm-in-Lipstick’i seviyoruz çünkü çeşitli nötr, mercan ve pembe tonlarında geliyor ve ince bir parlaklık sağlarken dudakları nemlendiriyor. En iyi yanı ise dudakları kurutmadan veya gün boyunca pul pul ya da rahatsız edici hale gelmeden pigment sağlamasıdır.

7. Görünümü Yerine Yerleştirin

Görünümünüzün gün boyu kalıcı olmasını sağlamak için, L’Oréal Paris Infallible Pro-Spray and Set Make-Up Oil-Free Setting Spray gibi bir sabitleme spreyi kullandığınızdan emin olun. Pudra yerine sabitleyici sprey tercih etmek, pudralı veya kekremsi bir görünüm elde etmemenizi sağlar.

Yorum yapın